Komputery wirtualne w systemie Windows 10 przez jakiś czas nie otrzymywały aktualizacji. W tej funkcji brakuje kilku podstawowych rzeczy, takich jak obsługa klawiatury podczas przeskakiwania na wirtualny pulpit i możliwość nazwania pulpitu. Nadal jest w większości na równi z tą samą funkcją, którą można znaleźć w innych systemach operacyjnych dla komputerów stacjonarnych. Windows 10 pozwala przełączać się do następnego / poprzedniego pulpitu za pomocą skrótu klawiaturowego Win + Ctrl + strzałka w lewo / w prawo. Jeśli chcesz przejść do następnego / poprzedniego pulpitu z zasobnika systemowego, potrzebujesz małej aplikacji o nazwie VirtualDesktopSwitcher.

Czy możesz przenosić okna między wirtualnymi pulpitami bez przechodzenia do widoku zadań? Jest na to aplikacja.

Sprawdź -   Jak mierzyć obiekt za pomocą AR w iOS

Przejdź do następnego / poprzedniego pulpitu

Pobieranie i uruchom VirtualDesktopSwitcher. Doda to dwie ikony do zasobnika systemowego. Obie są strzałkami z jednym skierowanym w lewo, a drugim w prawo. Mogą być ukryte w menu przepełnienia, więc przeciągnij je na tacę systemową, aby aplikacja była łatwiejsza w użyciu.

Aplikacja przenosi Cię na następny / poprzedni pulpit w stosunku do tego, na którym aktualnie jesteś. Kliknij przycisk strzałki w lewo, aby przejść do poprzedniego pulpitu, a przycisk strzałki w prawo, aby przejść do następnego pulpitu.

Jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy ikony paska zadań aplikacji, zobaczysz opcje zamknięcia bieżącego pulpitu i otwarcia / utworzenia nowego. Obie te opcje nie są nowymi funkcjami. Możesz zamknąć bieżący pulpit lub utworzyć nowy za pomocą standardowych skrótów klawiaturowych. W rzeczywistości aplikacja jest w zasadzie GUI dla wirtualnych skrótów klawiaturowych. Po prostu skróty klawiaturowe dla wirtualnych komputerów są nieco skomplikowane. Musisz je zapamiętać, a ich wykonanie nie zawsze jest łatwe – właśnie tam pojawia się aplikacja.

Sprawdź -   Jak wyeksportować czcionkę systemową w systemie Windows 10

Sprawdziliśmy aplikacje do przełączania się między wirtualnymi komputerami stacjonarnymi, jednak były one ograniczone przez własną funkcjonalność systemu Windows 10, działały wolno i były przeznaczone do dość niepewnego przełączania.

Jedną z naprawdę niesamowitych, choć nieudokumentowanych funkcji tej aplikacji jest to, że możesz zmieniać używane przez nią ikony. Wszystko czego potrzebujesz to ikona lewej i prawej strzałki. Możesz utworzyć własny obraz i przekonwertować go na ikonę lub znaleźć plik PNG lub JPEG do konwersji na plik ikony. Aby aplikacja mogła korzystać z ikon, nazwij je odpowiednio left.ico i right.ico. Zamknij aplikację i przenieś ikony do tego samego folderu, do którego rozpakowałeś aplikację. Będziesz musiał zastąpić poprzednie pliki ikon w folderze. Uruchom aplikację ponownie, aby użyć nowych dodanych ikon.