Jak przełączyć się na odblokowanie hasłem na telefonie iPhone X

Face ID, podobnie jak Touch ID, może zawieść. Jeśli to się nie powiedzie wystarczająco dużo razy, musisz wprowadzić hasło, aby odblokować iPhone’a X. Wprowadzając hasło po niepowodzeniu odblokowania za pomocą Face ID, pomagasz uczynić go dokładniejszym. Nie trzeba dodawać, że jest to trasa, którą powinieneś iść, aw przyszłości otrzymasz mniej nieudanych prób. Jeśli się spieszysz i chcesz po prostu przełączyć się na hasło z ekranu blokady, dotknij tekstu z napisem „Face ID”.

Face ID na iPhonie X jest dość szybki. Zwykle wystarczy podnieść urządzenie i będzie gotowe do użycia. Jeśli używasz Face ID nawet przez miesiąc, nie będziesz mieć zbyt wielu pomyłek, ale na wypadek, gdybyś chciał przełączyć się na hasło, jest na to dość łatwy sposób. Jedyną sztuczką jest dotarcie do odpowiedniego ekranu.

Przełącz na hasło

Kiedy spojrzysz na ekran blokady, zobaczysz wskaźnik strony głównej u dołu. Tuż nad nim zobaczysz wiersz tekstu, który mówi, przesuń palcem w górę, aby odblokować. Zwykle jedno spojrzenie na urządzenie wystarczy, aby je odblokować, ale jeśli Face ID nie powiedzie się i przesuń palcem w górę, zobaczysz ekran z napisem „Face ID” na środku. Stuknięcie tekstu z napisem „Face ID” spowoduje przełączenie na kod dostępu, przy którym po wprowadzeniu prawidłowego kodu telefon zostanie odblokowany.

Uczciwe ostrzeżenie, nie jest łatwo dostać się do tego ekranu, chyba że Face ID zawiedzie. Czasami, gdy Face ID rejestruje twoją twarz, ale nie jest pewien, czy to ty, przeniesie Cię do samego ekranu. Możesz zezwolić iPhone’owi X na ponowne zeskanowanie twarzy lub stuknąć opcję Face ID i wprowadzić hasło dla swojego urządzenia.

Chcielibyśmy, żeby było coś takiego dla Touch ID. Touch ID ma tendencję do zwalniania z czasem. Czujnik w starszych modelach iPhone’a nie jest tak szybki jak w nowszych modelach, a nowsze wersje iOS nie są zoptymalizowane do pracy ze starszym sprzętem. W przypadku niepowodzenia Touch ID, musisz poczekać kilka nieudanych prób, zanim otrzymasz możliwość przełączenia się na hasło. Jeśli na przykład twoje ręce są trochę tłuste lub spocone, Touch ID zawiedzie na starszych modelach iPhone’a i musisz pozwolić mu pięć razy zawieść, zanim zobaczysz opcję kodu dostępu.

Istnieją sposoby na naprawienie powolnego Touch ID, ale te poprawki mają swoje ograniczenia, dlatego pomocna byłaby szybka opcja przełączenia na hasło w modelach iPhone’a.