Jak przekonwertować gniazdo słuchawkowe na USB w systemie Windows 10

Urządzenia audio można zasadniczo łączyć za pomocą trzech różnych metod; gniazdo audio, port USB i Bluetooth. Dzięki technologii Bluetooth urządzenia nie potrzebują fizycznego portu, a często są bezprzewodowe i łatwe do przenoszenia. W przypadku gniazda audio i urządzeń USB wymagany jest fizyczny port, ale nigdy nie będzie żadnych opóźnień, a jakość dźwięku będzie na ogół lepsza, chyba że kupisz wyjątkowo wysokiej jakości głośniki Bluetooth.

Jeśli masz urządzenie audio, które łączy się przez gniazdo słuchawkowe, ale potrzebujesz go do pracy przez port USB, z jakiegokolwiek powodu, jest to dość łatwe.

Konwerter Jack na USB

Aby przekonwertować port gniazda audio na port USB, potrzebujesz konwertera. Ten konwerter jest dostępny pod wieloma różnymi nazwami, np. Zewnętrzna karta dźwiękowa, konwersja z USB na audio, konwerter z gniazda audio na USB itp.

Cena nie jest zbyt wysoka, ponieważ podróbki sięgają nawet 1 USD. Kupując, upewnij się, że jest zgodny z twoim systemem operacyjnym. Konwerter może być używany z niezależnym mikrofonem, zestawem głośników z pojedynczym stykiem audio, zestawem słuchawkowym z osobnym stykiem dla wejścia i wyjścia audio.

Konwertuj gniazdo słuchawkowe na USB

Aby korzystać ze słuchawek przez port USB, wykonaj poniższe czynności;

Podłącz słuchawki (lub mikrofon lub głośniki) do odpowiedniego portu wejściowego konwertera. Zobaczysz symbol mikrofonu dla wejścia i symbol słuchawek dla wyjścia. Po włożeniu pinów do konwertera podłącz konwerter do portu USB w systemie Windows 10. Usłyszysz ogólny alarm dźwiękowy znaleziony nowy sprzęt. Poczekaj, aż urządzenie będzie gotowe do wyświetlenia komunikatu na pulpicie. Gdy urządzenie będzie gotowe, otwórz Panel sterowania. Przejdź do Sprzęt i dźwięk> Dźwięk. Przejdź do kart Nagrywanie i odtwarzanie osobno i sprawdź, czy pojawiło się urządzenie dźwiękowe USB. Wybierz, kliknij urządzenie prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Ustaw jako domyślną” z menu kontekstowego. Możesz teraz używać urządzenia audio do nagrywania lub odtwarzania dźwięku (w zależności od rodzaju podłączonego urządzenia).

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, nie będzie dużej różnicy, jeśli w ogóle, między jakością dźwięku uzyskiwanego z gniazda lub konwertera. Jeśli wystąpi opóźnienie, konwerter jest prawdopodobnie uszkodzony. Możesz spróbować podłączyć go do innego portu USB, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem.

Podobnie jak w przypadku normalnych zniekształceń i zakłóceń dźwięku, zewnętrzna karta dźwiękowa, tj. Konwerter, nie będzie w stanie jej zmniejszyć. Jeśli podczas nagrywania lub odtwarzania występuje duży hałas, sprawdź przewody pod kątem uszkodzeń.

newsblog.pl

newsblog.pl