Jak przejść do ekranu głównego na telefonie iPhone X

Przycisk home na iPhonie X został zastąpiony wskaźnikiem home. To cienki pasek na ekranie, który jest w zasadzie miękkim przyciskiem. Jest wszechobecny u dołu ekranu i rozpoznaje różne nowe gesty obsługiwane przez telefon. Wskaźnik domu robi o wiele więcej niż przycisk strony głównej. W rzeczywistości często łatwo jest przypadkowo wykonać gest, którego nie zamierzałeś wykonać. Dzieje się tak w przypadku twardych przycisków, a wielu użytkowników iPhone’a X codziennie wykonuje kilka przypadkowych zrzutów ekranu, gdy próbują zablokować telefon. Wskaźnik domu robi dużo, ale o wiele bardziej podstawową funkcją, którą wykonuje, jest przenoszenie do ekranu głównego iPhone’a X.

Ekran główny na iPhonie X

Wskaźnik domu nie jest przyciskiem, więc użytkownicy prawdopodobnie będą się zastanawiać, jak przejść do ekranu głównego na iPhonie X, gdy otworzysz aplikację. Dotknięcie wskaźnika nie daje absolutnie nic, a przeciągnięcie palcem wywołuje przełącznik aplikacji. Wskaźnik ekranu głównego pokazuje, jak dostaniesz się do ekranu głównego na iPhonie X, ale musisz dokładnie zrozumieć gest, aby działał.

Aby przejść do ekranu głównego iPhone’a X, stuknij i przeciągnij wskaźnik ekranu głównego w górę. Aplikacja zmniejszy się i zniknie na ekranie głównym. Przypomnij sobie, jak w innych modelach iPhone’a przesuń palcem w górę po aplikacji w przełączniku aplikacji, aby ją usunąć. Ten gest jest taki sam, ale powoduje powrót do ekranu głównego. Jeśli zwolnisz wskaźnik domu w połowie drogi, znajdziesz się w przełączniku aplikacji.

Sprzeczne gesty

Sposób interakcji użytkowników ze swoimi telefonami zmienił się w przypadku iPhone’a X. Gesty to coś więcej niż tylko przechodzenie do tyłu lub do przodu w aplikacji, a cały ekran jest w zasadzie panelem dotykowym i nie jest to zachowanie znane od dawna użytkownikom iPhone’a. Oto krótkie odniesienie do czterech gestów, które prawdopodobnie pomylisz;

Przesuń w górę i w prawo: przełącz do następnej aplikacji

Przesuń w górę iw lewo: przejdź do poprzedniej aplikacji

Przesuń w górę i puść, gdy palec znajdzie się na środku ekranu: otwórz przełącznik aplikacji

Przesuń w górę i zwolnij, gdy aplikacja zniknie: przejdź do ekranu głównego na iPhonie X.

Przyzwyczajenie się zajmie trochę czasu. Wszelkie przypadkowe gesty, które wykonujesz, wynikają głównie z tego, że ekran iPhone’a X jest niesamowicie szybki, reagując na dotyk. Być może dobrym pomysłem byłoby, gdyby Apple pozwolił użytkownikom dostosować rozmiar wskaźnika domowego lub szybkość tych gestów, biorąc pod uwagę, że uczy użytkowników zupełnie nowego sposobu interakcji z urządzeniem.

x