Jak przeglądać i usuwać historię Netflix

Netflix ogranicza liczbę ekranów, na których można jednocześnie oglądać. Dzieje się tak, aby osoby, które współdzielą konto Netflix, nie udostępniły go zbyt wielu osobom. Gdyby Netflix pozwalał użytkownikom oglądać na nieograniczonej liczbie ekranów, prawdopodobnie istniałoby tylko jedno konto Netflix na rodzinę, rozszerzone i natychmiastowe. To, co umożliwia Netflix, to nieograniczona liczba profili. Profile pomagają w segregowaniu historii Netflix. Jeśli masz dzieci, nie chcesz, aby ich preferencje oglądania wpływały na sugerowane dla Ciebie treści. Jeśli w końcu oglądasz coś, co Ci się nie podoba i zacznie to wpływać na sugerowane treści, możesz je usunąć z historii Netflix. Oto jak.

Możesz tylko przeglądać i usuwać swoją aktywność Netflix w przeglądarce. Aplikacje Netflix, niezależnie od platformy, nie pozwalają na zarządzanie kontem.

Historia serwisu Netflix

Otwórz Netflix w preferowanej przeglądarce i przejdź do swojego profilu. Kliknij ikonę swojego profilu u góry i wybierz z menu opcję „Konto”.

Ekran Konta zawiera informacje rozliczeniowe i umożliwia przeglądanie bieżącej aktywności profilu. Przewiń w dół do sekcji „Mój profil”. Upewnij się, że jesteś na właściwym profilu, a następnie kliknij „Przeglądanie aktywności”.

Spowoduje to przejście do strony „Moja aktywność” dla bieżącego profilu. Możesz zobaczyć, co oglądałeś i kiedy to oglądałeś. Programy / filmy są połączone, więc jeśli klikniesz jeden z nich, zostaniesz przekierowany do programu / filmu. Aby usunąć element z historii Netflix, kliknij przycisk X obok niego.

Sam element jest jednak od razu usuwany, aby Netflix przestał go rozważać podczas sugerowania treści, potrzebuje co najmniej 24 godzin. Oznacza to, że jeśli przypadkowo oglądałeś Peppa Pig przez kilka godzin ze swoim dzieckiem, minie jeden dzień, zanim Netflix przestanie sugerować inne bajki do obejrzenia. Po usunięciu elementu nie można go odzyskać.

Oceny

Na tej samej stronie możesz również zobaczyć, które programy / filmy zostały przez Ciebie ocenione, i zmienić ocenę, jeśli chcesz. Kliknij kartę „Ocena” obok pozycji „Oglądanie”, aby wyświetlić swoje oceny w serwisie Netflix. Niestety, Netflix porzucił swój system ocen na rzecz systemu „ lubię ” / „ nie lubię ”, więc wszystkie oceniane programy, które widzisz, są reliktami przeszłości. Strona pokaże Ci, co Ci się podobało, a co Ci się nie podobało, i możesz zmienić swój głos na stronie. Możesz również przejść bezpośrednio do tej strony, klikając „Oceny” na stronie Konto.

x