Jak przeglądać i synchronizować historię schowka w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Windows przez całe życie miał podstawowy schowek. Sam system Windows przeszedł wiele lat iteracji, ale schowek pozostał ten sam. W końcu się to zmienia. Windows 10 Insider Build 17666 ma nową funkcję, która umożliwia przeglądanie i synchronizowanie historii schowka na urządzeniach z systemem Windows 10. Ta funkcja jest częścią Redstone 5 i zostanie udostępniona około października 2018 roku.

Ta funkcja jest dostępna, więc nie musisz się martwić, że Microsoft nagle uzyska dostęp do wszystkiego, co kopiujesz i wklejasz ze schowka. Obsługuje tekst i obrazy, a ostatecznie może nawet obsługiwać pliki. Możesz zachować tylko historię elementów, ale nie możesz ich synchronizować na swoich urządzeniach.

  Jak włączyć i wyłączyć tryb tabletu w systemie Windows 10

Historia schowka w systemie Windows 10

Aby włączyć historię schowka w systemie Windows 10, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień System. Przewiń w dół, a zobaczysz kartę Schowek. Na karcie Schowek włącz opcję „Zapisz wiele elementów”.

Umożliwi to zapisanie i przywołanie wielu elementów z historii schowka. Możesz go przywołać za pomocą skrótu klawiaturowego Win + V. Otworzy się małe wyskakujące okienko w prawym dolnym rogu ekranu, pokazujące ostatnie elementy skopiowane do schowka. Jeśli skopiowałeś obraz, pokaże ci jego podgląd. Możesz kliknąć element i skopiować go ponownie lub możesz przypiąć go do górnej części małego panelu. Obok każdego wpisu znajduje się przycisk zamykania, który pozwala usunąć element z historii.

Jeśli chcesz zsynchronizować swój schowek na wielu urządzeniach, wróć do tego samego ekranu ustawień i przewiń w dół trochę dalej. Zobaczysz opcję „Synchronizuj między urządzeniami”, która wymaga zalogowania się przy użyciu konta Microsoft. Nie możesz zsynchronizować elementów schowka bez zalogowania się na swoje konto Microsoft.

  Jak uruchomić CHKDSK w systemie Windows 10/11?

Ta funkcja jest oczywiście wciąż na wczesnym etapie i kiedy wzięliśmy ją na spin, nie mogła kopiować plików. Jeśli otworzyłeś obrazek w edytorze obrazów, a następnie skopiowałeś go, np. Otworzyłeś obrazek w programie Paint i wcisnąłeś Ctrl + A i Ctrl + C, obraz pojawiłby się w panelu schowka.

Istnieją oczywiście obawy dotyczące prywatności. Jeśli nie ufasz firmie Microsoft w zakresie danych ze schowka, nie włączaj funkcji synchronizacji. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tej funkcji, musisz uważać, jakie dane kopiujesz do schowka. Jedyną rzeczą, na którą należy uważać, są poufne informacje, takie jak hasła lub numery kart kredytowych. Jeśli skopiujesz go do schowka, pamiętaj, aby usunąć go od razu z historii.

  Jak wyświetlić wszystkie zapisane hasła Wi-Fi w systemie Windows 10

x