Jak przenieść kontakty telefoniczne na kartę SIM w systemie Android

Karty SIM to małe karty, które wkładasz do telefonów, dzięki czemu możesz wykonywać połączenia telefoniczne i łączyć się z siecią swojego operatora. Wydaje się, że w 2019 roku pełnią bardzo istotną funkcję łączenia nas z siecią. Robią to, ale te karty mogą również zawierać informacje, np. Wiadomości, które otrzymałeś lub kilka kontaktów.

Zanim pojawiły się smartfony z możliwością przechowywania nieograniczonej liczby kontaktów, bardzo ważne było, ile kontaktów można było zapisać w telefonie. Wczesne telefony z internetem miały bardzo ograniczoną liczbę kontaktów, które mogły zapisać, a użytkownicy często musieli przeładowywać część informacji na karty SIM. Te dni już dawno minęły i wszyscy zapisują kontakty na swoich telefonach. Jeśli chcesz przenieść kontakty telefoniczne na kartę SIM z urządzenia z Androidem, będziesz potrzebować aplikacji do wykonania tej pracy.

Przenieś kontakty telefoniczne na kartę SIM

Aby przenieść kontakty z telefonu na kartę SIM, musisz zainstalować bezpłatną aplikację o nazwie Kopiuj na kartę SIM, która zgodnie ze swoją nazwą mówi dokładnie, co robi. Pobierz aplikację z Sklep Google Play.

Aplikacja będzie musiała uzyskać dostęp do kontaktów zapisanych w telefonie. Kopiuj na kartę SIM ma dwie zakładki; jeden dla kontaktów SIM, a drugi dla kontaktów telefonicznych. Możesz przejść do karty Kontakty na karcie SIM, aby sprawdzić, czy masz już jakieś kontakty zapisane na karcie SIM. Aby przenieść kontakty z telefonu na kartę SIM, przejdź do karty Kontakty telefonu i wybierz te, które chcesz przenieść. Dotknij przycisku więcej opcji w prawym górnym rogu i wybierz opcję „Kopiuj wybrane na kartę SIM”.

Kontakty zostaną przeniesione na kartę SIM. Twój telefon będzie nadal mógł je odczytać i wybrać / zadzwonić pod numer. Przeniesienie kontaktu może spowodować utratę niektórych informacji, np. Adresu e-mail lub notatek związanych z kontaktem. Masz możliwość przeniesienia wszystkich kontaktów telefonicznych na kartę SIM, ale pamiętaj, że te karty mają ograniczoną pojemność. Możesz użyć tej aplikacji do przenoszenia kontaktów z karty SIM do telefonu, ale standardowa aplikacja Kontakty na Androida również to robi.

Jeśli chodzi o to, dlaczego chcesz zapisywać kontakty na karcie SIM, gdy Twój telefon jest w stanie je zapisać, ma to związek z dostępnością i faktem, że tak naprawdę nie pamiętamy już numerów telefonów. Jeśli zdarzy się, że telefon się wyłączył i nie możesz go włączyć, możesz użyć karty SIM, aby pobrać numer kontaktu alarmowego, wkładając go do innego telefonu. Kontakt jest w zasadzie zgodny z kartą SIM, co oznacza, że ​​można uzyskać do niego dostęp z dowolnego telefonu.

x