Jak pominąć dodawanie kodu PIN podczas konfiguracji systemu Windows 10

Kiedy wykonujesz czystą instalację systemu Windows 10, musisz przejść przez dość długi proces konfiguracji. Ten proces konfiguracji wyklucza wszystkie sytuacje, w których system Windows 10 wyświetla komunikaty typu „Chwileczkę” lub „Przygotowujemy” lub coś podobnego. Podczas tego procesu musisz skonfigurować konto użytkownika, wybrać typ konta, którego chcesz używać, połączyć się z siecią Wi-Fi, zarządzać ustawieniami prywatności, włączyć Cortanę i dodać układy klawiatury. Część konfiguracji konta obejmuje ustawienie hasła i kodu PIN. Jednak po dodaniu konta system Windows 10 informuje również o dodaniu kodu PIN i nie ma opcji pomijania, która mu towarzyszy. Oto, jak możesz pominąć dodawanie kodu PIN podczas konfiguracji.

Pomiń dodawanie kodu PIN

Podczas konfiguracji wprowadź poświadczenia konta użytkownika, którego chcesz skonfigurować. Może to być konto Microsoft lub możesz skonfigurować użytkownika lokalnego. Chociaż możesz pominąć wprowadzanie hasła do konta lokalnego, dobrze jest je skonfigurować. Jeśli zdecydujesz się pominąć hasło, możesz również nie zostać poproszony o skonfigurowanie kodu PIN, ale brak ustawienia hasła może spowodować później problemy z udostępnianiem. Aby pominąć hasło, pozostaw to pole puste i kliknij Dalej lub Kontynuuj.

Po ustawieniu hasła zostanie wyświetlony monit o wprowadzenie kodu PIN, a opcja Pomiń może nie być dostępna (w zależności od kompilacji). Kliknij od razu, aby ustawić kod PIN, ale zamiast wprowadzać kod PIN, kliknij przycisk Anuluj.

Po tym czasie nie zostaniesz poproszony o ponowne wprowadzenie kodu PIN podczas konfiguracji i możesz przejść do następnego kroku.

Wielu użytkowników nie lubi ustawiać kodu PIN, ponieważ kiedy już to zrobią, prawie zawsze są proszeni o wprowadzenie kodu PIN zamiast hasła w celu odblokowania pulpitu. Aby temu przeciwdziałać, wszystko, co musisz zrobić, to wybrać opcję Hasło na ekranie blokady przy pierwszym uruchomieniu komputera, a pozostanie ona przy tej opcji logowania.

Jeśli unikasz kodu PIN, ponieważ jest za krótki i ktoś mógłby go odgadnąć lub zapamiętać, możesz zdecydować się na wprowadzenie dłuższego kodu PIN. Istnieje możliwość zrobienia tego w aplikacji Ustawienia, a także podczas konfiguracji. PIN jest lepszą opcją, ponieważ nigdy nie musisz wprowadzać hasła, które, jeśli nie jest zbyt silne lub musisz wprowadzić przed kimś, nie odblokuje więcej niż tylko bieżące urządzenie.

x