Jak przekonwertować plik MOV na MP4 na macOS

QuickTime to podstawowy odtwarzacz wideo na macOS i jest to jedna z najmniej popularnych aplikacji opracowanych przez Apple. To powiedziawszy, aż do Sierra miała jedną zbawczą łaskę; może konwertować plik MOV do pliku MP4. Ta funkcja zniknęła teraz, więc jeśli używasz wersji macOS Sierra lub nowszej, nie masz prostej metody konwersji pliku MOV na MP4. Będziesz musiał użyć iMovie. Jest fabrycznie zainstalowany w najnowszych wersjach systemu macOS, więc powinieneś już mieć go w swoim systemie. Niestety korzystanie z niej jest tak skomplikowane, że może wystarczyć, abyś szukał alternatywy. Oto jak możesz użyć iMovie do konwersji pliku MOV do MP4.

Konwertuj MOV na MP4

Otwórz iMovie i utwórz nowy projekt. Dodaj plik MOV do biblioteki projektu, przeciągając go i upuszczając w obszarze Moje media. Po dodaniu przeciągnij i upuść na osi czasu. To wszystko, co musisz zrobić.

Możesz teraz wyeksportować plik jako plik MP4. Przejdź do Plik> Udostępnij> Plik.

W panelu, który zostanie otwarty, wybierz rozdzielczość i jakość wideo. Nie wybieraj ProRes, ponieważ ponownie uzyskasz plik MOV. Wszystkie inne cechy dają plik MP4. Kliknij przycisk Dalej, nadaj plikowi nazwę i zapisz go w dowolnym miejscu.

Proces ten nie jest skomplikowany, ale iMovie nie jest intuicyjny w obsłudze. Funkcja umożliwiająca konwersję pliku do pliku MP4 jest ukryta w opcji „Udostępnij”. Naprawdę nie spodziewałbyś się, że znajdziesz tam funkcję zapisywania.

Pliki MOV można konwertować za pomocą aplikacji internetowych, ale jeśli eksplorujesz opcję eksportu, będziesz mógł dowolnie zmieniać jakość i wybierać dowolną rozdzielczość. Otrzymasz oszacowanie rozmiaru pliku wyjściowego, który zmieni się zgodnie z ustawioną jakością. Jest to przydatne, jeśli chcesz, aby plik był poniżej określonego rozmiaru. Jeśli chodzi o opcję „Kompresuj”, możesz wybrać, co chcesz. Nie zmieni formatu.

Powodem, dla którego musisz przekonwertować pliki MOV na pliki MP4, jest to, że wbudowane narzędzie do nagrywania ekranu w systemie macOS zapisuje nagrania jako pliki MOV. Pliki MOV nie są tak powszechnie obsługiwane jak pliki MP4, w rzeczywistości nawet się nie zbliżają. Ponadto pliki te mają zwykle większy rozmiar, a jeśli masz limit rozmiaru, na który należy uważać, plik MOV może stanowić problem.