Jak powstrzymać kable ładowarki telefonu przed zerwaniem

Postrzępione kable ładowania mogą być niebezpieczne w użyciu i kosztowne w wymianie. Niezależnie od tego, czy używasz kabla Lightning z iPhonem, czy kabla USB-C z telefonem z Androidem, oto jak chronić je przed uszkodzeniem.

Dbanie o kable

Najlepszym sposobem, aby zapobiec pękaniu kabli, jest dbanie o nie. W szczególności zawsze trzymaj kabel za wtyczkę podczas wyjmowania go z urządzenia lub portu USB. Nagłe wyciągnięcie kabla bez robienia tego spowoduje nacisk na najsłabszą część konstrukcji, gdzie kabel łączy się z wtyczką.

W transporcie zapnij kable i, jeśli to możliwe, związaj je paskiem lub klipsem. Upewnij się, że kabel jest zapętlony we właściwy sposób, manipulując nim rękami. Kabel będzie się naturalnie zwijał w określony sposób, który zawsze należy próbować odtworzyć. Niektóre kable, takie jak Anker Powerline + poniżej, są wyposażone w pasek na rzep ułatwiający transport i przechowywanie. „Roadie wrap” to najlepszy sposób na owinięcie kabli do ładowania.

Unikaj nadmiernego zginania kabli lub zbyt ciasnego owijania ich. Zaginanie kabla, szczególnie w miejscu, w którym łączy się on z wtyczką, jest główną przyczyną uszkodzeń w czasie. Jeśli możesz uniknąć używania urządzenia podczas ładowania, unikniesz niepotrzebnego noszenia kabla.

Prawdopodobnie będziesz musiał zmienić swoje zachowanie i przełamać stare nawyki, ale Twoje kable będą Ci za to wdzięczne. Jeśli odruchowo chwytasz telefon rano przed wstaniem z łóżka, najpierw odłącz kabel. Leżenie w łóżku z zaginanym kablem podczas przewracania się nie jest idealne. Jeśli jesteś przyzwyczajony do wrzucania kabli do ładowania torba na weekend, poświęć sekundę, aby je prawidłowo zwinąć.

Użyj ochraniaczy kabli

Zabezpieczenie kabla TUDIA KLIP

Zabezpieczenia kabli działają poprzez ochronę miejsca, w którym kabel łączy się z plastikową lub metalową wtyczką. Powinny być wykonane z elastycznego materiału, takiego jak guma, aby umożliwić lekkie ugięcie kabla pod wpływem nacisku. Jeśli osłona kabla nie ugina się, po prostu przesuwa punkt osłabienia dalej w górę kabla.

Możesz kupić pakiet ochraniaczy na kable za kilka dolarów w Internecie. Plik TUDIA KLIP to jedno z najlepszych rozwiązań dla ładowarek Apple Lightning, iPod, MagSafe i Apple Watch. Aby uzyskać tańszy produkt, który jest kompatybilny z prawie każdą ładowarką USB, sprawdź Wielokolorowe ochraniacze spiralne Jetec albo Nite Ize CordCollar.

Zabezpieczenie kabla Jetec

Jeśli czujesz się sprytny, możesz dodać sprężyny do kołnierzy, aby zwiększyć napięcie i zapobiec zgięciu linki do krytycznego punktu. Aby uzyskać bardziej odporne domowe rozwiązanie, zapoznaj się z Wzmocnienie sznurkiem Paracord samouczek dotyczący Instructables.

Prawie wszystko, co może zapobiec nadmiernemu zginaniu kabla, pomoże go chronić, niezależnie od tego, czy jest to domowy rękaw, czy pasek taśmy izolacyjnej.

Zapobiegaj wypadkom z adapterami magnetycznymi

Magnetyczny adapter do ładowania Volta

Podczas gdy kable zużywają się w sposób naturalny z upływem czasu, nagłe przemieszczanie nasila ich uszkodzenie. Wszyscy przypadkowo złapaliśmy kabel ładujący, wysyłając ładujące się przez pokój. Kiedy tak się dzieje, kabel zwykle pozostaje na miejscu.

Adaptery magnetyczne przyjmują podejście stosowane w (nieistniejących już) kablach zasilających MagSafe firmy Apple i stosują je do prawie każdego posiadanego urządzenia. Najpierw umieść mały adapter magnetyczny w porcie ładowania urządzenia. W razie potrzeby adapter łączy się magnetycznie z kablem ładującym.

Kable nie odkształcają się już, gdy przypadkowo złapiesz smartfona, ponieważ wystarczy niewielka siła, aby bezpiecznie odłączyć kabel. Możesz kupić tyle adapterów, ile chcesz i używać tego samego kabla do ładowania wszystkiego. Adapter lekko wystaje z dolnej części urządzenia, co ułatwia jego usunięcie, a nawet może pomóc w utrzymaniu portu ładowania w stanie wolnym od kłaczków i innych zanieczyszczeń.

Volta jest prawdopodobnie najbardziej znanym rozwiązaniem do ładowania magnetycznego. Za niecałe 20 dolarów otrzymasz kabel do ładowania Volta 2.0 i dwie końcówki adaptera pasujące do połączeń Lightning, Micro USB lub USB typu C. Istnieje również wiele niedrogich rozwiązań dostępnych w Amazon i innych usługach zakupów online.

Pamiętaj, że będziesz musiał trzymać się jednego systemu (lub marki), jeśli chcesz dzielić ten sam kabel ładujący między kilka urządzeń. Możesz nawet dodać zabezpieczenie kabla do ładowarki magnetycznej, aby uzyskać jeszcze trwalsze rozwiązanie.

Ładuj (prawie każde urządzenie) bezprzewodowo

Bezprzewodowa ładowarka Anker Qi

Ładowanie bezprzewodowe jest obecnie szeroko rozpowszechnione w nowoczesnych smartfonach. Jeśli posiadasz najnowszy iPhone lub urządzenie z Androidem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że można go ładować bezprzewodowo. Aby z niej korzystać, musisz kupić bezprzewodową ładowarkę Qi, w ten sposób Podstawka do bezprzewodowego ładowania Anker 10W, który obsługuje nawet szybkie ładowanie.

To jeden ze sposobów na pokonanie zepsutego bluesa kabla. Niestety uniemożliwia korzystanie z urządzenia podczas ładowania, ale to świetny pretekst do wyłączenia i zignorowania smartfona przez pół godziny. Jeśli chcesz korzystać z szybkiego ładowania, upewnij się tylko, że kupujesz ładowarkę bezprzewodową o wystarczająco dużej mocy (10 W). Wszystkie iPhone’y X, XS, XR i 8 obsługują ładowanie bezprzewodowe, ale można je ładować tylko z maksymalną mocą 7,5 W – a nawet wtedy tylko przy użyciu określonych, zatwierdzonych przez Apple bezprzewodowych ładowarek.

Jeśli Twoje urządzenie nie obsługuje ładowania bezprzewodowego, możesz je łatwo dodać za pomocą taniego odbiornika Qi. Mają one postać cienkich podkładek ładujących, które łączą się z portem ładowania i przyklejają do tylnej części smartfona. Większość z nich może mieszkać pod Twoją skrzynką, pod warunkiem, że nie jest ona wykonana z metalu.

Po zainstalowaniu odbiornika Qi urządzenie będzie mogło być ładowane z bezprzewodowych ładowarek Qi. Twoja prędkość ładowania może Cię ograniczyć w porównaniu z natywnym ładowaniem bezprzewodowym, ale za około 10 USD uaktualnienie jest wystarczająco tanie, aby uzasadnić.

Tylko upewnij się, że kupujesz odpowiedni odbiornik Qi do swojego urządzenia, niezależnie od tego, czy masz Port błyskawicy, Micro USB typu A.lub Połączenie USB-C.

Zainwestuj w jeden kabel, aby rządzić nimi wszystkimi

Kabel ładujący Fuse Chicken Titan Plus

Oficjalny kabel Lightning firmy Apple kosztuje 29 USD za 2-metrowe złącze USB-A do Lightning. Jeśli wymieniasz jeden rocznie, płacisz prawie 90 USD za trzy lata ładowania iPhone’a. Dlaczego nie zainwestować więcej pieniędzy w mocniejszy kabel do ładowania iPhone’a to nie tylko przetrwa, ale także pozwoli zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę?

Plik Fuse Chicken Titan Plus to 1,5-metrowy kabel USB-A do Lightning. Jest wykonany zgodnie ze standardami produkcyjnymi Apple Made for iPhone, co oznacza, że ​​zawiera funkcje transmisji danych i może być używany zarówno jako ładowarka, jak i kabel do synchronizacji. Jest chroniony dwiema warstwami elastycznej stali, z uszczelnioną aluminiową obudową na każdym połączeniu. Jest twój za 37,50 USD.

Fuse produkuje również szereg plików kable z łącznością USB-C i Micro USB, idealny dla użytkowników Androida. Wszystkie są dostarczane z dożywotnią gwarancją, ale należy pamiętać, że całkowicie metalowa konstrukcja zapewnia dodatkową wagę i zmniejszoną elastyczność.

Anker Powerline + to kolejny wysoko oceniany kabel do ładowania dostępny w formacie Błyskawica, Micro USB, i USB-C wariacje. Kabel ma rdzeń z włókna aramidowego (Kevlar) i podwójny nylonowy oplot, który, jak twierdzi Anker, wytrzyma dziesięć razy dłużej niż inne kable.

Można też znaleźć tańsze kable wykonane z włókna aramidowego (takie jak ten Kabel błyskawicy i to Kabel micro USB) we wszystkich witrynach handlowych, takich jak Amazon. Aby uzyskać najlepsze wyniki, połącz mocny kabel z osłonami kabla i odpowiednio go pielęgnuj.

Wcześniej napraw kable

Rurki termokurczliwe elektryczne

Postrzępione kable są niebezpieczne. Podejmujesz ryzyko, jeśli będziesz nadal używać ładowarki, gdy zacznie ona wykazywać oznaki zużycia. Nie tylko możesz uszkodzić cokolwiek ładujesz, ale możesz również doznać paskudnego wstrząsu lub wzniecić pożar. Na wszelki wypadek zalecamy wyrzucenie uszkodzonych kabli.

Jeśli jesteś przekonany, że twój kabel nie jest zbyt poważnie uszkodzony lub po prostu zaczął wykazywać oznaki zużycia bez całkowitego odsłonięcia okablowania, możesz zamiast tego naprawić kable. Zdecydowanie najlepszym sposobem na to jest użycie elektrycznych rurek termokurczliwych.

Możesz odebrać zestaw rurki termokurczliwe za mniej niż 10 dolarów. Te rurki pasują do istniejącego drutu, a następnie kurczą się do rozmiaru pod wpływem bezpośredniego ciepła. Aby uzyskać szybkie rezultaty, użyj opalarki, ale w wielu przypadkach suszarka również zadziała przy odrobinie cierpliwości. Rurki nieco zmniejszają elastyczność, więc mogą nawet pełnić podwójną funkcję jako osłony kabli, aby zapobiec przyszłemu strzępieniu.

Pamiętaj: jeśli nie podoba Ci się stan kabla, przetnij go i wyrzuć do kosza.

Naładuj swój telefon w stacji dokującej

Belkin ChargeSync

Stacje dokujące do smartfonów mogą być niemodne, ale służą czemuś. Ponieważ stacja dokująca się nie porusza, nie są one tak samo podatne na zużycie, jak standardowy kabel ładujący. Nie będziesz czytać urządzenia w łóżku, ale też nie będziesz stale zginać kabla.

Większość doków wydaje się być skierowana do użytkowników Apple, takich jak Belkin ChargeSync. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że większy odsetek urządzeń z Androidem obejmuje ładowanie bezprzewodowe.

Przyszłość jest bezprzewodowa

Kable są delikatne, a w pełni bezprzewodowa przyszłość jeszcze nie nadeszła. Nie musisz wydawać fortuny; po prostu upewnij się, że kupujesz dobrej jakości kable, unikając tanich i paskudnych. Jeśli jesteś użytkownikiem Apple, upewnij się, że kupujesz tylko kable zgodne ze standardami Apple Made for iPhone (MFi).

Jeśli Twoje urządzenie ładuje się przez USB-C, będziesz chciał zachować szczególną ostrożność, wybierając bezpieczny kabel USB-C, który nie uszkodzi twoich urządzeń.

x