Jak pozbyć się dwóch aplikacji obok siebie na iPadzie

Podczas korzystania z iPada możesz przypadkowo wyświetlić dwa okna aplikacji na ekranie z powodu funkcji wielozadaniowych o nazwie Slide Over i Split View. Usunięcie dodatkowego okna aplikacji może być frustrujące, jeśli nie znasz odpowiednich gestów. Oto jak to zrobić.

Jak pozbyć się małego pływającego okna na iPadzie (przesuń)

Podczas korzystania z iPada możesz skończyć z mniejszym oknem z boku, unoszącym się nad aplikacją pełnoekranową. Nazywa się to Slide Over i wygląda tak.

Aby zamknąć małe okno Slide Over, umieść palec na pasku sterowania u góry okna Slide Over i szybko przesuń go w kierunku prawej krawędzi ekranu, jeśli okno jest po prawej stronie, lub przesuń w kierunku lewej krawędzi ekranu, jeśli okno jest po lewej stronie.

Na iPadzie przesuń okno widoku z boku, aby było przyciemnione

W przypadku większości ludzi to załatwia sprawę, ale technicznie rzecz biorąc, ukrywasz tylko okno Slide Over, a nie zamykasz go. Nadal można go przywołać, przesuwając go z powrotem od krawędzi ekranu odpowiadającej stronie, po której go ukryłeś.

Aby całkowicie zamknąć okno Slide Over, przytrzymaj palec na pasku sterowania u góry i przesuń go powoli w kierunku krawędzi ekranu, aż stanie się częścią widoku podzielonego ekranu (nazywanego Split View). Następnie możesz zamknąć niechciane okno, przesuwając czarną przegrodę między dwoma oknami aż do krawędzi ekranu, aż zniknie jedno okno (zobacz „Jak pozbyć się funkcji Split Screen na iPadzie” poniżej).

Jeśli chcesz wyłączyć funkcję Slide Over w Ustawieniach, aby nigdy więcej się nie pojawiała, możesz wyłączyć wielozadaniowość na iPadzie.

Jak pozbyć się podzielonego ekranu na iPadzie (widok podzielony)

Czasami możesz skończyć z dwoma oknami aplikacji obok siebie na ekranie iPada. Nazywa się to Split View i wygląda tak.

Przykład widoku Split View na iPadzie

Jeśli chcesz zamknąć widok podzielonego ekranu (usuwając jedno z okien), umieść palec na środku czarnej linii podziału i przeciągnij go ze stałą średnią prędkością w kierunku prawej krawędzi ekranu .

Zamykanie widoku Split View na iPadzie Krok 1

Gdy przesuniesz się bliżej krawędzi ekranu, aplikacje będą się rozmywać, a zamiast tego zobaczysz dwa okna z ikonami aplikacji. Przesuwaj palec w prawo.

Zamykanie widoku Split View na iPadzie Krok 2

Przy samej krawędzi ekranu czarna przegroda między dwoma oknami zacznie się rozszerzać (wizualnie oznacza to, że zamierzasz „zerwać” widok Split View). Przesuwaj palec, aż dotrzesz do krawędzi ekranu.

Zamykanie widoku Split View na iPadzie Krok 3

Gdy znajdziesz się na krawędzi ekranu, unieś palec, a Split View powinien zniknąć.

Mapy na iPadzie

Jeśli chcesz wyłączyć podział ekranu w Ustawieniach, aby nigdy więcej się nie pojawiał, możesz wyłączyć wielozadaniowość na iPadzie.

Dowiedz się więcej o podzielonym ekranie / wielozadaniowości – lub wyłącz je całkowicie

Funkcje wielozadaniowości na iPadzie mogą być bardzo przydatne i potężne, jeśli je opanujesz. Ze względu na niuanse gestów wymagają cierpliwości i praktyki, aby osiągnąć właściwy efekt.

Z drugiej strony, jeśli wolisz używać iPada jako urządzenia do pojedynczego zadania lub przez przypadek wyświetlasz dodatkowe okna aplikacji, możesz łatwo wyłączyć widok podzielony i przesuń w Ustawieniach.

x