Jak potrząsnąć urządzeniem, aby włączyć latarkę na Androidzie [No Root]

Udostępnij teraz w social media:

Zarówno w systemie Android, jak i iOS, możesz używać lampy błyskowej aparatu w telefonie jako latarki. Jest to opcja dostępna w odpowiednich systemach operacyjnych, jednak ta funkcja się nie zaczęła. To była aplikacja, która została stworzona lata temu. Kilka innych opracowano naśladując, a niektóre były lepsze od oryginału. Były tak popularne, że w końcu latarka stała się funkcją zarówno na iOS, jak i na Androidzie.

W obu systemach operacyjnych. musisz przejść przez kilka menu i kilka dotknięć, aby otworzyć latarkę. Nie jest to zbyt trudne, ale jeśli potrzebujesz szybszego sposobu otwarcia latarki, możesz zainstalować Potrząśnij latarką i aparatem. To darmowa aplikacja, która pozwala potrząsnąć urządzeniem, aby włączyć latarkę. To tylko Android, ale nie potrzebujesz zrootowanego telefonu, aby działał. Aplikacja zawiera reklamy.

  Ukryj / odkryj ikony pulpitu w systemie OS X za pomocą polecenia terminala

Potrząśnij urządzeniem, aby włączyć latarkę

Zainstaluj Shake Flashlight & Camera ze sklepu Google Play. Po otwarciu aplikacji poprosi o zgodę na dostęp do zdjęć i aparatu w urządzeniu. Wynika to z faktu, że aplikacja obsługuje również gest wstrząsania w celu szybkiego otwarcia aparatu. Jeśli nie chcesz korzystać z tej konkretnej funkcji, możesz odmówić aplikacji tych uprawnień.

Przejdź na kartę Latarka i włącz przełącznik „Wstrząśnij latarką”. Zablokuj urządzenie i delikatnie nim potrząśnij. Zgodnie z instrukcjami aplikacji dwa ruchy „rąbania” załatwią sprawę, a nasze testy wykazały, że to prawda.

Możesz równie szybko wyłączyć latarkę; dwa szybkie rąbanie go wyłączy.

Aplikacja dodaje ikonę latarki do paska stanu, aby wskazać, że jest uruchomiona. Jest to lekka aplikacja, więc nie powinna wyczerpywać baterii bardziej niż normalnie.

  Jak wyłączyć komunikat ostrzegawczy przeglądarki Firefox na pełnym ekranie

W Androidzie możesz włączyć latarkę z poziomu powiadomienia. Jest do niego kafelek szybkiego dostępu, ale musisz go rozwinąć, aby go wyświetlić. To całkiem sporo dotknięć. Wyobraź sobie, że nie musisz majstrować przy telefonie, gdy w ciemności próbujesz znaleźć dziurkę od klucza na drzwiach wejściowych. Przydaje się we wszelkiego rodzaju scenariuszach, gdy trzeba szybko włączyć latarkę. Prawdziwe mają tylko jeden przycisk i nie ma menu do przeskoczenia. Jest to równie dobry sposób na odtworzenie mechanizmu włączania jednym przyciskiem, jaki mają latarki.

x