Jak pojawić się offline na Steam

Jesteś przytłoczony wieloma wiadomościami i powiadomieniami na Steam? A może chcesz wkraść się w jedną lub dwie gry Rainbow Six Siege pomiędzy pracą? Cóż, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Spójrz na opcje statusu online Steam. Steam ma zgrabne elementy sterujące, których możesz użyć, aby wyglądać w trybie offline lub nawet być niewidocznym dla innych. W tym artykule wyjaśniliśmy, jak możesz wyglądać offline w aplikacjach stacjonarnych i mobilnych Steam.

Pojawiaj się offline na Steamie (2022)

Opcje statusu Steam Znaczenie

Zanim przejdziemy do kroków związanych z pojawieniem się w trybie offline, przejrzyjmy dostępne opcje statusu i ich znaczenie:

  • Online — jesteś online na Steam, a Twoi znajomi zobaczą Twój status online. Twoje imię pojawi się na niebiesko, jeśli jesteś online i na zielono, jeśli jesteś w grze.
  • Poza domem (pomarańczowy) — oznacza Twój status jako nieobecny. Zwykle używane, gdy odsuwasz się od klawiatury. Nadal możesz uzyskać dostęp do czatów, gdy jesteś w trybie nieobecności.
  • Niewidoczny — tryb niewidoczny zapewnia dostęp do wszystkich funkcji czatu, gdy ukazujesz się w trybie offline dla znajomych.
  • Offline – pojawia się w trybie offline na Steam. Nie będziesz otrzymywać nowych wiadomości i powiadomień, gdy ustawisz status na offline.

Jak pojawić się w trybie offline na pulpicie Steam

1. Otwórz aplikację komputerową Steam i kliknij menu „Znajomi” w lewym górnym rogu aplikacji.

2. Z rozwijanej listy, która się teraz pojawi, możesz wybrać pomiędzy „Poza domem”, „Niewidoczny” i „Offline”.

3. Kolejnym miejscem, w którym znajdziesz opcję zmiany statusu online Steam, jest prawy dolny róg. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć „Znajomi i czat”.

4. Gdy pojawi się panel czatu, kliknij strzałkę w dół obok swojej nazwy użytkownika, aby rozwinąć opcje statusu online.

5. Wybierz „Offline” lub „Niewidoczny”, a jesteś teraz offline na Steam.

6. Jak wspomniano powyżej, nie zobaczysz nowych wiadomości, jeśli wybierzesz status „Offline”. Będziesz musiał ponownie zalogować się do czatu za pomocą przycisku „Zaloguj się”.

Pojawiaj się offline na Steam Mobile (Android i iOS)

1. Otwórz aplikację Steam i kliknij menu hamburgerów w lewym górnym rogu. Na pasku bocznym wybierz „Przejdź do trybu offline”, aby wyświetlać się w trybie offline na telefonie komórkowym.

2. Jeśli zamiast tego używasz nowoczesnej aplikacji do czatu Steam, dotknij menu hamburgera i wybierz „Niewidoczny”, aby ukryć swój status online na Steam.

Często Zadawane Pytania

P: Jaka jest różnica między trybem offline a niewidocznym na Steam?

Status offline Steam wylogowuje Cię z czatu i nie będziesz otrzymywać powiadomień o nowych wiadomościach. Z drugiej strony, używanie niewidocznego statusu na Steamie pozwala rozmawiać ze znajomymi grającymi, gdy wyglądasz offline.

P: Czy moi znajomi mogą mnie zobaczyć, jeśli jestem niewidzialny na Steamie?

Nie, Twoi znajomi nie zobaczą Cię na liście online ani nie zobaczą, w co grasz, gdy będziesz niewidoczny na Steam.

P: Jak długo Steam może pozostać w trybie offline?

Możesz pozostać w trybie offline na Steamie przez czas nieokreślony. Będziesz jednak musiał się zalogować, aby sprawdzić nowe wiadomości, chyba że korzystasz z trybu niewidocznego.

Łatwo ukryj status online na Steam

Ukrywanie statusu online na Steam jest idealne dla graczy, którzy nie interesują się grami wieloosobowymi i chcą spokojnie grać we własnym tempie. Tymczasem, jeśli często polegasz na Steamie do grania w gry, nie zapomnij zapoznać się z naszymi przewodnikami na temat grania w gry Steam na Chromebooku i grania w gry Steam na Android TV, aby pobrać aplikację na różne platformy.

x