Jak przeglądać mapy w trybie offline

Mapy Google wymagają aktywnego połączenia internetowego do działania. Dotyczy to szczegółowych wskazówek dojazdu lub kiedy musisz wyszukać wskazówki dojazdu do określonego miejsca. Jeśli wiesz, dokąd się wybierasz, i podejrzewasz, że nie będziesz mieć połączenia z internetem, możesz zapisać mapę w trybie offline.

Przeglądaj mapy offline – Mapy Google

Mapy Google oferują mapy offline. Mapy te dotyczą konkretnego obszaru, który wybierzesz i musisz je pobrać z wyprzedzeniem, tj. zanim będziesz musiał z nich skorzystać. Mapy offline są dostępne zarówno w systemie iOS, jak i Android. Nie są dostępne na pulpicie.

Zapisuj mapy offline – Mapy Google

Pierwszym krokiem do przeglądania mapy w trybie offline jest jej zapisanie. Pamiętaj, aby to zrobić, musisz mieć połączenie z Internetem.

Otwórz Mapy Google na swoim telefonie.
Stuknij swoje zdjęcie profilowe i wybierz z menu Mapy offline.
Kliknij Wybierz własną mapę.
Ustaw obszar mapy, który chcesz pobrać.
Nadaj mapie nazwę, aby wiedzieć, gdzie jest przeznaczona.
Mapa zostanie pobrana, gdy połączysz się z siecią Wi-Fi.

Przeglądaj mapy offline – Mapy Google

Po pobraniu mapy można ją przeglądać w trybie offline.

Otwórz Mapy Google na swoim telefonie.
Stuknij swoje zdjęcie profilowe i wybierz z menu Mapy offline.
Zobaczysz listę map zapisanych w trybie offline.
Wybierz mapę, której chcesz użyć.
Powiększ, jeśli potrzebujesz.

Wygaśnięcie i aktualizacje map

Mapy nie są przechowywane w nieskończoność, jednak są przechowywane przez dość długi czas: jeden rok. Zostaną one automatycznie usunięte po roku. Jeśli użyjesz/otworzysz mapę offline, jej wygaśnięcie ulega przedłużeniu. Mapy będą aktualizowane w tle, gdy połączysz się z siecią Wi-Fi, jednak aktualizacja może nie zostać ukończona lub może wymagać otwarcia Map Google w trakcie aktualizacji.

Aby ręcznie zaktualizować mapę offline, wybierz ją z listy map offline i dotknij przycisku Aktualizuj.

Wniosek

Mapy offline są zapisywane ze szczegółami na poziomie ulicy. Nie musisz powiększać podczas zapisywania mapy, aby uzyskać nazwy ulic. Mapa offline nie będzie zawierać szczegółowych wskazówek dojazdu i musisz ją przeczytać samodzielnie, aby dowiedzieć się, dokąd się udać. Kiedy zapisujesz mapę, postaraj się, aby była dokładna. Nie odniesiesz korzyści z zapisywania dodatkowego obszaru wokół mapy, a powiększanie ograniczy zapisywane dane.

x