Jak pominąć monit UAC o aplikacje w systemie Windows 10

Jeśli nie używasz komputera z systemem Windows 10 z kontem administratora, zobaczysz monit UAC całkiem sporo. W przypadku niektórych aplikacji, takich jak edytor rejestru, zawsze pojawi się monit UAC po uruchomieniu. To samo dotyczy innych aplikacji, w zależności od tego, co robią. Jeśli ci to przeszkadza, możesz pominąć monit UAC dla aplikacji w systemie Windows 10 z zaplanowanym zadaniem.

OSTRZEŻENIE SPOILERA: Przewiń w dół i obejrzyj samouczek wideo na końcu tego artykułu.

Uwaga

Monit UAC może być denerwujący, ale jest dostępny dla twojego własnego bezpieczeństwa. Ostrzega, gdy masz zamiar zmienić system w sposób, który może wpłynąć na jego stabilność. Dotyczy to wszystkiego, od instalowania aplikacji po uruchamianie rejestru. Wyłączenie go, jeśli nie wiesz, co robisz, to zły pomysł.

Pomiń monit UAC

Pokażemy Ci, jak możesz uruchomić edytor rejestru bez uruchamiania monitu UAC, ale możesz go również używać do innych aplikacji. Otwórz Harmonogram zadań i utwórz nowe zadanie. Nadaj mu nazwę, która powie ci, do czego służy zadanie.

Na karcie Ogólne zaznacz pole „Uruchom z najwyższymi uprawnieniami”.

Teraz przejdź do zakładki Akcja i kliknij przycisk Nowy. W oknie Nowa akcja wprowadź ścieżkę do pliku EXE aplikacji, którą chcesz uruchomić bez napotkania UAC. Ponieważ idziemy do edytora rejestru, będziemy używać następujących. Musisz go zastąpić ścieżką do pliku EXE aplikacji, którą chcesz uruchomić.

c:windowsregedit.exe

Następnie przejdź do zakładki Warunki i odznacz te dwie opcje;

Zatrzymaj się, jeśli komputer przełączy się na zasilanie bateryjne
Uruchom zadanie tylko wtedy, gdy komputer jest zasilany prądem przemiennym

Kliknij OK, a zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i hasła administratora w celu utworzenia zadania.

Po uruchomieniu tego zadania aplikacja zostanie otwarta w tle, tj. Nie będzie fokusu. Jeśli jest to dla Ciebie problem, możesz go naprawić. Otwórz Harmonogram zadań i edytuj to zadanie. Przejdź do karty Akcje i wybierz skonfigurowaną dla niej akcję. Kliknij przycisk edycji i wprowadź następujące informacje w polu Dodaj argumenty. Chcesz zastąpić „regedit.exe” nazwą pliku EXE aplikacji, którą chcesz uruchomić.

/c start "" regedit.exe

O to chodzi. Będziesz potrzebował łatwego sposobu na uruchomienie zadania, więc zapoznaj się z naszym artykułem na temat tworzenia skrótu na pulpicie do zaplanowanych zadań.

x