Mac

Jak przekonwertować plik DOCX na Pages w systemie macOS

Udostępnij teraz w social media:

Format pliku DOCX jest zastrzeżonym formatem plików, w którym program Microsoft Word zapisuje dokumenty. Istnieje wiele innych edytorów tekstu, które mogą otworzyć plik DOCX, ale żaden nie może ich edytować tak dobrze, jak Microsoft Word. To powiedziawszy, większość może przekonwertować je do własnego formatu, a następnie edytować. Jeśli korzystasz z komputera Mac i wolisz korzystać z Pages zamiast Word, możesz przekonwertować plik DOCX na Pages za pomocą aplikacji Pages.

Plik DOCX do Pages

Aby przekonwertować plik DOCX na Pages, musisz mieć rozszerzenie Aplikacja Pages zainstalowany w twoim systemie. Po zainstalowaniu kliknij dwukrotnie, aby otworzyć plik DOCX, a otworzy się on automatycznie w Pages.

  Najlepsze sposoby tworzenia kopii zapasowych komputera Mac

Po otwarciu pliku u góry zostanie wyświetlony komunikat „W tym dokumencie brakuje czcionek”.

Możesz przekonwertować plik DOCX na Pages bez naprawiania tego, ale to zły pomysł. Kliknij listę rozwijaną obok brakujących czcionek i wybierz czcionkę, aby ją zastąpić. Będziesz musiał tylko wymienić czcionkę Calibri, ponieważ jest to czcionka zastrzeżona. Pozostałe najprawdopodobniej będą dostępne w systemie macOS, ale nadal musisz je wybrać.

Po wymianie czcionek przejdź do Plik> Zapisz. W otwartym oknie dialogowym zapisywania pliku wybierz miejsce, w którym chcesz zapisać plik. Domyślnie Pages zawsze zapisuje go w formacie pliku Pages.

To wszystko, co musisz zrobić. Nowy plik zostanie zapisany i zachowa formatowanie oryginalnego pliku DOCX.

  Jak zmienić domyślną lokalizację zapisywania zrzutów ekranu w systemie macOS Mojave

Microsoft Word jest dostępny dla komputerów Mac, więc jeśli jesteś w potrzebie lub dokument konwertowany przez Pages nie wygląda zbyt dobrze po konwersji, możesz go użyć do edycji dokumentu.

Microsoft Word na Macu nie jest tak dobry, jak jego odpowiednik w systemie Windows. Po pierwsze, system operacyjny pojawił się późno iw wielu przypadkach nadal nadrabia zaległości. Dotyczy to niestety wszystkich aplikacji w pakiecie Office. Ich wersje na komputery Mac pozostają w tyle za swoimi odpowiednikami w systemie Windows.

Drugim powodem jest to, że chociaż Microsoft nie ma tendencji do blokowania swoich usług i aplikacji na swojej platformie, nie chce, aby użytkownicy mieli tak dobre wrażenia na komputerach Mac, jak w systemie Windows. Wiele osób, zwłaszcza w korporacjach, ma tendencję do korzystania z pakietu Office, więc nie może on po prostu blokować użytkowników korzystających z komputera Mac. Pomiędzy promowaniem własnego produktu a upewnieniem się, że korzysta z niego jak najwięcej osób, jest to prawdopodobnie jedyny wynik, jakiego możesz się spodziewać.

  Jak dostosować stronę startową Safari na komputerze Mac

Możesz także otwierać pliki Worda w Dokumentach Google.

x