Jak przenieść dane ze starego komputera na nowy komputer Mac

Przeniesienie starych danych na nowy komputer może przyprawić o ból głowy, zwłaszcza jeśli przechodzisz z komputera PC na Mac. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby to zrobić, dzięki czemu możesz skonfigurować nowy komputer Mac i być gotowy do pracy.

Istnieje wiele sposobów przesyłania danych ze starego komputera na nowy komputer Mac. Możesz przeciągnąć pliki na zewnętrzny dysk twardy i ręcznie je przenieść, skonfigurować udział sieciowy między dwoma systemami lub zsynchronizować je przy użyciu konta magazynu w chmurze. Jest też Asystent migracji systemu Windows, specjalne narzędzie stworzone przez Apple specjalnie w tym celu. Aby korzystać z tego narzędzia, oba komputery będą musiały znajdować się w tej samej sieci, ale poza tym nie ma żadnych innych trudnych wymagań.

Oto jak używać Asystenta migracji systemu Windows do przesyłania plików.

Krok pierwszy: Przygotuj swój komputer z systemem Windows

Aby rozpocząć ten proces, zacznij na komputerze z systemem Windows. Otwórz wybraną przeglądarkę. Jest Strona Apple znajduje się w oficjalnej bazie danych pomocy Apple, zawierającej łącza do programu Asystent migracji systemu Windows dla każdej z różnych wersji systemu macOS na nowym komputerze Mac. Zainstalujesz tę aplikację na swoim komputerze z systemem Windows.

Wybierz odpowiedni plik do pobrania dla wersji systemu macOS na nowym komputerze i kliknij łącze, aby przejść do strony pobierania. Następnie kliknij niebieski przycisk „Pobierz”.

Po pobraniu Asystenta migracji upewnij się, że zamknąłeś wszystkie otwarte aplikacje systemu Windows, a następnie otwórz Asystenta migracji systemu Windows, klikając go dwukrotnie. W oknie Asystenta migracji kliknij „Kontynuuj”, aby rozpocząć proces.

Pozostaw komputer dostępny na następnym ekranie, na którym wkrótce pojawi się kod. Wrócimy do tego, nie martw się.

Krok drugi: przygotuj komputer Mac

W tej chwili skończyłeś z komputerem z systemem Windows, więc włącz komputer Mac. Otwórz Asystenta migracji dla komputerów Mac, który znajduje się w folderze Narzędzia. Jest już wstępnie zainstalowany.

Gdy otworzysz Asystenta migracji na komputerze Mac i klikniesz „Kontynuuj”, wszystkie aplikacje na komputerze Mac zostaną zamknięte, więc przed wykonaniem tej czynności upewnij się, że możesz kontynuować.

Na następnym ekranie wybierz opcję przesyłania danych „Z komputera z systemem Windows”. Następnie kliknij „Kontynuuj” za pomocą strzałki u dołu ekranu.

Na następnym ekranie zostanie wyświetlony kod dostępu do komputera Mac, na którym migrujesz dane. Twój komputer będzie również wyświetlał ten sam kod w swoim wystąpieniu Asystenta migracji. Ekrany będą wyglądać identycznie, gdy uruchomisz obie maszyny.

Upewnij się, że oba komputery wyświetlają ten sam kod. Następnie najpierw kliknij „Kontynuuj” na komputerze PC, a następnie zrób to samo na komputerze Mac.

Przez resztę procesu będziesz skupiać się na komputerze Mac.

Krok trzeci: wybierz dane do przesłania

Po naciśnięciu przycisku „Kontynuuj” Asystent migracji na komputerze Mac przeskanuje listę plików, które można przenieść na nowy komputer. Po zakończeniu pokaże wszystkie znalezione pliki, oddzielone według użytkownika. Wybierz dane, które chcesz przenieść, a następnie kliknij „Kontynuuj”.

Gdy to zrobisz, proces rozpocznie się i zobaczysz szacowany czas przybycia, aż do jego zakończenia. Przesyłanie może zająć trochę czasu, w zależności od ilości przesyłanych danych, a Asystent powiadomi Cię o zakończeniu.

Gratulacje! Możesz teraz zacząć korzystać z nowego nowego komputera Mac.