Udostępnij teraz w social media:

Edycja plików audio lub wideo nigdy nie jest łatwa. Aplikacje stworzone do tych zadań edycyjnych wymagają czasu, aby się uczyć i często trzeba uważać, aby wybrać aplikacje, które nie obniżą jakości oryginalnych plików. Jeśli chcesz podzielić plik audio, znajdziesz mnóstwo darmowych i prostych aplikacji. Jeśli chcesz połączyć wiele plików audio w jeden, te same aplikacje mogą nie nadawać się do tego zadania. Audacity może zrobić jedno i drugie.

Scal wiele plików audio

otwarty Śmiałość i przeciągnij i upuść pliki audio do aplikacji. Wiele plików jest dodawanych jeden na drugim i wizualnie można odróżnić różne ścieżki. Utwory można odtwarzać pojedynczo lub w obu jednocześnie.

Sprawdź -   Jak zmienić kolejność systemu Windows za pomocą skrótów klawiaturowych w systemie Windows 10

Aby scalić pliki, kliknij dwukrotnie jeden plik audio, aby go zaznaczyć, użyj skrótu klawiaturowego Ctrl + C. Kliknij koniec innego pliku audio lub kogokolwiek pośrodku i dotknij skrótu klawiaturowego Ctrl + V, aby go wkleić. Pliki zostały scalone. Możesz teraz usunąć drugi plik i użyć opcji eksportu w obszarze Plik na pasku menu, aby wyeksportować scalony plik.

Jeśli chcesz edytować plik, możesz to zrobić przed wyeksportowaniem go lub możesz edytować scalony plik, który wyeksportujesz. W obu przypadkach wynik będzie taki sam, jednak w zależności od tego, jak dobrze czujesz się z Audacity, może się okazać, że edycja pojedynczego scalonego pliku jest łatwiejsza.

Sprawdź -   Jak włączyć lub wyłączyć zarezerwowaną pamięć masową w systemie Windows 10

Scalanie nie musi być liniowe, tj. Nie musisz dodawać jednego pliku na końcu lub na początku drugiego. Możesz dodać plik w środku innego. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć miejsce, w którym chcesz dodać plik.

Ograniczenia

Scalanie wielu plików audio wiąże się z kilkoma kwestiami, które należy wziąć pod uwagę. Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest format pliku. Ponieważ używamy Audacity, obsługuje AIFF, AU, FLAC, MP2, MP3, OGG, Vorbis i WAV. Obsługuje M4A (AAC) i MOV w systemie macOS i można dodać obsługę M4A w systemie Windows 10, instalując biblioteki ffmpeg. Upewnij się, że scalane pliki multimedialne są obsługiwane przez aplikację.

Sprawdź -   Jak zablokować aktualizację macOS Catalina

Po drugie, jeśli pliki powstały w różnych środowiskach nagrywania, połączenie ich nie sprawi, że dźwięk będzie jednolity. Możesz manipulować dźwiękiem jako całość lub w częściach. To zależy od Ciebie, ale nie możesz oczekiwać, że cały dźwięk będzie brzmiał tak samo, chyba że został nagrany w dokładnie tym samym środowisku lub w jednym ustawieniu.