Jak powstrzymać ludzi, którzy wysyłają do Ciebie bezpośrednie wiadomości na Twitterze

Twitter ogłosił za pośrednictwem post na blogu że rozszerza swoją funkcję wiadomości bezpośrednich, umożliwiając użytkownikom otrzymywanie prywatnych wiadomości od każdego – niezależnie od tego, czy ich obserwujesz, czy nie. Wynika to z tego, że firma testowała tę funkcję w 2013 roku, kiedy niektórzy użytkownicy Twittera skarżyli się, że nie mogą zrezygnować z tej funkcji po jej włączeniu.

„Mamy nadzieję, że te zmiany pomogą Ci łatwiej i bezpośrednio łączyć się na Twitterze z osobami, sprawami i firmami, na których najbardziej Ci zależy”. Firma napisała.

Dobrą wiadomością jest to, że jeśli nie chcesz, aby nieznajomi mogli wysyłać Ci prywatne wiadomości za pośrednictwem Twittera, nie musisz nic robić. Dzieje się tak, ponieważ musisz wyrazić zgodę za pośrednictwem menu ustawień, aby włączyć tę funkcję. Ta funkcja zostanie udostępniona 20 kwietnia, więc jeśli nie widzisz tej opcji w menu Ustawienia, wkrótce to zrobisz.

Jeśli chcesz, aby każdy (w tym szaleńcy) mógł nawiązać z Tobą kontakt na Twitterze, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku dotyczącym włączania czatu od wszystkich na Twitterze poniżej.

Jak otrzymywać bezpośrednie wiadomości (DMs) od kogokolwiek?

1) Zaloguj się do Twitter w internecie i przejdź do menu Ustawienia, klikając ikonę swojej nagrody w prawym górnym rogu, a następnie klikając Ustawienia.

2) Po wejściu do menu Ustawienia wybierz „Bezpieczeństwo i prywatność” po prawej stronie.

3) Po przejściu do menu Bezpieczeństwo i prywatność przewiń w dół do sekcji Prywatność do podsekcji Wiadomości bezpośrednie.

4) Zaznacz pole „Otrzymuj bezpośrednie wiadomości od każdego” i kliknij „Zapisz zmiany”.

Twitter zapewnił użytkowników, że jeśli chcesz uniemożliwić komuś wysyłanie do Ciebie prywatnych wiadomości, możesz łatwo zablokować użytkownikowi możliwość obserwowania / wysyłania wiadomości. Jeśli w dowolnym momencie zdecydujesz, że chcesz zrezygnować z tej funkcji, po prostu wykonaj powyższe kroki i odznacz opcję.