Jak przekonwertować istniejące Amazon Echo na wersję dla dzieci

Amazon oferuje Echo Dot Kid’s Edition za 70 USD ze zintegrowaną kontrolą rodzicielską. Ale możesz przekonwertować dowolne Amazon Echo na model „Kid’s Edition” i uzyskać te same przyjazne dzieciom funkcje dla swoich dzieci.

Dzieci uczą się technologii tak szybko, jak rosną

Alexa świetnie nadaje się do odpowiadania na pytania, odtwarzania muzyki, kontrolowania smarthome i opowiadania od czasu do czasu żartów wartych jęku. Gdy twoje dzieci będą mogły wystarczająco dobrze wymawiać, zaczną używać echa w bardzo krótkim czasie – może nawet szybciej niż ty!

Twój maluch może poprosić o Echo w swoim pokoju, ale to stwarza problemy. Będziesz chciał mieć kontrolę nad tym, co mogą usłyszeć, jaką muzykę mogą grać i kiedy mogą używać swojego echa. Jasne i obecne ograniczenia i umiar są kamieniem węgielnym rodzicielstwa, a technologia nie jest wyjątkiem. Amazon dostrzegł tę potrzebę (i, żeby być uczciwym, tę okazję biznesową) i wprowadził Echo Kid’s Edition.

To Echo ma kontrolę rodzicielską, która umożliwia ograniczenie czasu i treści. Dzięki Amazon Panel rodzica, możesz zapobiec używaniu Echo przed snem lub zbyt wcześnie w ciągu dnia. Możesz określić ograniczenia wiekowe dla treści i odebrać dostęp smarthome.

Dodatkowy koszt edycji dla dzieci

Ale Echo Kid’s Edition kosztuje 70 USD, w przeciwieństwie do 50 USD za plik standardowe Echo Dot. Te dodatkowe 20 USD zapewniają skrzynkę i roczną subskrypcję FreeTime Unlimited, która oferuje radio bez reklam i setki książek dla dzieci. Jeśli masz tablet, uzyskasz również dostęp do filmów i programów telewizyjnych dla dzieci. Po tym bezpłatnym roku FreeTime Unlimited kosztuje 2,99 USD miesięcznie.

Jeśli nie chcesz FreeTime Unlimited, płacisz 20 USD za skrzynkę. Echo Dots nie są urządzeniami, które zabierasz ze sobą, a nawet podnosisz z jakiegokolwiek powodu. Etui ochronne jest niepotrzebne, ale jeśli chcesz, możesz złapać kolorowe etui za około 9 USD. Niestety, Echo Kid’s Edition również wydaje się być Echo drugiej generacji, więc płacisz nawet dodatkowo za starszą technologię.

Często możesz kupić Kid’s Edition z ofertą dwa w cenie – nadal wydasz 70 USD, ale przynajmniej dostaniesz dwie jednostki, dzięki czemu koszt każdego będzie niższy niż obecna Echo Dot. Z drugiej strony Amazon czasami sprzedaje Echo Dot za 20 lub 30 USD.

Jeśli masz już zapasowe Echo – lub po prostu chcesz zaoszczędzić kilka dolarów – rozważ konwersję standardowego urządzenia Echo na model Kid’s Edition. A co najlepsze, zadziała to z pełnowymiarowym Echo; nie musi to być kropka. Jeśli Twoje dzieci uwielbiają muzykę, możesz zapewnić im lepszy dźwięk po wyjęciu z pudełka bez konieczności podłączania dodatkowych głośników.

Jak przekonwertować istniejące echo na wersję dla dzieci

Otwórz aplikację Alexa i dotknij „Urządzenia” w prawym dolnym rogu.

Aplikacja Alexa ze strzałką wskazującą na opcję Urządzenia

Kliknij „Echo & Alexa”.

Aplikacja Alexa ze strzałką wskazującą na Echo i Alexa

Przewiń do echa, które chcesz przekonwertować, i dotknij jego nazwy.

Aplikacja Alexa z pudełkiem wokół

Przewiń w dół, aby znaleźć „FreeTime” i dotknij go.

Aplikacja Alexa z pudełkiem wokół

Kliknij przełącznik po prawej stronie „Wyłączone”.

Ekran Alexa App Freetime z ramką wokół wyłączonego przełącznika

Puknij „Skonfiguruj Amazon FreeTime” u dołu ekranu.

Ekran FreeTime z ramką wokół Setup Amazon FreeTime

Jeśli nie masz jeszcze dziecka skonfigurowanego na czas wolny, zostaniesz poproszony o dodanie dziecka. Podaj imię, płeć, datę urodzenia, wybierz ikonę, a następnie dotknij „Dodaj dziecko”.

Alexa Dodaj okno dialogowe dziecka z polami wokół imienia i nazwiska, płci, daty urodzenia, ikony i przycisku dodawania dziecka

Jeśli masz więcej dzieci do dodania, dotknij „Dodaj dziecko” i powtórz proces. Gdy wszyscy zostaną dodani, kliknij „Kontynuuj”.

Ekran uprawnień Alexa z ramką wokół przycisku Kontynuuj

Zaloguj się na swoje konto Amazon, podaj tekstowy kod weryfikacyjny, przeczytaj tekst zgody rodziców, a następnie kliknij „Zgadzam się”.

Przewiń listę opcji i wyłącz wszystkie funkcje, do których nie chcesz, aby Twoje dziecko również miało dostęp, u dołu listy kliknij „Kontynuuj”.

Ekran czasu wolnego z polami wokół przełączników i przyciskiem Kontynuuj

Jeśli chcesz wypróbować wersję próbną FreeTime Unlimited, kliknij „Rozpocznij miesięczny bezpłatny okres próbny”, w przeciwnym razie wybierz „Anuluj”.

Ekran oferty Freetime Unlimited z polami wokół Rozpocznij swój miesięczny bezpłatny okres próbny i anuluj opcje

Dotknij „X” w prawym górnym rogu, aby zamknąć film wprowadzający.

Możesz zmienić ograniczenia dotyczące czasu i wieku za pośrednictwem aplikacji, ale łatwiej jest przejść do Amazon Panel rodzica zamiast.

Po zalogowaniu się kliknij opcję, którą chcesz zmienić, np. „Ustaw dzienne limity czasu”.

Następnie dostosuj odpowiednie ustawienia. W przypadku limitów czasowych możesz włączać i wyłączać limity oraz ustawiać, o której godzinie Echo się wyłączy, a kiedy wróci. Możesz nawet dostosować ustawienia weekendów i dni powszednich.

Gdy już wszystko dostosujesz do swoich preferencji, czas zaskoczyć dziecko nowym Echo. Jeśli mimo wszystko zdecydujesz, że chcesz FreeTime Unlimited, zawsze możesz subskrybować go później.