Jak połączyć bezpośrednio z sekcją strony internetowej

Linki do strony Wikipedii można zmodyfikować tak, aby prowadziły do ​​określonej sekcji artykułu, a nie tylko do samej strony. Jest to bardzo przydatne, zwłaszcza gdy artykuł jest wyjątkowo długi i tylko jego część jest odpowiednia dla każdego, komu chcesz go udostępnić. To nie jest specyficzna funkcja Wikipedii, jest to strona internetowa, tj. Coś, co ma związek z kodem HTML strony. Link jest modyfikowany za pomocą atrybutu „id” HTML dołączonego do elementu strony internetowej i jest to coś, co można zrobić z każdą stroną internetową, która używa atrybutu „id” do zdefiniowania stylu elementu. Oto jak to działa.

Sztuczka związana z linkowaniem do określonej części polega na tym, że musi być ona przypisana do atrybutu „id”. Nie możesz tego dodać samodzielnie. Aby sprawdzić, czy atrybut został dodany do sekcji, do której ma prowadzić łącze, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz z menu kontekstowego opcję „Sprawdź element”.

sprawdź element

W konsoli programisty poszukaj atrybutu „id” (jeśli istnieje) i skopiuj jego wartość. Nie przewijaj w górę / w dół, aby znaleźć atrybut w innym miejscu, ponieważ może wystąpić w innej części pliku, ale będzie prowadzić do innej jego sekcji / elementu.

sekcja strony internetowej

Skopiuj wartość, dodaj symbol krzyżyka na początku i dołącz go na końcu adresu URL strony internetowej. To powinno wyglądać tak;

https://www.newsblog.pl.com/web/how-to-create-a-facebook-chat-bot-without-coding-anything-guide/#single-paragraph-add

Możesz to zrobić na dowolnej stronie internetowej, na której znajdziesz atrybut „id”, oraz we współczesnych przeglądarkach, takich jak Chrome, Edge i Firefox, po zakończeniu ładowania linku przeskoczy do określonej sekcji, z którą łączysz się. Oczywiście działa to najlepiej w przypadku nagłówków, więc zawsze, gdy natrafisz na długi post z odpowiednimi nagłówkami HTML, dobrym pomysłem jest sprawdzenie atrybutu „id” i użycie go, jeśli potrzebujesz linku tylko do określonej sekcji strony.