Udostępnij teraz w social media:

Domyślna powłoka w macOS Catalina została zmieniona z Bash na Zsh. Musisz uruchomić polecenie, aby faktycznie dokonać zmiany i wielu uważa, że ​​Zsh jest lepszy. Jeśli dokonałeś zmiany i chcesz zmienić z powrotem na Bash jako domyślną powłokę za każdym razem, gdy otwierasz Terminal, jest to łatwa zmiana. Oto, jak możesz wrócić do bash w Terminalu.

Wróć do bash w Terminalu

Otwórz aplikację Terminal i na pasku menu wybierz element menu Terminal. Z menu wybierz Preferencje. W oknie Preferencje przejdź do zakładki Ogólne. Jest opcja o nazwie „Muszle otwarte za pomocą”. Wybierz „Polecenie (pełna ścieżka):”. W polu poniżej wprowadź następujące informacje;

/bin/bash

Zamknij Terminal i otwórz go ponownie. Terminal będzie teraz zawsze otwarty w Bash.

Sprawdź -   Jak znaleźć szybkość połączenia karty sieciowej w systemie Windows 10

Zmień domyślną powłokę na bash

Poprzednia sekcja zmienia powłokę, z którą otwiera się terminal, jednak w rzeczywistości nie zmienia domyślnej powłoki z powrotem na bash. Ma mniej więcej ten sam efekt, ale jeśli chcesz zmienić domyślną powłokę z powrotem na bash, uruchom następujące polecenie w Terminalu. Będziesz musiał podać swoje hasło.

chsh -s /bin/bash

Po tym poleceniu możesz pozostawić opcję w preferencjach terminala ustawioną na „Domyślna powłoka logowania” w opcji „Powłoki otwarte za pomocą”.

Po aktualizacji do Cataliny nie ma możliwości usunięcia Zsh z systemu. Ponieważ możesz zmienić powłokę z powrotem na Bash, nie ma to większego znaczenia. Jedynym minusem zmiany z powrotem na Bash jest to, że za każdym razem, gdy otworzysz nowe okno terminala, na górze pojawi się komunikat z informacją o przełączeniu się na Zsh i poleceniem dokonania zmiany.

Sprawdź -   Ile kosztuje subskrypcja Netflix?

To, której powłoki powinieneś użyć, tak naprawdę zależy od Ciebie. Istnieją inne powłoki oprócz Bash i Zsh dostępne w systemie macOS. Jeśli chcesz wyświetlić listę wszystkich dostępnych powłok, uruchom następujące polecenie w Terminalu.

cat /etc/shells

Następnie możesz wybrać dowolną powłokę i użyć jej jako powłoki używanej przez Terminal lub zmienić domyślną powłokę. Polecenie jest takie samo, ale musisz zmienić „bin / bash” na dowolną powłokę, którą chcesz ustawić jako domyślną.

chsh -s /bin/bash

Jeśli chcesz przełączyć się na Csh, uruchom następujące polecenie;

chsh -s /bin/csh

Podobnie, aby zmienić powłokę, do której się otwiera, bez zmiany domyślnej powłoki, wprowadź to w preferencjach terminala.

/bin/csh

Obie zmiany są łatwe do wprowadzenia.

Sprawdź -   Jak włączyć sprawdzanie pisowni w systemie Windows w Chrome