Jak przekonwertować kontakty VCF na plik CSV

Standaryzacja formatu nie jest łatwa. Nawet jeśli masz tylko kilka formatów dla określonego typu pliku, nadal okaże się, że nie są one powszechnie obsługiwane. Przykładem; Łączność. Kontakty są tworzone i przechowywane na różnego rodzaju urządzeniach oraz we wszelkiego rodzaju aplikacjach i usługach. Masz kontakty do telefonu, masz kontakty w e-mailu, masz kontakty Skype, kontakty na Facebooku, kontakty na Messengerze, kontakty Whatsapp i wiele innych. Pomiędzy tymi usługami okaże się, że nie wszyscy mogą uzgodnić format eksportu / importu pojedynczych kontaktów. Jeśli masz kontakty zapisane w formacie VCF, ale potrzebujesz ich w formacie CSV, możesz je przekonwertować za pomocą usługi online.

Konwertuj kontakty VCF na CSV

Możesz konwertować kontakty VCF na CSV za pomocą usługi online o nazwie vCard na konwerter CSV. W tej usłudze nie ma nic specjalnego. Wykonuje zadanie i ma prosty, łatwy w obsłudze interfejs.

Odwiedź serwisi kliknij przycisk Wybierz plik. Wybierz plik VCF, który chcesz przekonwertować na plik CSV. Aplikacja może przekonwertować plik na LDIF, CSV i CSV dla Gmaila. Istnieje niewielka różnica w rodzaju pliku CSV, który czyta Gmail, a zwykłym plikiem CSV, i może to dotyczyć innych usług e-mail i / lub klientów. Od Ciebie zależy, który typ pliku CSV jest dla Ciebie odpowiedni. Jeśli nie masz pewności, zawsze możesz przekonwertować go na oba i sprawdzić, która wersja działa.

Kliknij opcję Konwertuj, a aplikacja przekonwertuje plik na CSV. Nie zobaczysz żadnego paska postępu. Po zakończeniu konwersji otworzy się okno Zapisz plik. Możesz wybrać, gdzie chcesz go zapisać.

Ogólnie rzecz biorąc, żadne informacje nie są tracone, gdy plik VCF jest konwertowany na CSV. Plik CSV ma własne nagłówki i nie ma powodu, aby pomijać lub upuszczać ważne informacje kontaktowe. To powiedziawszy, jeśli kontakt ma pola, których plik CSV po prostu nie obsługuje, np. Obrazy, informacje zostaną utracone.

Oprócz dedykowanych usług konwersji usługi poczty e-mail i klienci mogą również mieć możliwość konwersji tych plików. Oczywiście prawdopodobnie będziesz musiał najpierw zaimportować plik VCF, a następnie wyeksportować go jako plik CSV. To dłuższy proces, ale jest alternatywą, jeśli nie chcesz korzystać z aplikacji online.

Chcesz przekonwertować plik CSV do VCF? Możesz używać Gmaila.

x