Jak przekonwertować plik PDF na dokument Word (PEŁNY PRZEWODNIK)

Microsoft Word to jedno z najpopularniejszych narzędzi do edycji tekstu dostępnych zarówno dla systemu Windows 10, jak i macOS. Niestety nie jest to bezpłatne. Z jednorazowego zakupu stała się aplikacją opartą na subskrypcji, co oznacza, że ​​nie każdy ją posiada. Format DOCX nie jest uniwersalny. Przekonasz się, że istnieje wiele aplikacji, które mogą otworzyć plik DOCX, ale edycja tego formatu lub konwersja do niego z innego nie zawsze jest łatwa.

kłopoty z konwersją pliku PDF do formatu Word

PDF nie konwertuje się poprawnie do programu Word?

Microsoft Word może konwertować pliki do formatu PDF, a także może konwertować pliki PDF do formatu DOCX. Microsoft Word nie gwarantuje, że będzie w stanie przekonwertować plik PDF na dokument Word. Dzieje się tak, ponieważ nie wszystkie pliki PDF pochodzą z plików programu Word.

Jeśli próbujesz przekonwertować plik PDF do programu Word, ale aplikacja nie działa, wypróbuj poniższe rozwiązania.

Jak przekonwertować plik PDF na dokument Word

1. Użyj konwertera online firmy Adobe

Adobe Acrobat Reader nie ma funkcji konwersji plików, jednak Adobe ma oficjalne narzędzie do konwersji online, które może przekonwertować plik PDF na plik Word. Jeśli program Microsoft Word nie jest w stanie przekonwertować pliku PDF na plik DOCX, wypróbuj narzędzie online.

Odwiedź stronę Konwertuj PDF na Word narzędzie.
Prześlij plik do narzędzia.
Po przekonwertowaniu kliknij przycisk Pobierz, aby zapisać.

2. Użyj aplikacji innej firmy

Niektóre aplikacje konwertują pliki PDF na dokumenty programu Word lepiej niż inne. Jeśli plik przekonwertowany przez narzędzie Adobe nie zachowuje formatu oryginalnego pliku PDF, wypróbuj narzędzie innej firmy.

Chociaż nie brakuje narzędzi, które mogą konwertować pliki PDF na Word, powinieneś wypróbować narzędzie Nitro. Nitro opracowało jedną z najlepszych przeglądarek PDF na komputery stacjonarne i ma narzędzie do konwersji online, które działa naprawdę dobrze.

Odwiedzić Nitro online narzędzie do konwersji plików PDF na Word.
Prześlij plik do narzędzia.
Wpisz e-mail, aby otrzymać przekonwertowany plik.
Kliknij Konwertuj teraz.
Plik zostanie przekonwertowany w ciągu kilku sekund i zostanie przesłany do Ciebie e-mailem.

Wniosek

Konwersja formatu dokumentu z jednego na inny nie jest łatwa. Zastosowane formatowanie może nie zawsze zostać zachowane. Problemy z formatowaniem dotyczą układu (tabele, obrazy, kształty) i stylów tekstu (nagłówki, style akapitów, wcięcia). Pliki PDF są przeznaczone do publikowania dokumentów online i mogą nie zachowywać informacji o formatowaniu, które zachowuje format DOCX, dlatego zawsze będą wyjątki od przekonwertowanego pliku. To powiedziawszy, konwersja jest zwykle zawsze możliwa. Jeśli jedna aplikacja nie może tego zrobić, zawsze będą inne, które to potrafią.