Udostępnij teraz w social media:

Google ma własny format obrazu; WEBP. Przekonasz się, że ten format obrazu jest używany w całym sklepie Google Play, a także na oficjalnej stronie Androida. Format, chociaż opracowany przez Google, nie jest tak powszechny, a niektóre z najlepszych przeglądarek obrazów, takich jak IrfanView, nie obsługują go. Jeśli masz obraz WEBP, możesz go otworzyć w Chrome lub Edge, ale są to przeglądarki, a nie przeglądarki lub edytory obrazów. Jeśli nie potrzebujesz obrazu w formacie WEBP, możesz przekonwertować go na bardziej popularny, taki jak PNG lub JPG. Oto jak konwertować obrazy WEBP do formatu PNG lub JPG.

Sprawdź -   Jak zdalnie monitorować komputery pracowników w systemach Windows, Linux i Mac

Istnieją aplikacje online, które mogą konwertować obrazy WEBP do formatu PNG lub JPG, ale wybieramy rozwiązanie komputerowe, które nie wymaga żadnych aplikacji innych firm; Farba.

Konwertuj WEBP na PNG lub JPG

Paint może otwierać plik WEBP i chociaż jest to podstawowa aplikacja, może również konwertować obrazy do popularnych formatów plików graficznych, takich jak PNG, JPG, GIF lub BMP.

Otwórz obraz WEBP w programie Paint, a następnie przejdź do Plik> Zapisz jako. Podmenu Zapisz jako wyświetli listę popularnych formatów, w których można zapisać plik, i są tam wymienione zarówno PNG, jak i JPEG / JPG. Wybierz format i zapisz plik.

Sprawdź -   Jak dostosować układ materiałów informacyjnych PowerPoint

Format WEBP obsługuje przezroczystość, ale zauważysz, że przezroczystość jest tracona po przekonwertowaniu na PNG za pomocą programu Paint. Jest to niefortunna wada związana z używaniem aplikacji. Niestety format WEBP ma tak słabe wsparcie, że nawet Paint.net go nie otworzy. Prawdopodobnie ma większą szansę na zachowanie przezroczystości, ale nie może otworzyć obrazu WEBP, więc nie ma to znaczenia.

Jeśli szukasz prostej przeglądarki plików, która pozwoli Ci otwierać / przeglądać obrazy WEBP i nie jest tak zainteresowana konwersją pliku do innego formatu, skorzystaj z przeglądarki fotografii systemu Windows. Ta aplikacja wciąż jest dostępna. Może być konieczne włączenie go w systemie, ale przeglądarka fotografii systemu Windows doskonale nadaje się do otwierania obrazu WEBP.

Sprawdź -   Jak zainstalować i używać Menedżera zadań Nozbe w systemie Linux

WEBP, jako format obrazu, nie do końca się przyjął. Jest to format open source, a mimo to nie jest zbyt popularny. Może to mieć związek z tym, że niewielu przeglądających obrazy go obsługuje i niewielu widzów go obsługuje, ponieważ nie jest to zbyt powszechne. Niezależnie od tego dwie standardowe aplikacje na Windows 10 mogą bez problemu otworzyć obraz.

WEBP ma być używany w witrynach internetowych i byłbyś zaskoczony, jak długo witryny internetowe zmieniają używaną technologię, nawet jeśli jest to tylko format obrazu.