Udostępnij teraz w social media:

Podczas instalowania systemu Windows 10 na komputerze zostanie wyświetlony monit o licencję. Sam system operacyjny można pobrać z firmy Microsoft za pomocą narzędzia Media Creation Tool, jednak wymaga on aktywacji. Jeśli kupiłeś nowy komputer z zainstalowanym systemem Windows 10, masz licencję OEM, tj. Jest on powiązany z płytą główną. Licencje OEM są prawie niemożliwe do utraty, chyba że zmienisz płytę główną. Czysta instalacja przebiegnie bezproblemowo, a system Windows 10 automatycznie znajdzie klucz produktu bez konieczności wprowadzania danych. Przycisk programowy, który kupujesz online i który nie jest powiązany ze sprzętem, tj. Nie jest powiązany z płytą główną, jest znacznie łatwiejszy do zgubienia. Jeśli zgubisz plik z kluczem produktu, nie będziesz mógł aktywować systemu Windows 10 po czystej instalacji. Aby pomóc użytkownikom w zapobieganiu utracie licencji, Rocznicowa aktualizacja systemu Windows 10 umożliwia połączenie licencji systemu Windows 10 z kontem Microsoft. Jeśli stracisz licencję, możesz po prostu dodać swoje konto do systemu Windows 10, a system operacyjny zostanie aktywowany. Oto, jak podłączyć go teraz, aby móc z niego skorzystać później.

Sprawdź -   Jak przypinać karteczki samoprzylepne na wirtualnych pulpitach w systemie Windows 10

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Aktualizacja i zabezpieczenia. W tej grupie przejdź do zakładki Aktywacja. Zakładamy, że już aktywowałeś system Windows 10. Jeśli nie, chcesz go najpierw aktywować za pomocą oryginalnej licencji, a następnie kontynuować.

U dołu tej karty znajduje się sekcja „Dodaj konto Microsoft”. Kliknij znajdujący się pod nim przycisk plusa, aby dodać swoje konto Microsoft. Zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto Microsoft, a Twój obecny użytkownik przełączy się z konta lokalnego na konto Microsoft. Jeśli wolisz używać konta lokalnego zamiast konta Microsoft do logowania się do bieżącego użytkownika, radzimy utworzyć nowe konto użytkownika i używać go zamiast tego. Tutaj naprawdę nie ma wielkiego wyboru.

Sprawdź -   Jak zmienić limit czasu „Wróć do poprzedniej wersji” w systemie Windows 10

Jeśli opcja dodawania konta jest nieaktywna, oznacza to, że nie masz uprawnień administracyjnych. Zaloguj się na konto administratora, a opcja powinna stać się aktywna. Po połączeniu konta sekcja dodawania konta zniknie. Nie daje żadnych innych wskazówek, że Twoje konto zostało połączone.

aktywacja konta windows 10

Następnym razem, gdy wykonasz nową / czystą instalację systemu Windows 10 i nie wykryjesz automatycznie licencji OEM lub nie możesz znaleźć klucza licencyjnego oprogramowania, po prostu zaloguj się na swoje konto Microsoft, aby to uporządkować. Zakładka „Aktywacja” poprowadzi Cię przez ten proces.