Karty SIM to małe karty wkładane do telefonów, aby można było wykonywać połączenia telefoniczne i łączyć się z siecią operatora. Wydaje się, że w 2019 r. Zapewniają one bardzo istotną funkcję łączenia nas z siecią. Robią to, ale na tych kartach mogą być również przechowywane informacje, np. Otrzymane wiadomości lub kilka kontaktów.

Zanim smartfony pojawiły się wraz z możliwością przechowywania nieograniczonej liczby kontaktów, bardzo ważne było, ile kontaktów można zapisać w telefonie. Wczesne telefony były strasznie ograniczone pod względem liczby kontaktów, które mogliby zapisać, a użytkownicy często musieli przesyłać niektóre informacje na karty SIM. Te dni już dawno minęły i wszyscy zapisują kontakty na swoich telefonach. Jeśli chcesz przenieść kontakty z telefonu na kartę SIM z urządzenia z Androidem, potrzebujesz aplikacji, która wykona to zadanie.

Sprawdź -   Jak przekształcić Ubuntu w wersję toczącą się

Przenieś kontakty telefonu na kartę SIM

Aby przenieść kontakty z telefonu na kartę SIM, musisz zainstalować bezpłatną aplikację o nazwie Skopiuj na kartę SIM co według nazwy mówi dokładnie, co robi. Pobierz aplikację z Sklep Google Play.

Aplikacja będzie musiała uzyskać dostęp do kontaktów zapisanych w telefonie. Kopiuj na kartę SIM ma dwie zakładki; jeden dla kontaktów SIM i jeden dla kontaktów telefonicznych. Możesz przejść do karty Kontakty SIM, aby sprawdzić, czy masz już zapisane kontakty na karcie SIM. Aby przenieść kontakty telefoniczne na kartę SIM, przejdź do karty Kontakty telefoniczne i wybierz te, które chcesz przenieść. Naciśnij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu i wybierz opcję „Kopiuj wybrane na kartę SIM”.

Sprawdź -   Jak grać w GTA: San Andreas w systemie Linux

Kontakty zostaną przeniesione na kartę SIM. Twój telefon będzie nadal mógł je odczytać i wybrać numer / zadzwonić pod ten numer. Przeniesienie kontaktu może spowodować utratę niektórych informacji, np. Adresu e-mail lub notatek powiązanych z kontaktem. Możesz przenieść wszystkie kontakty z telefonu na kartę SIM, ale pamiętaj, że te karty mają ograniczoną pojemność. Możesz użyć tej aplikacji, aby przenieść kontakty z karty SIM do telefonu, ale może to zrobić również standardowa aplikacja Kontakty na Androida.

To, dlaczego chcesz zapisać kontakty na karcie SIM, kiedy Twój telefon jest w stanie je zapisać, ma związek z dostępnością i faktem, że tak naprawdę nie pamiętamy już numerów telefonów. Jeśli Twój telefon jest wyłączony i nie możesz go włączyć, możesz użyć karty SIM, aby uzyskać numer kontaktu alarmowego, wkładając go do innego telefonu. Kontakt zasadniczo odpowiada karcie SIM, co oznacza, że ​​można uzyskać do niej dostęp z dowolnego telefonu.