Jak połączyć się z VPN na iPhonie 8 i iPhonie 8 Plus?

Udostępnij teraz w social media:

Zastrzeżenie: Niektóre strony w tej witrynie mogą zawierać link partnerski. Nie wpływa to w żaden sposób na nasz artykuł redakcyjny.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak połączyć się z VPN z iPhone’a 8 lub iPhone’a 8 Plus, wyjaśnimy poniżej, jak możesz to łatwo zrobić. Głównym powodem, dla którego chcesz połączyć się z VPN lub wirtualną siecią prywatną na iPhonie 8 lub iPhonie 8 Plus, jest umożliwienie bezpiecznego i prywatnego połączenia podczas komunikacji zamiast korzystania z sieci publicznej, która naraża dane i informacje na ryzyko podczas korzystania z sieć publiczna.

Innym powodem, dla którego możesz chcieć połączyć się z VPN na iOS, jest to, że ze względów bezpieczeństwa może być konieczne skonfigurowanie VPN do uzyskiwania dostępu lub wysyłania służbowych wiadomości e-mail na iOS iPhone 8 lub iPhone 8 Plus. Musisz skonfigurować wirtualną sieć prywatną w systemie iOS, aby wszystkie treści i dane przychodzące i wychodzące z urządzenia z systemem iOS były bezpieczne. VPN działa przez Wi-Fi i komórkowe połączenia danych.

Obecnie dostępnych jest wiele usług VPN. Możesz skorzystać z darmowego lub płatnego. My w Alphr często używamy ExpressVPN, ponieważ jest niezawodny, łatwy w użyciu i szeroko dostępny. Chociaż nasze instrukcje mogą się nieznacznie różnić w zależności od używanej sieci VPN, wszystkie są bardzo podobne w przypadku iPhone’a 8 i 8 Plus.

  Jaki jest najlepszy protokół VPN?

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO!

Jak skonfigurować VPN na iPhonie 8 lub iPhonie 8 Plus

Większość sieci VPN ma dedykowaną aplikację dostępną w Apple App Store. Jeśli Twój iPhone nie obsługuje aplikacji usługi VPN, której używasz, przejdź dalej, a pokażemy Ci, jak ręcznie skonfigurować VPN.

Skonfiguruj VPN za pomocą dedykowanej aplikacji

Zakładając, że Twoja sieć VPN ma wyznaczoną aplikację, pobierz ją z App Store i wykonaj następujące kroki:

 • Zaloguj się do sieci VPN i wykonaj kroki weryfikacji.
 • Aplikacja powinna przejść przez serię wyskakujących okienek. Dotknij Zezwól, gdy pojawi się monit o skonfigurowanie VPN.
 • Po zakończeniu akceptowania wyskakujących okienek powiadomień; możesz łatwo aktywować VPN na swoim iPhonie, dotykając ikony zasilania.
 •   Najlepszy VPN dla Chromebooka

  Twoja sieć VPN jest teraz skonfigurowana i gotowa do użycia na Twoim iPhonie.

  Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO!

  Ręczna konfiguracja VPN na iOS dla iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus

  Jeśli chcesz ręcznie skonfigurować VPN na swoim iPhonie,

 • Przejdź do Ustawień, a następnie do Ogólne, a na koniec przejdź do VPN.
 • Następnie „Dodaj konfigurację VPN”
 • Wprowadź informacje o serwerze VPN. Uwaga: możesz uzyskać te informacje ze strony swojego konta VPN, strony konfiguracji ręcznej lub administratora systemu.
 • Następnie wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło. Następnie dotknij Gotowe u góry.
 • Teraz zobaczysz VPN w ustawieniach swoich urządzeń. Tutaj możesz zmienić lokalizację i serwer.
 • Możesz również zapoznać się z podręcznikiem strony wsparcia Apple, aby dowiedzieć się, jakiej konfiguracji użyć podczas konfigurowania VPN na iOS dla iPhone’a, iPada lub iPoda Touch.

    Jak zainstalować VPN na routerze [All Major Brands]

  Włącz lub wyłącz VPN

  Po skonfigurowaniu wirtualnej sieci prywatnej w systemie iOS możesz włączyć lub wyłączyć VPN na stronie ustawień na swoim urządzeniu Apple. Gdy łączysz się za pomocą VPN, ikona VPN pojawia się na pasku stanu.

  Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO!

  Jeśli skonfigurowałeś VPN na iOS z wieloma konfiguracjami, możesz łatwo przełączać konfiguracje na iPhonie, iPadzie lub iPodzie Touch, przechodząc do Ustawienia> Ogólne> VPN i przełączając się między konfiguracjami VPN.

  Uzyskaj pomoc dotyczącą konfiguracji VPN na iOS:

  Jeśli masz problemy podczas konfigurowania wirtualnej sieci prywatnej w systemie iOS lub nie możesz połączyć się z VPN, lub jeśli widzisz komunikat „Brak wspólnego sekretu”, ustawienia VPN mogą być nieprawidłowe lub niekompletne. Jeśli masz pytania dotyczące ustawień VPN lub klucza Shared Secret, skontaktuj się z administratorem sieci lub działem IT.

  Aby dowiedzieć się więcej o VPN, skontaktuj się z działem wsparcia biznesowego iPhone’a, odwiedź stronę iOS IT lub bibliotekę programistów Apple iOS.

  x