Jak przenieść aplikacje na iPhone’a z biblioteki aplikacji na ekran główny

Aby nie zaśmiecać ekranu głównego, nowo pobrane aplikacje ze sklepu App Store można przesyłać bezpośrednio do biblioteki aplikacji. Ale co, jeśli później zechcesz otworzyć aplikację bez przeszukiwania biblioteki? Oto jak przenieść aplikacje z biblioteki aplikacji na ekran główny telefonu iPhone.

Zacznij od przesunięcia palcem do najbardziej wysuniętego na prawo ekranu głównego na telefonie iPhone, aby otworzyć bibliotekę aplikacji. Tutaj znajdź aplikację, której nie ma jeszcze na ekranie głównym. Naciśnij i przytrzymaj ikonę aplikacji, aż pojawi się menu.

Naciśnij i przytrzymaj aplikację w bibliotece aplikacji

W menu kontekstowym kliknij przycisk „Dodaj do ekranu głównego”.

Wybierz

Aplikacja zostanie automatycznie przeniesiona i umieszczona na ekranie głównym.

Aplikacja zostanie automatycznie umieszczona na ekranie głównym

Wracając do biblioteki aplikacji, jeśli aplikacja jest już na jednym z ekranów głównych (widoczna lub ukryta), opcja „Dodaj do ekranu głównego” nie pojawi się w menu kontekstowym. Zamiast tego będziesz musiał wejść w tryb Jiggle.

Znajdź aplikację w bibliotece aplikacji swojego iPhone’a, która jest już na ekranie głównym. Naciśnij i przytrzymaj ikonę aplikacji. Po chwili pojawi się menu kontekstowe. Kontynuuj przytrzymywanie aplikacji, aż pojawi się na ekranie głównym.

Długie naciśnięcie aplikacji, która jest już na ekranie głównym

Jak wspomniano powyżej, przejście tą trasą aktywuje tryb Jiggle (w którym aplikacje i foldery będą się odbijać na ekranie). Przytrzymaj aplikację i umieść ją w dowolnym miejscu na swoim iPhonie. Po zakończeniu przenoszenia aplikacji dotknij przycisku „Gotowe” w prawym górnym rogu.

Ikona aplikacji pojawi się na ekranie głównym Twojego iPhone'a

Jeśli nie możesz znaleźć określonej aplikacji w jednym z automatycznie wygenerowanych folderów Biblioteki aplikacji, możesz dotknąć paska wyszukiwania, aby zlokalizować aplikację.

Stuknij w

Użyj listy alfabetycznej, aby znaleźć aplikację. Następnie przytrzymaj listę, aż zostanie podświetlona. Po prawidłowym wybraniu blok będzie wyglądał, jakby unosił się nad resztą menu.

Znajdź aplikację, a następnie przytrzymaj ją, chyba że jest podświetlona

Bez podnoszenia palca przesuń go w lewo lub w prawo. Zostaniesz natychmiast przeniesiony do ekranu głównego z włączonym trybem Jiggle.

Przesuń palcem, a ikona aplikacji pojawi się na ekranie głównym

Tak jak poprzednio, umieść aplikację w dowolnym miejscu na ekranie głównym lub upuść ją w folderze. Po zakończeniu reorganizacji układu kliknij przycisk „Gotowe” w prawym górnym rogu.