Udostępnij teraz w social media:

Microsoft nie przestał eksperymentować z menu Start. Wersja zapoznawcza systemu Windows 11, która jest obecnie dostępna w kanałach deweloperów i wersji beta, zawiera zupełnie nowe menu Start.

Menu Start w systemie Windows 11

Godne uwagi zmiany wprowadzone w menu Start w systemie Windows 11 to;

Usunięto lewy pasek przycisków i przeniesiono go na dół
Usunięto kafelki i grupy aplikacji
Przycisk Start został przeniesiony na środek paska zadań z innymi aplikacjami systemowymi

Przesuń menu Start w systemie Windows 11 w lewo

Nowa pozycja Menu Start nie jest zła. Dodaje wygląd „macOS-Dock” do paska zadań i systemu operacyjnego jako całości. Wygląda dobrze, ale nie jest to to, do czego ludzie są przyzwyczajeni. Na szczęście Microsoft bardzo ułatwił przeniesienie menu Start z powrotem na lewą krawędź paska zadań.

Sprawdź -   Jak wygenerować identyfikator GUID za pomocą programu PowerShell w systemie Windows 10

Kliknij pasek zadań prawym przyciskiem myszy i wybierz Ustawienia paska zadań z menu kontekstowego.
Rozwiń zachowania paska zadań.
Otwórz menu rozwijane obok Wyrównanie paska zadań i wybierz Lewo.
Przycisk Start, menu Start i grupa przypiętych aplikacji zostaną przeniesione w lewo.

Pobierz menu Start systemu Windows 10 w systemie Windows 11

Jeśli nie podoba ci się nowe menu Start, masz niewielkie odwołanie. Wystąpił włamanie do rejestru, które pozwoliło użytkownikom uzyskać menu Start systemu Windows 10 w systemie Windows 11, ale zostało ono szybko usunięte przez firmę Microsoft w aktualizacji systemu Windows 11. Jest bardzo mało prawdopodobne, że zostanie ponownie dodany w stabilnej wersji systemu Windows 11.

Sprawdź -   Jak pobrać plik ISO systemu Windows 8.1?

Nowe menu Start w systemie Windows 11 różni się tym, że nie ma już kafelków, ale pod wieloma względami jest takie samo jak menu Start w systemie Windows 10. Zmiany w interfejsie użytkownika, np. lokalizacja przycisku zasilania i ustawień oraz sposób Wyświetlane są ostatnio otwierane aplikacje, ale nie jest to duża zmiana.

Jedyną rozczarowującą rzeczą w nowym menu Start w systemie Windows 11 jest to, że przypięte aplikacje mają teraz znacznie mniej miejsca. Przepełniają się, jeśli przypniesz ich zbyt wiele i musisz przewinąć w dół, aby uzyskać do nich dostęp. Pokonuje cel, w którym kafelki w menu Start w systemie Windows 10 są tak dobrze wypełnione.

Sprawdź -   Jak zamienić przycisk echa w przycisk blokady ekranu głównego

Wniosek

Nowe menu Start jest inne, ale nie sądzimy, aby było odbierane tak źle, jak ekran startowy systemu Windows 8. Firma Microsoft opracowała pewne prace przygotowawcze dla nowego interfejsu użytkownika w sposób, w jaki zaprojektował menu Start systemu Windows 10. To powiedziawszy, jeśli ci się nie podoba, bez wątpienia będą opracowane aplikacje innych firm, aby to naprawić.