Jak przedłużyć żywotność baterii iPhone’a

Bateria iPhone’a w końcu umrze. Z biegiem czasu zachowuje coraz mniejszy ładunek, dopóki nie wystarczy na kilka godzin. Niewiele możesz z tym zrobić, ponieważ tak działają baterie. iOS 13 ma nową funkcję, która może pomóc przedłużyć żywotność baterii iPhone’a. Oto jak to działa.

Wydłuż żywotność baterii iPhone’a

Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie i stuknij Bateria. Na ekranie Bateria stuknij Kondycja baterii. Ekran stanu baterii będzie miał przełącznik o nazwie „Zoptymalizowane ładowanie baterii”. Włącz go, a iOS naładuje baterię, aby działała dłużej.

Zoptymalizowane ładowanie baterii w iOS 13

Jeśli zastanawiasz się, jak działa ta funkcja, robi to, ograniczając czas ładowania iPhone’a do 100% i pozostaje na 100%. Robi to w oparciu o twoje użycie. Zasadniczo po podłączeniu iPhone’a do źródła zasilania nie ładuje go powyżej 80% lub opóźni ładowanie poza ten punkt, jeśli podejrzewa, że ​​telefon będzie podłączony do źródła zasilania na dłuższy okres ładowania.

Pomyśl o tym w ten sposób; jeśli podłączysz iPhone’a do źródła zasilania wcześnie rano, przygotowując się do pracy, iOS 13 wie, że telefon zostanie ostatecznie odłączony za około godzinę, gdy wyjdziesz (zakładając, że blokady COVID-19 się skończyły) . W takim przypadku naładuje telefon do 100%, jeśli będzie to możliwe w określonym czasie.

W przeciwieństwie do tego, gdy przyjdziesz lub usiądziesz do pracy na biurku i podłączysz telefon do źródła zasilania, iOS 13 będzie w stanie stwierdzić, na podstawie wcześniejszego użycia, że ​​iPhone będzie podłączony do źródła zasilania dla długi czas. Na tej podstawie telefon nie będzie ładował się powyżej 80%. Pozwoli to na pełne naładowanie do 100%, gdy nadejdzie pora wstawania, np. Około 17:00 lub 18:00.

Jeśli wyłączysz tę funkcję, Twój iPhone naładuje się do 100% w ciągu kilku godzin i pozostanie na tym procencie, dopóki go nie odłączysz. Powoduje to zwykle słabą żywotność baterii według Apple.

Starsze iPhone’y

Ta funkcja jest dostępna na iOS 13, więc wszystkie modele iPhone’a, które mogą ją zaktualizować, powinny ją mieć. To powiedziawszy, starsze modele mają do pewnego stopnia zużycie baterii, więc wyniki nie będą takie same, jak w przypadku zupełnie nowego iPhone’a. Możliwe, że jeśli Twój telefon jest szczególnie stary, w ogóle nie skorzystasz z tej funkcji.

x