Jak przedłużyć żywotność baterii iPhone'a

Bateria iPhone'a w końcu umrze. Z biegiem czasu będzie utrzymywał coraz mniejsze ładowanie, dopóki nie potrwa tylko kilka godzin. Niewiele można z tym zrobić, ponieważ tak działają baterie. iOS 13 ma nową funkcję, która może wydłużyć żywotność baterii iPhone'a. Oto jak to działa.

Wydłuż żywotność baterii iPhone'a

Otwórz aplikację Ustawienia na telefonie iPhone i dotknij Bateria. Na ekranie baterii dotknij Kondycja baterii. Ekran stanu baterii będzie miał przełącznik o nazwie „Zoptymalizowane ładowanie baterii”. Włącz go, a iOS naładuje baterię, aby działała dłużej.

Zoptymalizowane ładowanie baterii w iOS 13

Jeśli zastanawiasz się, jak działa ta funkcja, ogranicza to czas ładowania telefonu iPhone do 100% i pozostaje na poziomie 100%. Robi to na podstawie twojego użycia. Zasadniczo, gdy podłączysz iPhone'a do źródła zasilania, nie naładuje go on powyżej 80% lub opóźni ładowanie poza ten punkt, jeśli podejrzewa, że ​​telefon będzie podłączony do źródła zasilania przez dłuższy czas ładowania.

Pomyśl o tym w ten sposób; jeśli podłączysz iPhone'a do źródła zasilania wcześnie rano, przygotowując się do pracy, iOS 13 wie, że telefon zostanie odłączony za około godzinę po wyjściu (zakładając, że blokady COVID-19 się skończyły) . W takim przypadku telefon naładuje się do 100%, jeśli będzie to możliwe w danym czasie.

W przeciwieństwie do tego, kiedy przyjedziesz lub usiądziesz do pracy na biurku i podłączysz telefon do źródła zasilania, iOS 13 będzie mógł stwierdzić, w oparciu o wcześniejsze użycie, że iPhone zostanie podłączony do źródła zasilania dla długi czas. W związku z tym nie pozwala na naładowanie telefonu powyżej 80%. Pozwoli to na dokończenie ładowania do 100%, gdy nadejdzie czas wstania, np. Około 17:00 lub 18:00.

Jeśli wyłączysz tę funkcję, iPhone naładuje się do 100% w ciągu kilku godzin i pozostanie na tym odsetku, dopóki go nie odłączysz. Prowadzi to do niskiej żywotności baterii według Apple.

Starsze iPhone'y

Ta funkcja jest dostępna na iOS 13, więc wszystkie modele iPhone'ów, które mogą ją zaktualizować, powinny ją mieć. To powiedziawszy, starsze modele mają do pewnego stopnia zużycie baterii, więc wyniki nie będą takie same jak w przypadku zupełnie nowego iPhone'a. Możliwe, że jeśli Twój telefon jest wyjątkowo stary, w ogóle nie skorzystasz z tej funkcji.