01/26/2022

Jak powiększyć pola wprowadzania tekstu w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Firmy technologiczne, duże i małe, starają się ułatwić życie osobom niepełnosprawnym. Ulepszenia dotyczą od drobnych niepełnosprawności do poważnych. Wady wzroku to coś, z czym Apple, Microsoft i Google starają się współpracować, udostępniając użytkownikom opcje ułatwiające korzystanie z ich produktów. W systemie Windows 10 masz nawigator, który pomaga w korzystaniu z systemu operacyjnego osobom niedowidzącym, a także zgrabne narzędzie powiększające. Bigtype to bezpłatna aplikacja systemu Windows, która może powiększać pola wprowadzania tekstu, jeśli narzędzie powiększające jest dla Ciebie za duże.

Powiększ pola tekstowe

Ściągnij Bigtype i uruchom aplikację. Możesz zmienić głębię zoomu w ustawieniach i rozmiar soczewki powiększającej. Gdy skończysz, kliknij Zapisz i zminimalizuj aplikację.

Sprawdź -   Jak generować hasła za pomocą narzędzia do haseł Chrome

Kiedy piszesz w polu tekstowym, powiększa tylko jego część.

Zgodnie z testami ta aplikacja współpracuje z Notatnikiem, zapisuje pliki jako pola z prośbą o wprowadzenie nazwy pliku oraz pasek lokalizacji w Eksploratorze plików. Nie działa z paskiem URL Chrome. Lupa pozostaje jednak w lewym górnym rogu, ponieważ jest to pierwsza wersja aplikacji, być może poprawi się w następnych kilku wersjach.

Ograniczenia systemu Windows

Windows 10 umożliwia zwiększenie rozmiaru tekstu na poziomie systemu operacyjnego. Niestety, często powoduje to rozmycie tekstu w niektórych aplikacjach i wydaje się, że nie ma to zastosowania do pól takich jak pole Zapisz jako. Istnieje również opcja skalowania w systemie Windows 10, ale ma te same ograniczenia.

Sprawdź -   Jak rozwiązać problemy z logowaniem się do programu OneNote w systemie Windows 10

Microsoft nie musi dodawać więcej opcji dla osób niedowidzących i musi je maksymalnie dostosować. Oczywiście łatwiej to powiedzieć niż zrobić. Aby dać użytkownikom dokładną kontrolę nad powiększanymi obiektami, musiałyby nastąpić poważne zmiany poziomu systemu operacyjnego i prawdopodobnie coś się zepsuje podczas tego procesu.

Użytek własny

Ta aplikacja jest prawdopodobnie czymś, co będę wypróbowywać przez dłuższy czas. Mam poważną krótkowzroczność i chociaż mogę używać dużych miniatur, skalowania wysokiego poziomu i powiększania, aby pracować łatwiej, muszę mocno zmrużyć oczy na pola Zapisz jako i pasek lokalizacji. To narzędzie może być małe, ale spełnia bardzo specyficzną potrzebę, której nie ma w systemie Windows 10. Nie mogę policzyć, ile razy wpisałem coś niepoprawnie tylko dlatego, że miałem problemy z wyraźnym zrozumieniem.

Sprawdź -   Jak przechwycić kursor myszy na zrzucie ekranu w systemie Windows 10

Wbudowane opcje są dla mnie często przesadą, ponieważ widzę elementy interfejsu użytkownika i często są one znacznie łatwiejsze do odróżnienia niż tekst.

x