Udostępnij teraz w social media:

Skrypty świetnie sprawdzają się, gdy masz bardzo specyficzną potrzebę, której aplikacja nie może zaspokoić. Jeśli wiesz, jak napisać skrypt lub znalazłeś idealny, prawdopodobnie ułatwi Ci to codzienne zadanie. Skrypt jest świetny, ale ma pewne ograniczenia. Czasami lepiej jest, jeśli masz plik EXE do pracy i zdziwisz się, jak łatwo przekonwertować skrypt PowerShell na plik EXE.

Konwertuj skrypt PowerShell do EXE

PS2EXE-GUI to narzędzie, które daje GUI do konwersji skryptu PowerShell do pliku EXE. Wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to skrypt i ikona do użycia w EXE. Otrzymanie ikony jest bardzo łatwe, więc wybierz coś, co pasuje do twojego skryptu, a następnie Ściągnij i uruchom PS2EXE-GUI.

Sprawdź -   Jak uzyskać dostęp do megaplików w systemie Linux

W polu Źródło wybierz skrypt, który chcesz przekonwertować na plik EXE. W polu Plik docelowy wprowadź nazwę pliku wyjściowego i upewnij się, że ma rozszerzenie pliku EXE. W polu Ikona wybierz plik ikony utworzony dla pliku wykonywalnego.

Pozostałe pola są dość zrozumiałe, więc wypełnij je. Nie ma innych ustawień, które należy zmienić. Kliknij „Kompiluj”.

Otworzy się okno PowerShell i pokaże proces kompilacji. Nie powinno to zająć zbyt długo, ale po zakończeniu pojawi się komunikat „Naciśnij Enter, aby wyjść:”. Naciśnij dwukrotnie klawisz Enter, aby zamknąć okno PowerShell. Przejdź do folderu, w którym skrypt został przekonwertowany, a przekonwertowany plik EXE powinien tam być.

Sprawdź -   6 przydatnych klawiszy skrótów, aby poprawić wrażenia z korzystania z systemu Windows 8.1

Aplikacja nie utworzy instalowalnego programu. Po uruchomieniu pliku EXE po prostu uruchomi skrypt, tak jakby był uruchomiony z pliku PS1. Jeśli skrypt został napisany w celu wykonania określonej funkcji, a następnie sam się zamknie, EXE będzie działał tak samo. Będzie nadal działał jak oryginalny skrypt, tylko w innym opakowaniu.

Dzięki skryptowi PowerShell w formacie pliku EXE znacznie łatwiej jest uruchomić skrypt w ramach procesu automatyzacji. Nie wszystkie narzędzia do automatyzacji mogą dobrze działać ze skryptem, ale pliki EXE są zwykle lepiej obsługiwane. Jeśli chcesz rozpowszechniać skrypt i nie chcesz, aby niedoświadczeni użytkownicy nim manipulowali, rozpowszechnianie go jako pliku EXE jest prawdopodobnie lepszym pomysłem.

Sprawdź -   Jak nagrywać wyjście głośnika w systemie MacOS

Masz skrypt wsadowy, który chcesz przekonwertować na plik EXE? Jest to równie łatwe, chociaż wyniki mogą się różnić w zależności od skryptu.