Udostępnij teraz w social media:

Gdy wielokrotnie wyszukujesz tę samą witrynę w Chrome, przeglądarka dodaje ją jako niestandardową wyszukiwarkę. Automatycznie ustawia również dla niego skrót klawiaturowy. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać kilka pierwszych liter nazwy witryny i nacisnąć klawisz Tab. Następnie możesz wprowadzić wyszukiwane hasło i bezpośrednio przeszukać witrynę. Nie ma potrzeby przeglądania strony wyszukiwania Google. Chrome robi to, aby wyszukiwanie było bardziej wydajne, ale jeśli nie podoba ci się ta funkcja, nie ma możliwości jej wyłączenia. Istnieje jednak rozszerzenie, które może uniemożliwić Chrome dodawanie niestandardowych wyszukiwarek. Nazywa się Nie dodawaj niestandardowych wyszukiwarek. Oto jak to działa.

Wyszukiwarki niestandardowe Google

Tak działa niestandardowa wyszukiwarka w Chrome. Wystarczy, że użytkownik zacznie wpisywać nazwę strony internetowej, a Chrome będzie mógł ją wypełnić z historii przeglądania. Naciśnij klawisz Tab, a wyszukiwarka zostanie aktywowana. Zastąpi on domyślną wyszukiwarkę dla tego konkretnego zapytania.

Zatrzymaj Chrome przed dodawaniem niestandardowych wyszukiwarek

Zainstaluj Nie dodawaj niestandardowych wyszukiwarek i pozwól im działać w tle. W żadnym momencie nie musisz interweniować. Rozszerzenie dodaje ikonę wyszukiwania obok paska adresu URL, ale służy tylko do powiadamiania Cię, gdy uniemożliwiono dodanie wyszukiwarki. Mała plakietka z cyfrą na ikonie pokazuje, ile razy blokowała dodanie wyszukiwarki.

Sprawdź -   Jak wyeksportować czcionkę systemową w systemie Windows 10

Usuń niestandardową wyszukiwarkę z Chrome

Nie dodawaj niestandardowych wyszukiwarek, aby uniemożliwić Chrome dodawanie niestandardowych wyszukiwarek. Rozszerzenie nie może usunąć tych, które już dodał Chrome. Jeśli chcesz usunąć niestandardową wyszukiwarkę z Chrome, musisz to zrobić ręcznie.

Otwórz Chrome i przejdź do jego Ustawień. Przewiń w dół do sekcji wyszukiwarki i kliknij przycisk „Zarządzaj wyszukiwarkami…”. Otworzy się okno z listą wszystkich wyszukiwarek w Chrome. Okno podzielone jest na dwie części; Domyślne ustawienia wyszukiwania i inne wyszukiwarki.

Domyślne ustawienia wyszukiwania zawierają wyszukiwarki, które można ustawić jako domyślną wyszukiwarkę. Na liście znajduje się kilka wyszukiwarek. Możesz ustawić tylko jeden z nich jako domyślny.

Sprawdź -   Jak usunąć ASUS Smart Gestures w systemie Windows 10

Inne wyszukiwarki to miejsce, w którym wymienione są wszystkie niestandardowe wyszukiwarki. Wszyscy są aktywni. Aby z niej skorzystać, wystarczy wpisać nazwę wyszukiwarki, czyli stronę internetową. Najedź myszą na Twoją wyszukiwarkę i kliknij przycisk krzyżyka, który się nad nią pojawi, aby ją usunąć.

To wszystko, co musisz zrobić.

Zainstaluj Nie dodawaj niestandardowych wyszukiwarek z Chrome Web Store