Jak powiedzieć, kto pierwszy oglądał Twoją historię na Instagramie?

Algorytm Instagrama działa w tajemniczy sposób. Wiele osób próbowało odkryć jego liczne sekrety z bardzo małym sukcesem. Chociaż istnieje kilka interesujących teorii, naprawdę trudno jest jednoznacznie stwierdzić, jak działają niektóre funkcje.

Historie są doskonałym przykładem. Przyznaj się – nie możesz przestać sprawdzać po opublikowaniu historii, aby zobaczyć, kto i ile osób ją widziało, zanim wygaśnie. Cały sens publikowania historii polega na tym, aby ludzie ją zobaczyli, a w szczególności możesz mieć tę wyjątkową osobę, która masz nadzieję, że jak diabli sprawdzi twoją historię.

Skąd więc wiesz, kto jako pierwszy spojrzał na Twoją Historię? Przyjrzyjmy się, jak to rzekomo działa.

Czy widzisz, kto pierwszy zobaczył Twoją historię?

Tak i nie. Wszystko zależy od tego, jak szybko jesteś. Widzisz, Instagram wykorzystuje więcej niż jeden czynnik do zamawiania przeglądarek Story. Dopóki na liście jest mniej niż 50 osób, jest ona w odwrotnej kolejności chronologicznej. Jeśli więc przewiniesz na dół, ostatnią osobą na liście będzie osoba, która jako pierwsza zobaczyła Twoją historię.

W pewnym sensie jest to dość proste i nie ma tajemnicy, jak to działa. Ale co się stanie, gdy przekroczysz 50 widzów? Cóż, wtedy sprawy stają się nieco bardziej skomplikowane.

Jak Instagram pozycjonuje lub zamawia widzów?

Od razu należy powiedzieć, że nie ma na to jasnej odpowiedzi. Instagram nie ujawnił tajemnicy swojego algorytmu i nawet większość osób tam pracujących nie zna pełnej odpowiedzi (mogą znać tylko jedną małą część algorytmu).

Istnieje jednak kilka teorii, które mogą dać nam pozorną odpowiedź. Dominująca teoria może rozczarować wielu ludzi.

W miarę rozwoju historii (gra słów nie zamierzona), dominującym czynnikiem wpływającym na ranking osób na Twojej liście jest interakcja. Dokładniej, twoja interakcja z ich profilem. Instagram zna każde dotknięcie. Dzięki temu Instagram wie, kto i co jest dla Ciebie najważniejsze. Wiele renomowanych źródeł uważa, że ​​to determinuje kolejność widzów Twojej historii.

Teraz możesz pomyśleć – „Ale ja nawet nie lubię ani nie komentuję ich profilu”. Faktem jest, że nie musisz. Samo odwiedzenie ich profilu liczy się jako interakcja.

Nie obawiaj się, w tej historii jest coś więcej.

Eksperymenty Reddita

Jakiś czas temu wielu użytkowników Reddita przeprowadzało eksperymenty w celu ustalenia, w jaki sposób widzowie Instagram Story są oceniani. Tworzyli fałszywe profile i używali ich do odwiedzania swoich prawdziwych, aby zobaczyć, co się stanie.

Wyniki były dokładnym przeciwieństwem tego, co wiele osób uważa za prawdziwe. Fałszywe profile zaczęły pojawiać się u góry listy widzów historii. Dla niektórych stało się to po kilku dniach, podczas gdy dla innych może to potrwać nawet tydzień. Niemniej jednak można bezpiecznie założyć, że ilość czasu spędzonego przez kogoś na oglądaniu Twojego profilu wpływa na jego pozycję na liście.

Jak sprawić, by ktoś spojrzał na Twoją historię

Jeśli masz tę jedną osobę, którą desperacko chcesz zobaczyć swoją historię, istnieje hack, który może to zrobić. Może się to wydawać trochę dziwne, ale wielu użytkowników odkryło, że to działa dla nich. Oto, co musisz zrobić:

  • Przejdź do swojej historii i dotknij ikony Więcej z trzema kropkami w prawym dolnym rogu.
  • Przejdź do opcji Ustawienia historii > Ukryj historię przed i wybierz osobę, przed którą chcesz ją ukryć.
  • Wróć do swojej historii iz tego samego menu odkryj historię przed tą osobą.
  • Dzięki temu znajdziesz się na pierwszym miejscu na pasku historii u góry strony głównej. Nie ma znaczenia, dla ilu osób zdecydujesz się to zrobić. Pojawisz się pierwszy na ich ekranie głównym.

    Ostatni rzut

    Podsumowując, musisz szybko zobaczyć, kto pierwszy obejrzał Twoją Historię, zwłaszcza jeśli masz dużą liczbę obserwujących. Jeśli dotrzesz tam, zanim lista przekroczy 50 osób, po prostu przewiń w dół, a otrzymasz odpowiedź. A jeśli chcesz mieć pewność, że ktoś nie przegapi Twojej historii, teraz wiesz, jak to zrobić.

    Czy masz coś do powiedzenia na temat algorytmu Story na Instagramie? Nie wahaj się podzielić nimi z nami w komentarzach poniżej.