Jak przenieść aplikacje na ekran główny i bibliotekę aplikacji na iPhonie

iOS 14 jest oficjalnie dostępny. Firma Apple przestała podpisywać system iOS 13.7, więc nie ma już możliwości przejścia na starszą wersję, jeśli system operacyjny został już zaktualizowany.

iOS 14 wprowadza poważną zmianę w interfejsie użytkownika. Żadna z jego funkcji pod względem funkcjonalności nie pasuje do wprowadzonej zmiany interfejsu użytkownika. Ta wersja iOS w końcu objęła koncepcję szuflady aplikacji.

Szuflada aplikacji a biblioteka aplikacji

Szuflada aplikacji to termin używany w odniesieniu do systemu operacyjnego Android. Szuflada aplikacji to miejsce, w którym znajdują się wszystkie zainstalowane aplikacje. Użytkownicy mają wtedy możliwość przeniesienia często używanych aplikacji na ekran główny swoich telefonów z systemem Android.

Biblioteka aplikacji jest odpowiednikiem szuflady aplikacji na Androida. Wszystkie instalowane aplikacje pojawiają się w nim w grupach / folderach. Niestety tych folderów nie można edytować w celu uwzględnienia lub wykluczenia niektórych aplikacji.

Biblioteka aplikacji na iOS jest podobna do szuflady aplikacji na Androida, ale to nie to samo. Można śmiało powiedzieć, że firma Apple wprowadziła tę funkcję inną (raczej okropną) drogą.

1. Przenieś aplikacje z biblioteki aplikacji na ekran główny

Biblioteka aplikacji nie jest łatwa do przeglądania ze względu na wygenerowane przez system grupy / foldery. Aby przenieść aplikacje z biblioteki aplikacji na ekran główny, musisz najpierw znaleźć aplikację.

Przesuń palcem w lewo, aż zobaczysz bibliotekę aplikacji. Na ekranie biblioteki aplikacji przesuń palcem w dół, aby przejść do listy aplikacji. Stuknij w pasku wyszukiwania i wprowadź nazwę aplikacji, którą chcesz przenieść na ekran główny. Stuknij i przytrzymaj ikonę aplikacji. Ikona „oddzieli się” od listy. Przeciągnij i upuść na stronę ekranu głównego.

2. Usuń aplikację z ekranu głównego

Możesz usunąć aplikację z ekranu głównego bez jej odinstalowywania. Usuniętą aplikację można nadal otworzyć za pomocą wyszukiwania Spotlight oraz wyszukiwania w bibliotece aplikacji.

Przejdź do strony ekranu głównego zawierającej aplikację, którą chcesz usunąć. Naciśnij i przytrzymaj ikonę aplikacji, aż pojawi się menu. Wybierz „Usuń aplikację” w menu. Pojawi się wyskakujące okienko; dotknij „Przenieś do biblioteki aplikacji”, aby usunąć aplikację z ekranu głównego i przenieść ją do biblioteki aplikacji.

3. Automatyczne dodawanie aplikacji do ekranu głównego

Możesz ustawić iOS 14 tak, aby automatycznie dodawał wszystkie nowo zainstalowane aplikacje do ekranu głównego. Włączenie tej funkcji przywróci stare zachowanie iOS, w którym po zainstalowaniu nowej aplikacji pojawiała się ona na ekranie głównym.

Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie. Dotknij ekranu głównego. Wybierz opcję „Dodaj do ekranu głównego”.

4. Ukryj strony ekranu głównego

Kolejną nową i przydatną funkcją, która została dodana w iOS 14, jest możliwość ukrycia strony ekranu głównego. Po ukryciu strony ekranu głównego po prostu usuwasz ją z listy stron, po których możesz przesuwać, jednak aplikacje, które na niej umieściłeś, i foldery, w których je uporządkowałeś, nie znikają.

Możesz ponownie wyświetlić stronę ekranu głównego i wszystko będzie tak, jak było wcześniej.

Naciśnij i przytrzymaj pusty obszar na ekranie głównym. Gdy ekran główny przejdzie w tryb edycji, stuknij małe kropki na dole (nad Dockiem). Odznacz stronę, którą chcesz ukryć, lub zaznacz stronę, którą chcesz pokazać. Kliknij Gotowe w prawym górnym rogu.

Biblioteka aplikacji na iPadOS

iPadOS 14 został również wydany wraz z iOS 14, ale jest to niezwykle rozwodniona, nie imponująca wersja iOS 14. Większość funkcji iOS 14 nie dotarła do iPadOS 14, a Biblioteka aplikacji jest jedną z nich.

Jeśli przesuwałeś palcem w lewo na iPadzie, próbując otworzyć bibliotekę aplikacji, czas przestać. Nie ma go. Podobnie nie możesz ukryć stron ekranu głównego na iPadOS.

Jedynym dobrym powodem do aktualizacji do iPadOS 14 jest funkcja Scribble, choć jest ona również przydatna tylko wtedy, gdy masz Apple Pencil.

Wniosek

Jeśli nie podoba ci się biblioteka aplikacji, możesz ją w większości zignorować. Ustaw aplikacje tak, aby były automatycznie dodawane do ekranu głównego z poziomu ustawień i nigdy nie musisz odwiedzać biblioteki aplikacji. Być może trzeba będzie przez to raz przejść, aby upewnić się, że wszystkie aplikacje są już na ekranie głównym, ale poza tym można je zignorować.

newsblog.pl