Zdjęcia na żywo to koncepcja, którą Apple wprowadził jakiś czas temu. Są to w zasadzie 2-sekundowe filmy, które są rejestrowane podczas robienia zdjęcia. Aplikacja aparatu rozpoczyna nagrywanie tuż przed dotknięciem przycisku robienia zdjęć i często rejestrujesz piękne wspomnienia. Zdjęcia na żywo to filmy, ale nie są w formacie wideo, który rozpoznaje większość aplikacji, a jako zdjęcia na żywo nie są odtwarzane po przesłaniu ich online. Zamiast tego musisz przekonwertować zdjęcie na żywo na wideo. Oto jak.

Konwertuj zdjęcia na żywo na wideo

iOS ma opcję konwersji zdjęć na żywo na wideo wbudowane w aplikację Zdjęcia.

Zidentyfikuj zdjęcia na żywo

Na iOS zdjęcie na żywo ma wyraźną ikonę. To krąg osadzony w innym kręgu z napisem „NA ŻYWO”. Istnieje również automatycznie wygenerowany album na zdjęcia na żywo, do którego możesz przejść, aby uzyskać dostęp do zdjęć na żywo.

Sprawdź -   Jak przekonwertować gniazdo słuchawkowe na USB w systemie Windows 10

Konwertuj na wideo

Aby przekonwertować zdjęcie na żywo na wideo, wykonaj poniższe czynności;

  1. Otwórz aplikację Stock Photos na swoim iPhonie lub iPadzie.
  2. Wybierz zdjęcie na żywo, które chcesz przekonwertować na wideo.
  3. Naciśnij przycisk udostępniania w prawym dolnym rogu.
  4. Z arkusza udostępniania wybierz „Zapisz jako wideo”.

Zdjęcie zostanie przekonwertowane na wideo i zapisane w aplikacji Zdjęcia. Zdjęcie na żywo nie zostanie usunięte ani usunięte. Nadal będziesz to mieć. Wideo będzie odtwarzane z dźwiękiem, jak każde inne wideo nagrane za pomocą telefonu iPhone. Wideo będzie w formacie MOV.

Jakość wideo będzie równie dobra, jak zdjęcia na żywo.

Udostępnianie zdjęcia na żywo

Zdjęcia na żywo są unikalnym formatem na urządzeniach Apple, ale z drobnymi poprawkami możesz opublikować je online.

Sprawdź -   Jak grać w Mordhau w systemie Linux

Jak udostępniać zdjęcia na żywo na Instagramie i Facebooku

Możesz opublikować zdjęcie na żywo na Instagramie i Facebooku, ale najpierw musisz je przekonwertować na wideo.

Zrób zdjęcie na żywo w wideo na Instagramie

Instagram nie może konwertować zdjęć na żywo na wideo. Najpierw musisz je przekonwertować na urządzeniu z systemem iOS, a następnie opublikować na Instagramie.

Zrób zdjęcie na żywo w Bumerang

Możesz przekształcić zdjęcie na żywo w bumerang po przekonwertowaniu go na wideo. Wybierz przekonwertowane wideo na Instagramie i dotknij przycisku Bumerang. Upewnij się, że masz zainstalowaną aplikację Boomerang na swoim urządzeniu.

Zapętl zdjęcie na żywo

Możesz zapętlić zdjęcie na żywo z aplikacji Zdjęcia na iOS. Otwórz zdjęcie i przesuń palcem w górę. Zobaczysz serię akcji / efektów. Wybierz Pętla.

Sprawdź -   Jak otworzyć Edytor rejestru w systemie Windows 10

Konwertuj zdjęcie na żywo na zdjęcie

Możesz łatwo przekonwertować zdjęcie na żywo na normalne zdjęcie lub JPEG. Otwórz zdjęcie na żywo w aplikacji Zdjęcia i dotknij przycisku Udostępnij. Stuknij znaczek LIVE u góry, a zostanie on wyłączony. Zdjęcie na żywo zostanie przekształcone w zwykły plik JPEG, ale zawsze można go ponownie włączyć w telefonie.

Zdjęcia na żywo odtwarzają się naprawdę dobrze na urządzeniach Apple, ale na każdej innej platformie, na której chcesz je udostępnić, musisz przekonwertować je na wideo. Apple ułatwiło to dzięki wbudowanym narzędziom. Jeśli zagłębisz się w opcje edycji zdjęcia na żywo, znajdziesz wiele wspaniałych funkcji do jego edycji.

Możesz także konwertować zdjęcia na żywo i zdjęcia seryjne na pliki GIF, ale do tego potrzebujesz aplikacji.