Jak przekazać film z YouTube za pomocą skrótów klawiaturowych

Możesz przeskoczyć do przodu lub przewinąć wideo z YouTube na iOS i Androida, dotykając dowolnej strony ekranu. Opcje przewijania do tyłu i do przodu są ograniczone, ponieważ umożliwiają przewijanie do tyłu lub do przodu tylko o 10 sekund. To ograniczenie wynika z używanego urządzenia, tj. Ekran może mieć miejsce tylko na tak wiele elementów sterujących, gdy większość z nich zajmuje odtwarzacz wideo. Wersja internetowa YouTube jest znacznie bardziej elastyczna i możesz przesyłać dalej wideo z YouTube za pomocą skrótów klawiaturowych. Skróty i oczywiście wszechobecna klawiatura zapewniają szerszą kontrolę nad graczem.

Skróty klawiaturowe nie ograniczają Cię do skoków 5 lub 10 sekund. Zamiast tego możesz przeskoczyć do przodu o 10%, 20%, 30%… 90% filmu. To sprawia, że ​​elementy sterujące są bardziej przydatne i dostosowane do długości filmu. Na przykład, jeśli chcesz przesłać dalej trzydziestominutowy film, możesz go przekazać o określony procent i nie przegapić zbyt wiele. Podobnie, jeśli przekażesz dwuminutowy film, powiedzmy o 10%, nie pominiesz go zbyt wiele.

Przekaż wideo z YouTube

Skróty klawiaturowe działają tylko podczas odtwarzania wideo YouTube. Są to klawisze numeryczne umieszczone w górnej części klawiatury. Naciśnięty klawisz 1 przeskoczy o 10% wideo. Podobnie 2, 3, 4,… 9 przeskoczy do przodu o 20%, 30%, 40%,… 90% filmu.

Jeśli nie jesteś fanem przeskakiwania do przodu o określony procent filmu i czujesz się bardziej komfortowo przy przewijaniu do przodu lub do tyłu o bezwzględny czas, możesz użyć klawiszy strzałek w lewo i w prawo, aby przewinąć do przodu i do tyłu o pięć sekund.

Te skróty klawiaturowe są dość niezawodne, więc możesz mieć pewność, że będą działać. W przeciwieństwie do spacji, która rzadko reaguje, działają one za każdym razem, bez dodatkowego wysiłku. Jeśli masz klawiaturę numeryczną na klawiaturze, możesz użyć klawiszy numerycznych, aby uzyskać ten sam efekt. Tych skrótów klawiaturowych można użyć tylko raz w filmie, tj. Jeśli dotkniesz klawisza 3, aby pominąć 30% filmu, nie możesz go ponownie dotknąć, aby pominąć następne 30%. Po przeskoczeniu do przodu skróty klawiaturowe nie resetują długości wideo, które można przeskoczyć do przodu, w zależności od tego, ile zostało.

Klawisze numeryczne działają tylko w jednym kierunku; możesz iść do przodu, ale nie odskoczyć. Jeśli chcesz cofnąć się, użyj klawisza strzałki w lewo, aby przewinąć wideo o pięć sekund.

x