Jak przenieść czaty WhatsApp z Androida na iPhone’a?

Udostępnij teraz w social media:

Często widzimy, jak ludzie przenoszą się z telefonów z Androidem na iPhone’y, aby zasmakować doskonałego sprzętu Apple i płynnego korzystania z oprogramowania. Ale jedyną krytyką, którą regularnie słyszymy od użytkowników dokonujących zmiany, zwłaszcza w miejscach takich jak Indie, jest to, że nie ma możliwości przeniesienia starych czatów WhatsApp z telefonu z Androidem na iPhone’a. Cóż, WhatsApp wreszcie wysłuchał naszych nieustannych próśb i teraz wprowadza prosty sposób na przeniesienie czatów z Androida na iPhone’a. Jeśli jesteś kimś, kto szukał rozwiązania tego problemu lub polegał na płatnych narzędziach do przenoszenia cennych czatów, cóż, już nie. W tym artykule wyjaśnimy, w jaki sposób możesz z łatwością przesyłać wiadomości i multimedia WhatsApp z Androida na iPhone’a.

Przenieś WhatsApp z Androida na iPhone’a (2022)

Zanim przyjrzymy się procesowi przenoszenia wiadomości WhatsApp z telefonu z Androidem na iPhone’a, zrozummy niektóre z podstawowych wymagań, które musisz spełnić, aby ta funkcja działała. Jeśli znasz już podstawy, przejdź do kroków, aby przenieść dane WhatsApp z jednego urządzenia na drugie:

Wymagania dotyczące przenoszenia wiadomości WhatsApp z Androida na iOS

Jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać, zanim przeniesiesz czaty WhatsApp z telefonu z Androidem na iPhone’a. Ważne jest, aby uważnie i dokładnie przeczytać te punkty, w przeciwnym razie możesz zepsuć proces transferu.

Aby przenieść czaty WhatsApp z Androida na iPhone’a, musisz spełnić następujące wymagania:

  • Telefon z systemem Android 5 Lollipop lub nowszym.
  • iPhone z systemem iOS 15.5 lub nowszym. Próbowaliśmy przenieść czaty z Androida na iPhone’a z wersją beta dewelopera iOS 16, ale nie zadziałało to w naszych testach. Oznacza to, że możesz przesyłać czaty WhatsApp z Androida na iPhone’a na wszystkich telefonach obsługujących iOS 15, w tym iPhone 13, iPhone 12, iPhone 11, iPhone XS/ XS Max, iPhone SE, SE2 i SE3, a nawet iPhone XR .
  • Kompatybilna wersja WhatsApp, tj. iOS w wersji 2.22.10.70 lub nowszej i Android w wersji 2.22.7.74 lub nowszej.
  • Pobierz aplikację „Przenieś do iOS” (bezpłatnie) ze Sklepu Play na swój telefon z Androidem. Oprócz danych WhatsApp aplikacja umożliwia przenoszenie wiadomości, kontaktów, plików i innych danych na iPhone’a.
  • To najważniejszy krok, aby ta metoda zadziałała. Musisz zresetować iPhone’a i skonfigurować go od zera, w przeciwnym razie nie będziesz mógł przenieść swoich wiadomości WhatsApp. Kroki resetowania iPhone’a są wyjaśnione poniżej.
  • Zaloguj się do WhatsApp na iPhonie, używając tego samego numeru telefonu, co Android. Nie możesz zmienić numeru telefonu podczas przenoszenia danych.
  • Ponieważ proces przesyłania może zająć dużo czasu, zwłaszcza jeśli twoja kopia zapasowa WhatsApp jest ogromna, powinieneś trzymać zarówno telefon z Androidem, jak i iPhone’a podłączone do źródła zasilania.
  • Co więcej, musisz albo podłączyć oba urządzenia do tej samej sieci bezprzewodowej, albo Twój telefon z Androidem zostanie podłączony do hotspotu iPhone’a w celu przesyłania danych.

Jakie dane WhatsApp możesz lub nie możesz przenieść na iPhone’a?

Na swojej oficjalnej stronie wsparcia WhatsApp wyszczególnił dane, które będziesz mógł przenieść z Androida na iPhone’a. W tym miejscu zestawiliśmy to samo:

  Jak szyfrować prywatne czaty na WhatsApp i Gmail oraz wysyłać tajne wiadomości na Facebooku

Dane WhatsApp, które są przesyłaneDane WhatsApp, które nie są przesyłaneInformacje o koncieWyświetlana nazwa profiluProfil Picture-Peer-to-PeerPłatnośćWiadomości czatu indywidualnego i grupowegoHistoria czatów (z multimediami)Ustawienia WhatsApp

Jak zresetować iPhone’a z systemem iOS 15 lub nowszym?

Jeśli przenosisz się z telefonu z Androidem na nowy iPhone, możesz zacząć i przenieść swoje czaty WhatsApp podczas pierwszej konfiguracji urządzenia Apple. Jeśli jednak korzystasz już z iPhone’a i chcesz przenieść stare czaty z Androida, najpierw musisz zresetować urządzenie, jak wspomniano powyżej.

Proces resetowania iPhone’a jest łatwy, ale sugerujemy utworzenie kopii zapasowej danych na iCloud, zanim przejdziesz dalej. Gdy będziesz gotowy do zresetowania urządzenia Apple, oto jak się do tego zabrać:

1. Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie i przejdź do „Ogólne -> Przenieś lub zresetuj iPhone’a„

2. Następnie wybierz opcję „Wymaż całą zawartość i ustawienia”. Zobaczysz ekran „Usuń ten iPhone”, na którym musisz kliknąć „Kontynuuj”, aby przejść dalej.

3. Następnie wprowadź swój kod dostępu w celu potwierdzenia i wybierz opcję „Usuń” po utworzeniu kopii zapasowej danych na iCloud. I to wszystko. Pomyślnie zresetowałeś iPhone’a.

Kroki, aby przenieść czaty WhatsApp z Androida na iPhone’a

Uwaga: użyliśmy OnePlus Nord z systemem OxygenOS 12 opartym na systemie Android 12 i iPhone SE 2 z systemem iOS 15.5, aby przetestować funkcję przesyłania danych WhatsApp w tym samouczku. Chcielibyśmy również zwrócić uwagę, że funkcja przesyłania danych jest wdrażana etapami i nie działała z Androidem 11 (Asus ROG Phone 5s) oraz iOS 16 beta (iPhone X) po naszej stronie.

Teraz, gdy podstawy są już na uboczu, spójrzmy, jak możesz bezpłatnie przesyłać dane WhatsApp z telefonu z Androidem na iPhone’a. O tak! Nie musisz już otrzymywać płatnych narzędzi innych firm, aby przenieść czaty WhatsApp na iPhone’a. Oto jak działa bezpłatna i oficjalna metoda przenoszenia czatów z Androida na iPhone’a:

1. Po zresetowaniu iPhone’a rozpocznij proces konfiguracji, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Zaloguj się na swoje konto Apple i nie tylko, ale zatrzymaj się, gdy podczas konfiguracji zobaczysz ekran „Aplikacje i dane”.

2. Na tym ekranie wybierz opcję „Przenieś dane z Androida” (drugi od dołu).

3. Na następnym ekranie, zatytułowanym „Przenieś z Androida”, dotknij „Kontynuuj”, aby zobaczyć kod jednorazowy, który musisz wprowadzić w aplikacji „Przenieś do iOS” na telefonie z Androidem.

4. Teraz przejdź do telefonu z Androidem i otwórz aplikację „Przenieś do iOS” (bezpłatnie).

5. W aplikacji dotknij przycisku „Kontynuuj”, zaakceptuj warunki Apple i nadaj aplikacji wszystkie niezbędne uprawnienia (niezbędne jest zezwolenie na lokalizację).

6. Następnie ponownie zobaczysz przycisk „Kontynuuj” na ekranie „Znajdź swój kod”. Stuknij w przycisk „Kontynuuj” i wprowadź kod jednorazowy wyświetlony na Twoim iPhonie (w kroku #3)

7. Po wprowadzeniu kodu telefon z Androidem połączy się bezprzewodowo z iPhonem. Możesz zostać poproszony o wybranie i połączenie z lokalną siecią bezprzewodową iPhone’a, aby zakończyć proces parowania.

8. Po sparowaniu dwóch urządzeń zobaczysz opcję „Przenieś dane” w aplikacji „Przenieś do iOS” na iPhonie. Tutaj wybierz z listy opcję „WhatsApp”. Zobaczysz znacznik wyboru i rozmiar kopii zapasowej danych WhatsApp, którą będziesz przenosić z Androida na iPhone’a. Naciśnij przycisk „Kontynuuj”, aby kontynuować.

Uwaga: w międzyczasie na iPhonie zobaczysz komunikat „Czekam na ”. Sprawdź zrzut ekranu z ekranu oczekiwania, korzystając z linku tutaj.

9. W tym momencie na ekranie pojawi się opcja „Przenieś czaty do iOS” w WhatsApp, co oznacza, że ​​jesteś o krok bliżej do przeniesienia wiadomości z Androida na iPhone’a. Tutaj dotknij przycisku „Start”, a następnie przycisku „Dalej”, gdy WhatsApp zakończy przygotowywanie plików do transferu.

  Przenieś WhatsApp z iPhone'a na Androida lub z Androida na iPhone'a

10. Następnie WhatsApp zadziała magicznie i zacznie przesyłać wiadomości i multimedia WhatsApp z Androida na iPhone’a.

Uwaga: zachowaj cierpliwość, ponieważ proces przesyłania danych WhatsApp może trochę potrwać. Aplikacja zwykle podaje 4-5 minut, ale może to potrwać dłużej, jeśli kopia zapasowa jest dość duża. Przeniosłem kopię zapasową WhatsApp o pojemności 1,7 GB z Androida na iPhone’a i zajęło to około 30 minut.

11. Wreszcie, zarówno na telefonie z Androidem, jak i na iPhonie zostanie wyświetlony komunikat „Transfer zakończony”, gdy wiadomości WhatsApp zostaną pomyślnie przeniesione na urządzenie Apple.

Skonfiguruj WhatsApp i pełny transfer danych na iPhonie

Teraz możesz odłożyć na bok telefon z Androidem i nacisnąć przycisk „Kontynuuj konfigurowanie iPhone’a” na urządzeniu Apple, jak pokazano na powyższym obrazku. Następnie wykonaj poniższe czynności, aby skonfigurować WhatsApp na swoim iPhonie:

12. Gdy znajdziesz się na ekranie głównym, przejdź do App Store i zainstaluj WhatsApp (bezpłatny).

13. Następnie otwórz WhatsApp Messenger na swoim iPhonie, a od razu zobaczysz monit „Przenieś czaty z Androida”. Stuknij przycisk „Start” i nadaj WhatsApp niezbędne uprawnienia do przenoszenia wiadomości z Androida na iPhone’a.

14. Gdy to zrobisz, zobaczysz, że WhatsApp importuje nasze czaty z telefonu z Androidem na iPhone’a. Może to zająć około 10 do 15 minut lub dłużej, w zależności od rozmiaru kopii zapasowej. Następnie zobaczysz komunikat „Transfer zakończony” i możesz skonfigurować swój profil.

15. I voila, gotowe! Pomyślnie przeniosłeś swoje wiadomości i multimedia z Androida na iOS.

Włącz iCloud Backup dla WhatsApp na iPhonie

Kiedy skończysz, musisz wykonać ostatni krok, aby zachować bezpieczeństwo. Teraz ważne jest, aby wspomnieć, że Twoje dane zostały przeniesione na iPhone’a przy użyciu lokalnej kopii zapasowej, więc musisz ręcznie włączyć kopię zapasową iCloud dla WhatsApp.

Aby to zrobić, przejdź do „Ustawienia -> Czaty -> Kopia zapasowa czatu” i wybierz opcję „Utwórz kopię zapasową teraz”, aby zachować historię czatu i multimedia w iCloud. Teraz za każdym razem, gdy przełączysz się na inny iPhone, możesz łatwo przywrócić wszystkie poprzednie wiadomości za pomocą kopii zapasowej iCloud. Więcej porad i wskazówek dotyczących WhatsApp znajdziesz w powiązanym artykule.

Nie możesz przenieść czatów WhatsApp z Androida na iPhone’a? Jak naprawić!

Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy podczas próby migracji wiadomości z telefonu z Androidem na iPhone’a, wypróbuj następujące rozwiązania:

1. Najpierw upewnij się, że zarówno Twój telefon z Androidem, jak i iPhone spełniają podstawowe wymagania wymienione na początku tego artykułu. Upewnij się również, że korzystasz ze zgodnej wersji WhatsApp na swoich urządzeniach.

2. Następnie pamiętaj, aby zresetować iPhone’a przed przeniesieniem starych czatów WhatsApp z Androida na iPhone’a. Nie można przenieść danych WhatsApp do już aktywowanego iPhone’a, ponieważ „nie jest możliwe połączenie nowej i starej historii”, stwierdza WhatsApp na swojej stronie pomocy. Wykonaj powyższe kroki, aby zresetować iPhone’a, zanim przejdziesz dalej. Jeśli konfigurujesz zupełnie nowego iPhone’a, nie musisz się tym martwić.

3. Pamiętaj, że zarówno telefon z Androidem, jak i iPhone muszą być połączone z tą samą siecią Wi-Fi, aby transfer czatu działał.

4. Jeśli te dwie rzeczy są na miejscu, zachęcamy do zalogowania się do WhatsApp na iPhonie przy użyciu tego samego numeru telefonu, którego używałeś na telefonie z Androidem. Nie możesz zmienić numerów telefonów podczas procesu przenoszenia.

  Jak tworzyć i zarządzać zadaniami do wykonania w WhatsApp przy użyciu Any.Do

4. Wreszcie istnieje możliwość, że aplikacja „Przenieś do iOS” nie działa poprawnie lub ulega awarii na telefonie z Androidem. Jeśli tak jest, na swojej oficjalnej stronie wsparcia WhatsApp sugeruje skontaktowanie się z pomocą Apple, aby pomóc Ci rozwiązać problem.

Często zadawane pytania (FAQ)

Jak przenieść historię czatów WhatsApp z Androida na iPhone’a?

Od 14 czerwca WhatsApp oficjalnie dodał obsługę przesyłania czatów z Androida na iPhone’a. Po prostu potrzebujesz kompatybilnego telefonu z Androidem z aplikacją „Przenieś do iOS” i iPhone’a (nowego lub zresetowanego), aby przenieść wiadomości z telefonu z Androidem do WhatsApp. Dodaliśmy szczegółowe instrukcje dotyczące przesyłania czatów z Androida na iPhone’a w naszym przewodniku, więc przeczytaj go, aby uzyskać więcej informacji.

Jak przywrócić czaty WhatsApp z kopii zapasowej Dysku Google na iPhonie?

Nie możesz przywrócić czatów WhatsApp za pomocą kopii zapasowej Dysku Google z telefonu z Androidem na iPhonie. Zamiast tego możesz teraz użyć aplikacji „Przenieś do iOS”, aby z łatwością przenieść historię czatów z telefonu z Androidem na iPhone’a.

Czy można przenieść kopię zapasową WhatsApp z Dysku Google na iCloud?

Tak, teraz można wykonać kopię zapasową danych WhatsApp z Dysku Google na iCloud. Proces jest żmudny i obejmuje przesyłanie czatów z Androida na iPhone’a za pomocą oficjalnego procesu obsługiwanego przez WhatsApp. Wymaga zresetowanego do ustawień fabrycznych iPhone’a i telefonu z Androidem z aplikacją Move to iOS. Po pomyślnym przeniesieniu czatów z Androida na iPhone’a możesz włączyć kopie zapasowe iCloud na swoim iPhonie. Wyjaśniliśmy, jak to działa w naszym przewodniku.

Czy WhatsApp może czytać czaty, które przesyłam z Androida na iPhone’a?

Nie, WhatsApp nie będzie mógł zobaczyć danych przesyłanych z Androida na iPhone’a. Ponadto Twoje wiadomości nie trafią na żaden serwer pamięci masowej w chmurze, chyba że po przeniesieniu danych włączysz tworzenie kopii zapasowych iCloud.

Czy moje wiadomości WhatsApp zostaną usunięte z Androida po przeniesieniu na iPhone’a?

Odpowiedź brzmi nie. „Twój telefon z Androidem nadal będzie zawierał Twoje dane, chyba że usuniesz WhatsApp lub wyczyścisz telefon” – stwierdza gigant przesyłania wiadomości na swojej stronie wsparcia.

Przenieś wiadomości WhatsApp z Androida na iPhone’a

Więc tak, jeśli dokładnie będziesz postępować zgodnie z instrukcjami krok po kroku opisanymi powyżej, będziesz mógł z łatwością przenieść swoje czaty WhatsApp na nowy iPhone. Co więcej, dla tych, którzy przechodzą z iPhone’a na Androida, gigant przesyłania wiadomości pozwala również przenosić wiadomości w drugą stronę. Ale ta funkcja jest obecnie ograniczona do Pixels, telefonów Samsung i wybranych telefonów z Androidem 12. To powiedziawszy, cieszymy się, że WhatsApp wreszcie przejął inicjatywę i uprościł przechodzenie między platformami mobilnymi. Gigant wiadomości oferuje teraz również obsługę wielu urządzeń, dzięki czemu możesz korzystać z WhatsApp w Internecie lub na komputerze, gdy Twój telefon nie jest podłączony do Internetu. Możesz sprawdzić kroki, aby to skonfigurować, korzystając z połączonego artykułu. A jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami w komentarzach poniżej.

x