Jak przekonwertować nasiona Minecraft Bedrock na Javę i odwrotnie

Minecraft jest dostępny na wszystkich popularnych platformach / urządzeniach od komputerów stacjonarnych po telefony komórkowe. Niektóre platformy mają nawet więcej niż jedną edycję gry, ale Windows 10 jest jedyną aplikacją, która ma dwie wersje, które są różne, ponieważ są oparte na innej technologii; wersja Bedrock i wersja Java.

Minecraft Bedrock vs Java

Wcześniej omawialiśmy różnicę między wersją Minecraft w wersji Bedrock i Javą. Chociaż oba oferują ten sam rodzaj rozgrywki, technologia, na której oparte są aplikacje, jest inna. Dlatego zasoby działające w wersji Java nie będą działać w wersji Bedrock i odwrotnie.

Istnieją jednak wyjątki; wartości nasion.

Nasiona Minecraft

Ziarno Minecraft to w zasadzie trochę kodu, który służy do generowania świata w grze. Kod jest liczbą, a różne liczby generują różne światy. Ziarna Minecraft dla świata opartego na Javie zasadniczo nie mogą być używane bezpośrednio w świecie opartym na Bedrock do generowania tego samego świata i odwrotnie. Zamiast tego ziarno należy przekonwertować, aby uzyskać identyczne światy.

Konwersja nasion świata Minecraft

Zanim zaczniesz konwertować nasiona, pamiętaj o następujących rzeczach;

Wszystkie widoki Bedrock można przekonwertować na nasiona Java. Istnieją pewne różnice w generowanym świecie, a punkty odradzania będą prawdopodobnie różne. Struktury takie jak świątynie deserów, świątynie dżungli, szyby minowe, twierdze nie będą znajdować się w tym samym miejscu. Biomy i mapa będą ściśle pasować do oryginalnych nasion świata. Nasiona Javy można przekonwertować na nasiona Bedrock, ale wskaźnik sukcesu wynosi około połowy, co oznacza, że ​​nie będzie można przekonwertować wszystkich nasion Java na nasiona Bedrock.

Konwertuj wartość ziarna Bedrock na Java

Aby rozpocząć konwersję, musisz znaleźć wartość zalążkową świata utworzonego w Skale Podstawowej.

Otwórz wersję Minecraft Bedrock. Na ekranie głównym kliknij Graj. Na liście światów kliknij przycisk Edytuj obok świata, dla którego chcesz uzyskać wartość początkową. Przewiń w dół do pola wyjściowego i zanotuj wartość liczbową. Zwróć uwagę, jeśli przed wartością początkową znajduje się znak ujemny (minus). Jeśli wartość początkowa jest dodatnia (nie ma znaku ujemnego), można jej użyć JAK JEST. Nie trzeba go zmieniać i zostanie odczytany przez wersję Java. Wartość początkowa Bedrock będzie zawierać się w przedziale od 0 do 2147483648 Jeśli wartość początkowa jest ujemna, należy dodać do niej 4294967296, aby przekonwertować ją na wartość początkową Java (nie usuwaj znaku minus podczas dodawania jej do wersji Java).

Konwertuj wartość zarodka Java na Bedrock

Aby przekonwertować wartość początkową świata Java na Bedrock, wykonaj następujące czynności;

Otwórz Minecraft i kliknij Graj. Wybierz świat, dla którego chcesz uzyskać wartość początkową, i przejdź do jej ustawień. Zwróć uwagę na wartość początkową w odpowiednim polu. Jeśli wartość początkowa jest ujemna (ma znak minus), możesz NIE MOŻNA przekonwertować na wartość materiału siewnego Bedrock. Jeśli wartość materiału siewnego jest dodatnia i mieści się w zakresie od 0 do 2147483648, można go użyć JAK JEST w Bedrock. Jeśli wartość materiału siewnego jest dodatnia i mieści się w zakresie od 2147483649 do 4294967296 , należy odjąć 4294967296 od wartości i użyć wynikowej wartości jako wartości początkowej w Bedrock.

Użyj wartości nasion

Proces korzystania z wartości początkowej jest taki sam zarówno w wersji Java, jak i Minecraft. Kiedy tworzysz nowy świat, możesz wprowadzić wartość początkową zamiast pozwolić grze wybrać losowy. Utwórz nowy świat, a w polu początkowym wprowadź swoją wartość.

Wniosek

Minecraft Bedrock to nowsza wersja gry. Nie oznacza to, że ma wiele funkcji, których nie ma wersja Java. Wersja Java jest ciągle w fazie rozwoju i cały czas otrzymuje nowe biomy, moby i struktury, ale sprawienie, by działała z wersją Bedrock, jest trudniejsze.

newsblog.pl

BIULETYN

x