Jak przenieść okno do innego monitora w systemie Windows 10

Jeśli uruchamiasz konfigurację z wieloma monitorami na komputerze z systemem Windows 10, ważne jest, aby wiedzieć, jak przenosić okna między ekranami. Za pomocą kilku przeciągnięć myszą lub prostego skrótu klawiaturowego można łatwo zarządzać oknami jak ninja. Oto jak.

Upewnij się, że tryb rozszerzania jest włączony

Aby przenosić okna między wieloma monitorami, należy włączyć tryb rozszerzania. Tryb rozszerzania rozdziela pulpit na wszystkie dostępne wyświetlacze, więc to tak, jakbyś miał jeden gigantyczny wirtualny obszar roboczy.

Aby włączyć tryb rozszerzania, naciśnij Windows + P, aby otworzyć menu „Projekt”. Wybierz „Rozszerz”, klikając lub używając klawiszy strzałek i klawisza Enter.

Pamiętaj, że jeśli planujesz zarządzać aplikacjami pełnoekranowymi, takimi jak gry na wielu monitorach, sama gra lub aplikacja może mieć własne ustawienia wielu ekranów w programie. Pamiętaj, aby sprawdzić ustawienia grafiki gry lub aplikacji pod kątem opcji związanych z wieloma wyświetlaczami.

Przenieś okna za pomocą metody „przeciągnij i upuść”

Gdy już wiesz, że używasz trybu rozszerzania, najbardziej oczywistym sposobem przenoszenia okien między monitorami jest użycie myszy. Kliknij pasek tytułu okna, które chcesz przenieść, a następnie przeciągnij go do krawędzi ekranu w kierunku drugiego ekranu. Okno zostanie przeniesione na inny ekran. Aby przenieść je z powrotem do pierwszego ekranu, przeciągnij okno z powrotem w przeciwnym kierunku.

Przenieś system Windows za pomocą skrótu klawiaturowego

System Windows 10 zawiera wygodny skrót klawiaturowy, który umożliwia natychmiastowe przeniesienie okna na inny ekran bez konieczności używania myszy.

Jeśli chcesz przenieść okno do wyświetlacza znajdującego się po lewej stronie bieżącego ekranu, naciśnij Windows + Shift + Strzałka w lewo.
Jeśli chcesz przenieść okno do ekranu znajdującego się po prawej stronie bieżącego ekranu, naciśnij Windows + Shift + Strzałka w prawo.

Przenoszenie okna między ekranami w systemie Windows 10

Okno przenoszone między ekranami w systemie Windows 10

Ta metoda klawiatury działa na dwóch lub więcej monitorach, a gdy okno osiągnie koniec ostatniego monitora w łańcuchu podczas przesuwania, okno zawinie się i pojawi się na pierwszym.

Po opanowaniu tego łatwego manewru zapoznaj się ze wszystkimi innymi sposobami zarządzania oknami za pomocą samej klawiatury.

x