Jak połączyć się ze zdalnymi komputerami z systemem Windows w systemie Linux za pomocą Remmina

Remmina to narzędzie do zdalnego łączenia się z pulpitem Linux. Program obsługuje wiele różnych protokołów połączeń sieciowych (RDP, VNC, SPICE, NX, XDMCP i SSH) z łatwym w użyciu interfejsem.

W tym przewodniku omówimy, jak skonfigurować połączenie RDP z systemem Windows na pulpicie systemu Linux.

Zanim zaczniemy

Remmina nie może łączyć się ze zdalnymi komputerami z systemem Windows przy użyciu protokołu pulpitu zdalnego, chyba że zostanie wcześniej włączony na komputerze z systemem Windows. Udaj się na komputer z systemem Windows, z którym chcesz się zdalnie połączyć, i pozwól mu akceptować połączenia zdalne.

Potrzebujesz pomocy w konfiguracji protokołu RDP na komputerze z systemem Windows? Microsoft zapewni Ci wszystko! Zapoznaj się z tym pouczającym przewodnikiem krok po kroku jak włączyć połączenia pulpitu zdalnego i RDP.

Zainstaluj Remminę w systemie Linux

Remmina jest często domyślną aplikacją zdalnego pulpitu w wielu dystrybucjach Linuksa ze względu na liczbę obsługiwanych protokołów. Mając to na uwadze, nie każdy system operacyjny ma go domyślnie skonfigurowany, więc przed kontynuowaniem korzystania z przewodnika musimy przejść do konfiguracji programu.

Aby zainstalować aplikację zdalnego pulpitu Remmina na komputerze z systemem Linux, uruchom terminal i postępuj zgodnie z instrukcjami, które odpowiadają używanemu systemowi operacyjnemu.

Ubuntu

Chcesz uruchomić Remminę na swoim komputerze z systemem Ubuntu? Wyszukaj „Remmina” w centrum oprogramowania Ubuntu i kliknij „Zainstaluj”. Alternatywnie wprowadź poniżej polecenie terminala.

sudo apt install remmina

Debian

Aplikacja zdalnego pulpitu Remmina jest dostępna na Debianie i można ją zainstalować za pomocą polecenia Apt-get. Należy pamiętać, że wersja dostępna w źródłach oprogramowania Debiana jest prawdopodobnie nieaktualna.

Uwaga: jeśli potrzebujesz najnowszej wersji, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, jak zdobyć nowsze oprogramowanie w systemie Debian Linux.

sudo apt-get install remmina

Arch Linux

Remmina jest dostępna w repozytorium oprogramowania „Społeczność” w Arch Linux. Jeśli nie masz włączonego tego źródła oprogramowania, wykonaj następujące czynności.

Krok 1: Otwórz plik pacman.conf w edytorze tekstu Nano.

sudo nano /etc/pacman.conf

Krok 2: Przewiń plik Pacman.conf i znajdź „Społeczność”. Usuń symbol # z przodu. Pamiętaj, aby usunąć symbol # z dwóch linii bezpośrednio pod nim.

Krok 3: Zapisz zmiany za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl + O.

Krok 4: Wyjdź z Nano, naciskając Ctrl + X i wróć do interfejsu wiersza poleceń terminala.

Krok 5: Używając polecenia Pacman, zsynchronizuj ponownie komputer ze źródłami oprogramowania Arch Linux i skonfiguruj „Społeczność”.

sudo pacman -Syy

Krok 6: Zainstaluj aplikację zdalnego pulpitu Remmina z Pacmanem.

sudo pacman -S remmina

Fedora

Remmina jest łatwo dostępna dla użytkowników Fedory Linux i jest stosunkowo aktualna, ze względu na to, jak często Fedora odświeża pakiety w swoim repozytorium oprogramowania.

Aby zainstalować program na komputerze Fedora, użyj narzędzia pakietowego DNF.

sudo dnf install remmina -y

OpenSUSE

Aby pobrać aplikację do zdalnego pulpitu Remmina w OpenSUSE, musisz użyć polecenia Zypper.

Należy pamiętać, że ponieważ istnieje kilka różnych wydań OpenSUSE, nowość Remmina może się różnić.

sudo zypper install remmina

Uwaga: jeśli musisz mieć najnowszą i najlepszą wersję aplikacji zdalnego pulpitu Remmina, wypróbuj zamiast tego instrukcje Flatpak lub Snap.

Flatpak

Remmina jest dostępna na Flathub w formacie Flatpak. Aby go zainstalować, musisz najpierw skonfigurować środowisko wykonawcze Flatpak na swoim komputerze. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem na ten temat, aby dowiedzieć się więcej.

Po uruchomieniu środowiska wykonawczego Flatpak wprowadź następujące polecenia, aby skonfigurować Remminę.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

flatpak install flathub org.remmina.Remmina

flatpak run org.remmina.Remmina

Pakiet Snap

Aplikacja Remmina obsługuje pakiety Snap.

Jeśli chcesz korzystać z wersji Snap Remminy, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować Snap na swoim komputerze. Następnie wprowadź poniższe polecenie, aby działało.

sudo snap install remmina

Połącz się ze zdalnym komputerem z systemem Windows

Otwórz aplikację Remmina. Gdy się otworzy, spójrz na górę okna, aby znaleźć menu rozwijane.

Kliknij listę rozwijaną i zmień ją na RDP. Następnie znajdź znak + i kliknij go, aby otworzyć okno połączenia. Następnie wykonaj poniższe czynności, aby skonfigurować połączenie z systemem Windows.

Krok 1: Kliknij kartę „Podstawowe”.

Krok 2: Znajdź „Serwer” i wpisz nazwę zdalnego komputera z systemem Windows.

Nie wiesz, jak znaleźć nazwę zdalnego komputera z systemem Windows? Ta odpowiedź na Microsoft.com powinna pomóc.

Krok 3: Kliknij „Nazwa użytkownika” i wpisz zdalną nazwę użytkownika dla komputera z systemem Windows. Następnie kliknij „Hasło użytkownika” i wprowadź hasło do konta w polu.

Krok 4: znajdź pole tekstowe „Domain” i wpisz „WORKGROUP”.

Krok 5: Znajdź rozwijane menu „Głębia kolorów” i zmień je na „True color (32 bpp)”.

Krok 6: Kliknij „Zapisz i połącz”, aby zapisać nowy profil i zalogować się do systemu Windows za pośrednictwem protokołu Microsoft RDP.