Udostępnij teraz w social media:

OneDrive jest głęboko zintegrowany z systemem Windows 10, mimo że pozbycie się go jest tak proste, jak odinstalowanie aplikacji z Panelu sterowania. Nawet jeśli nigdy nie skonfigurujesz OneDrive i natychmiast usuniesz go z systemu Windows 10, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nadal będzie miał wpływ na Twój system. Na przykład folder Pulpit może znajdować się w domyślnym folderze OneDrive. W takim przypadku oto, jak przenieść folder Pulpit z OneDrive.

Usuń OneDrive

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, usuń OneDrive, jeśli nie planujesz jej używać. Jeśli planujesz korzystać z OneDrive, ale po prostu nie chcesz, aby folder Pulpit był zagnieżdżony w folderze OneDrive, nadal możesz go przenieść, zachowując aplikację w systemie. Chodzi o to, że jeśli nie planujesz używać tej konkretnej aplikacji, najlepiej ją usunąć.

Sprawdź -   Jak uzyskać alerty lokalizacji dla znajomych na iOS

Przenieś folder pulpitu z OneDrive

Przejdź do folderu OneDrive. Nadal tam będzie, nawet jeśli odinstalowałeś aplikację. Możesz go znaleźć w następującej lokalizacji;

C:UsersYourUserNameOneDrive

Kliknij prawym przyciskiem myszy folder Pulpit i wybierz Właściwości z menu kontekstowego. W oknie Właściwości przejdź do zakładki Lokalizacja i kliknij przycisk Przywróć domyślne.

Po kliknięciu tego przycisku zobaczysz serię monitów potwierdzających, że chcesz przenieść lokalizację folderu. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z nimi, zanim je wszystkie potwierdzisz. Pliki w folderze Pulpit zostaną przeniesione, gdy sam folder zostanie przeniesiony do nowej / domyślnej lokalizacji. Nie musisz się martwić utratą danych, ale mimo to powinieneś przeczytać wszystkie trzy monity.

Sprawdź -   Jak zainstalować aplikację Disney Plus + na komputer (Windows 10)

Po przeniesieniu folderu Pulpit do domyślnej lokalizacji, będzie można uzyskać do niego dostęp z tego miejsca;

C:UsersYourUserNameDesktop

Wszystkie łącza do folderu na pulpicie, np. Ten w Szybkim dostępie w okienku nawigacji w Eksploratorze plików lub Pulpit wymieniony w obszarze Ten komputer w okienku nawigacji w Eksploratorze plików, zostaną zaktualizowane automatycznie. Kliknięcie opcji Pulpit przeniesie Cię bezpośrednio na pulpit.

Jeśli ręcznie utworzyłeś łącze / skrót do pulpitu w innym folderze, prawdopodobnie zepsuje się po przeniesieniu go z powrotem do domyślnej lokalizacji. Będziesz musiał zaktualizować ścieżkę do folderu podaną w skrócie lub łączu.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego OneDrive mieści Twój pulpit, to po to, abyś miał do niego dostęp we wszystkich systemach Windows 10. Jest to sposób na synchronizację plików pulpitu między wieloma systemami i zapewnienie użytkownikom płynniejszego przejścia między nimi.

Sprawdź -   Jak zmienić kolejność systemu Windows za pomocą skrótów klawiaturowych w systemie Windows 10