Jak przenieść Minecrafta na inny dysk w systemie Windows 10

Gry są duże i wiele osób woli je instalować na swoich dyskach pomocniczych, tj. Takim, na którym nie jest zainstalowany system operacyjny. Na przykład w przypadku gier Steam możesz łatwo zainstalować je na innych wybranych dyskach. Jest to szczególnie przydatne, jeśli używasz w systemie zarówno dysku SSD, jak i dysku twardego i chcesz w pełni wykorzystać jego możliwości. Możesz także instalować gry ze sklepu Microsoft Store, ale są one domyślnie instalowane na dysku C. Jeśli zainstalowałeś Minecrafta ze sklepu Microsoft Store i chcesz przenieść go na inny dysk, możesz.

Oto, jak możesz przenieść Minecrafta na inny dysk w systemie Windows 10.

Przenieś Minecrafta

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Aplikacje. Poczekaj, aż lista zainstalowanych aplikacji zapełni się. Przewiń listę w dół i znajdź na liście Minecraft. Kliknij go, a zobaczysz przycisk Przenieś. Kliknij przycisk przenoszenia, a otworzy się małe menu, w którym możesz wybrać dysk, na który chcesz przenieść Minecrafta.

Nie wyświetli dysku, na którym jest już zainstalowany Minecraft. Wybierz dysk i kliknij Przenieś.

Ten ruch nie trwa długo. Jeśli masz otwartą grę, zamknij ją. Jeśli tego nie zrobisz, zostanie zamknięte.

Po przeniesieniu Minecrafta lub dowolnej aplikacji UWP na dysk, który nie jest Twoim dyskiem Windows, na dysku, na który została przeniesiona aplikacja, zostanie utworzony folder WindowsApps. Nie będziesz mieć dostępu do zawartości tego folderu bez uprawnień administratora, a nawet wtedy może być konieczna zmiana prawa własności do folderu w jego właściwościach.

Minecraft powinien działać dobrze. Przeniesienie go na inny dysk nie spowoduje usunięcia folderów utworzonych przez aplikację w folderze danych aplikacji. Jeśli kiedykolwiek zajdzie taka potrzeba, możesz przenieść grę z powrotem na dysk C lub inny dysk. Proces jest taki sam. Po kliknięciu przycisku Przenieś menu wyświetli dysk C i inne dostępne dyski.

Działa to tylko w przypadku aplikacji UWP. Jeśli zainstalowałeś wersję Java gry Minecraft, nie możesz jej przenieść z aplikacji Ustawienia. Będziesz musiał użyć innych aplikacji, aby go przenieść, lub możesz go po prostu odinstalować i zainstalować ponownie, ale wybierz inną lokalizację, w której chcesz go zainstalować. Tworzenie kopii zapasowych światów jest dość łatwe, aby niczego nie stracić.