Udostępnij teraz w social media:

Od czasu wydania OneNote przeszedł długą drogę. Zaczęło się od bardzo podstawowej aplikacji do robienia notatek. Z biegiem lat poprawił się i dość dobrze radzi sobie z takimi jak Evernote. Pakiet produktywności Microsoftu jest również niezwykle popularny na komputerach stacjonarnych, a OneNote jest jego częścią. Najnowsza wersja jest niesamowita, umożliwiając wstawianie nagrań, dźwięku, a nawet arkuszy kalkulacyjnych z Excela. Spełnia większość wymagań dotyczących notatek, a brakujące funkcje są uzupełniane przez dodatki. Prawie wszystkie aplikacje w MS Office mają własny zestaw dodatków i OneNote nie jest inny. Jeśli używasz programu OneNote do przechowywania bitów kodu, NoteHighlight2016 jest dodatkiem, który powinieneś wypróbować. Pozwala poprawnie formatować kod w OneNote i obsługuje C #, CSS, SQL, JS, HTML, XML, Java, PHP, Perl, Python, Ruby i CPP.

Sprawdź -   Jak dodać lub usunąć swój numer telefonu w Wiadomościach lub FaceTime

Sformatuj kod w programie OneNote

Uwaga: Highlight2016 to dodatek typu open source. Pobierz go z Github i uruchom plik MSI. Dba o cały proces instalacji. Nie musisz go włączać, tak jak w innych aplikacjach biurowych. Po zainstalowaniu otwórz OneNote, a zobaczysz nową kartę o nazwie „NoteHighlight”.

Ta karta pokazuje wszystkie obsługiwane języki. Dodatek nie sformatuje poprawnie kodu, chyba że wybierzesz właściwy język.

Po wybraniu języka otwiera się nowe okno. Wklej kod w tym oknie i upewnij się, że zaznaczyłeś opcję „Kopiuj do schowka”. Po włączeniu tej opcji każdy kod wklejony w polu NoteHighlight jest formatowany, a następnie automatycznie kopiowany do schowka. Jeśli nie włączysz tej opcji, będziesz musiał ręcznie skopiować sformatowany tekst.

Sprawdź -   Jak zsynchronizować zakładki z Windows 10 do macOS

Otwórz notatnik i wklej kod w notatce. Zachowa swoje formatowanie.

Ograniczenia

NoteHighlighter umożliwia formatowanie kodu w programie OneNote, ale nie dodaje funkcji w interfejsie sporządzania notatek. Istnieje pośrednik, tj. Okno, które otwiera się po wybraniu języka. Jeśli spróbujesz edytować fragment kodu, który wkleisz w notatce, kod nie rozpozna i nie sformatuje kodu. Jeśli chcesz wprowadzić jakiekolwiek zmiany we wklejonym fragmencie kodu i zachować jego formatowanie, musisz ponownie przejść przez kartę NoteHighlight.

Dodatek rozpoznaje składnię kodu, a następnie formatuje go dla programu OneNote przy użyciu wbudowanych stylów formatowania tekstu. Zawsze możesz zmienić formatowanie, zaznaczając je i używając narzędzi Tekst podstawowy na karcie Strona główna. Dodatek działa w programie OneNote 2016.

Sprawdź -   58 najważniejszych wskazówek i samouczków roku 2014