Jak przenieść Pokémony z Nintendo 3DS na Nintendo Switch

Możesz zabrać ze sobą swojego Pokémona z Nintendo 3DS do Pokémon Sword and Shield na Nintendo Switch, przenosząc się z Pokémon Bank do Pokémon Home. Oto jak przenieść Pokémona do Pokémon Sword and Shield.

Jak przenieść swojego Pokémona do banku Pokémon

Pokémon Bank to aplikacja na Nintendo 3DS, w której możesz przechowywać swoje Pokémony. Możesz je później wycofać na Nintendo 3DS lub przenieść do gier Pokémon nowszej generacji, takich jak Pokémon Sword i Shield na Nintendo Switch. Pokémon Bank to płatna usługa, która kosztuje 4,99 USD przez cały rok, rozliczana corocznie. Możesz anulować w dowolnym momencie.

W aplikacji Pokémon Bank możesz przechowywać do 3000 Pokémonów, a transfery z Pokémon Bank (Nintendo 3DS) do Pokémon Home (Nintendo Switch) są tylko w jedną stronę. Po przeniesieniu Pokémonów z Nintendo 3DS do Pokémon Home na Nintendo Switch, nie możesz przenieść ich z powrotem do Pokémon Bank na Nintendo 3DS.

Diagram Pokémon-Home

Aby rozpocząć, będziesz potrzebować kasety z grą Nintendo 3DS Pokémon włożonej do konsoli Nintendo 3DS (lub pobrać grę w wersji cyfrowej) zainstalowanej na konsoli Nintendo 3DS.

Pokémon Bank jest kompatybilny z następującymi grami:

Pokémon X
Pokémon Y
Pokémon Omega Ruby
Pokémon Alpha Sapphire
Pokémon Sun
Pokémon Moon
Pokémon Ultra Sun
Pokémon Ultra Moon

Następnie pobierz Pokémon Bank ze sklepu Nintendo eShop na Nintendo 3DS. Aplikację można pobrać bezpłatnie i musisz mieć połączenie z Internetem. Dobrym pomysłem jest również podłączenie konsoli do zasilacza podczas wprowadzania zmian.

Uruchom aplikację Pokémon Bank z kasetą z grą Pokémon w slocie lub cyfrową kopią pobraną na Nintendo 3DS. Jeśli nigdy nie miałeś przepustki do Pokémon Bank, będziesz musiał kupić nową subskrypcję lub odnowić starą subskrypcję. Będziesz potrzebować przepustki subskrypcyjnej, aby przenieść Pokémony między Nintendo 3DS a Nintendo Switch, ale na szczęście jest to bardzo tanie, a otrzymasz skromny okres subskrypcji, który nie odnawia się automatycznie – więc jeśli jest to rzecz jednorazowa , nie martw się, a jeśli chcesz odnowić i zrobić to od nowa, łatwo to zrobić.

Po uruchomieniu Pokémon Bank zobaczysz komunikat „Twoja przepustka straciła ważność. Czy chcesz kupić nową przepustkę? ” Wybierz „Tak”. Subskrypcja to 365-dniowa przepustka za 4,99 USD, a subskrypcja zostanie automatycznie anulowana po roku.

Wybierając „Kup” na następnej stronie, możesz „Dodać środki” do swojego konta Nintendo w wysokości 10 USD, 20 USD itd. Masz również możliwość wyboru „Potrzebne środki”, które dodadzą dokładną potrzebną kwotę za subskrypcję Pokémon Bank i nic więcej. Wybierz „Dodaj potrzebne fundusze” i kliknij „Tak”, aby potwierdzić płatność wymaganą za roczną subskrypcję.

nintendo 3ds dodaje fundusze

Wprowadź dane karty kredytowej i wybierz „Dodaj środki”. Zostaniesz przekierowany z powrotem do aplikacji Pokémon Bank, a teraz będziesz mieć pełny dostęp do funkcji Pokémon Bank. Możesz zacząć przenosić Pokémony do Banku Pokémon. Wybierz „Użyj Pokémon Bank”, a gdy na ekranie pojawi się żądany tytuł Gry Pokémon, wybierz „Użyj tej gry”.

Pokémony, które przechowujesz w pudełku z grami, zostaną wyświetlone tutaj, co oznacza, że ​​Pokémony z twojej obecnej drużyny nie mogą być tutaj umieszczone, chyba że je przeniesiesz. Aby przenieść Pokémony ze swojej drużyny do Pokémon Bank, zamknij aplikację Pokémon Bank i uruchom grę. Następnie przenieś Pokémona z głównej drużyny do komputera, zapisz i zamknij grę, a następnie ponownie otwórz Pokémon Bank.

Interfejs Pokémon Bank

Kiedy masz już wszystkie Pokémony, które chcesz przechowywać w swoim banku na swoim PC Box, po prostu przenieś je ze swojego pudełka do Pokémon Bank, wybierając „A” i wrzucając je do skrzynki bankowej. Bardzo ważne jest również, aby pamiętać, że Pokémony w twojej grze z pseudonimami nie mogą zostać zmienione po przeniesieniu ich do banku – pamiętaj więc, aby zmienić pseudonimy w grze, zanim je przeniesiesz! Pokémony z wirusem Pokérus można pomyślnie przenosić bez utraty Pokérusa. Nie możesz przenieść jajek do Banku Pokémon.

Kiedy skończysz przenosić swoje Pokémony do Pokémon Bank, „Zapisz i wyjdź” za pomocą przycisku „X” na konsoli Nintendo 3DS. Pokémon Sword and Shield nie ma ukończonego narodowego Pokédexa, więc niektóre Pokémon nie zostaną przeniesione.

Widzieć tutaj aby uzyskać pełną listę Pokémonów, które można wymienić na Pokémon Sword and Shield. Koniecznie sprawdź Isle of Armor Pokédex i Crown Tundra Pokédex które zostały dodane w każdym rozszerzeniu.

Jak Przenieść Pokémony z Banku Pokémon do Domu Pokémonów

Po przeniesieniu Pokémonów do Pokémon Bank na Nintendo 3DS możesz zacząć przenosić te Pokémony do Pokémon Home na Nintendo Switch.

Strona Pokémon to usługa w chmurze dla konsoli Nintendo Switch, a dostęp do aplikacji można uzyskać również na urządzeniu mobilnym. Pokémon Home ma plan Premium z opcjami płatności za jeden miesiąc (2,99 USD), trzy miesiące (4,99 USD) lub 12 miesięcy (15,99 USD). Możesz anulować swoją subskrypcję w dowolnym momencie w sklepie Nintendo eShop.

Łącząc to samo konto Nintendo zarówno z wersją Nintendo Switch, jak i mobilną wersją Pokémon Home, będziesz mieć dostęp do tych samych Pokémon Boxes w obu wersjach! Pamiętaj, że tylko Pokémon obecny w Galar Pokédex można przenieść do Pokémon Sword and Shield.

premia pokemon

Ponieważ przenoszenie Pokémon z Pokémon Bank do Pokémon Home jest funkcją w ramach planu Premium, musisz najpierw kupić plan Pokémon Home Premium, zanim będziesz mógł dokonać jakichkolwiek transferów z Pokémon Bank do Pokémon Home. Istnieje kilka unikalnych funkcji zawartych w planie Pokémon Home Premium: możesz przenosić Pokémony z Pokémon Bank (Nintendo 3DS), możesz przechowywać do 6000 Pokémonów, handlować Pokémonami i nie tylko.

różnice w wersji domowej pokemona

Możesz kupić plan Premium w aplikacji Pokémon Home na swoim Nintendo Switch po pobraniu go z Nintendo eShop. Pobieranie aplikacji Pokémon Home jest całkowicie bezpłatne.

Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować pomocy w aplikacji Pokémon Home na Nintendo Switch, naciśnij przycisk „-” na lewym kontrolerze joy-con, aby wyświetlić samouczek.

Na przełączniku Nintendo przesuń kursor na przycisk Nintendo eShop i wybierz „A”. Możesz kupić Plan Premium wymagany do przeniesienia Pokémona z Nintendo 3DS do Pokémon Home na Nintendo Switch tutaj.

sklep pokemon home platinum Nintendo eShop

Jeśli kupujesz Pokémon Home tylko po to, aby przenieść swojego Pokémona do gry Pokemon Sword and Shield na Nintendo Switch, trzymaj się planu miesięcznego (2,99 USD) w sklepie Nintendo eShop. Zawsze możesz odkupić, jeśli uznasz, że dodatkowe funkcje są tego warte.

Plany premium Nintendo Eeshop

Po zakupie planu Premium zostaniesz przekierowany z powrotem do głównego menu Pokémon Home. Możesz teraz użyć tej funkcji, aby przenieść Pokémony z Nintendo 3DS na Nintendo Switch.

Zanim zaczniesz, ważne jest, aby pamiętać, że Pokémony przeniesione z Nintendo 3DS nie mogą zostać odesłane. Aby zobaczyć listę Pokémonów, które można przenieść do Pokémon Sword and Shield, zobacz tutaj. Koniecznie sprawdź Isle of Armor Pokédex i Crown Tundra Pokédex aby zobaczyć dodatkowe Pokémony, które zostały dodane w DLC.

Ponadto Pokémon przeniesiony z Let’s Go Pikachu i Let’s Go Eevee nie może zostać przeniesiony z powrotem do tych gier po przeniesieniu ich do gry Pokémon Sword and Shield.

Chwyć Nintendo 3DS i uruchom aplikację Pokémon Bank, a następnie poszukaj opcji „Przenieś Pokémon do Pokémon Home” w menu, które się pojawi.

Pojawi się powiadomienie informujące, że Pokémon przeniesiony z Banku Pokémon do Domu Pokémon nie może zostać przeniesiony z powrotem do Banku Pokémon (wyjaśniono powyżej). Przewiń w dół i wybierz „Rozpocznij”.

Zobaczysz teraz wszystkie swoje Pokémony w Pokémon Bank i możesz przenosić tylko całe pudełka naraz, więc jeśli chcesz wybierać ręcznie, wyjdź z tego menu przyciskiem „B” i wróć do menu głównego, wybierz „Użyj Pokémon Bank ”i przenieś swojego Pokémona do oddzielnych skrzynek, a następnie wróć tutaj.

pokemon do domu do banku pokemonów

Wybierz skrzynkę, którą chcesz przenieść, i naciśnij „Y” na konsoli Nintendo 3DS, aby potwierdzić wybór. Kiedy pojawi się monit „Przenieś te Pokémony do Domu Pokémonów”? Wybierz „Tak” i ponownie chwyć swój Nintendo Switch. Nie wyłączaj konsoli Nintendo 3DS.

Kliknij ikonę Nintendo Switch znajdującą się obok przycisku i potwierdź przyciskiem „A”. Kliknij przycisk „Rozpocznij przenoszenie” i „Rozpocznij” na następnym ekranie, a następnie przeczytaj podpowiedź i wybierz „Gotowe!”. Pokemon Home wyświetli kod do wpisania na konsoli Nintendo 3DS i są one ważne tylko przez trzy minuty jako dodatkowe zabezpieczenie.

pokemon home 3ds move

Gdy zostaniesz zapytany, czy chcesz utworzyć ruchomy klawisz, wybierz „Wyświetl” i wpisz kod, który pojawi się na Nintendo 3DS, a następnie Twój Pokémon zacznie się poruszać.

Pokemon home 3ds move key

Powinno to zająć tylko kilka sekund, a po zakończeniu Pokémon Home przeniesie Cię do głównego ekranu z monitem informującym o zmianach.

opcje sortowania w domu pokemon

Możesz przenieść te Pokémony w taki sam sposób jak pudełka, w których je przeniosłeś, lub możesz umieścić je ręcznie w Pokémon Home (co jest bardzo przydatne, jeśli chcesz zachować porządek).

Wybierz „Jeden Pokémon na raz”, a Pokémon w Skrzynkach Banku Pokémon będzie przesuwany pojedynczo, aby wypełnić otwarte przestrzenie. Po zakończeniu tego procesu Pokémon Home powiadomi Cię o tym, zapisze zmiany i wyśle ​​z powrotem do menu głównego.

Pokémony zostały teraz przeniesione z Banku Pokémon do skrzynek w Pokémon Home. Ostatnim krokiem jest przeniesienie tych Pokémonów do Twojej gry Pokémon Sword and Shield.

Jak przenieść Pokémona z Pokémon Home do 'Pokémon Sword and Shield’

Teraz, gdy masz już trochę Pokémonów w swoich pudełkach Pokémon Home, możesz zacząć umieszczać je w swojej grze. Dzięki wybranemu Pokémonowi z Pokémon Bank w Pokémon Home będziesz mógł przenieść niektóre z tych Pokémonów do Sworda lub Shield.

W menu głównym Pokémon Home wybierz przycisk z napisem „Pokémon”, a następnie wybierz grę, aby połączyć się z Pokémon Home.

pokemon home przenoszenie pokemona do pudełek z grami potwierdź

Gdy pojawi się pytanie „Czy chcesz połączyć się z tą grą?” wybierz „Tak”, a każdy Pokémon w twojej pamięci Pokémon Home zostanie wyświetlony na ekranie.

Po lewej stronie znajduje się skrzynka Pokémon Home – każdy Pokémon, który przeniosłeś ze swojego Nintendo 3DS, będzie tutaj wyświetlony. Po prawej stronie możesz zobaczyć swoje pudełka z mieczami i tarczami Pokémon w grze.

pokemon home przenoszenie pokemona do pudełek z grami

Ręcznie upuść Pokémona, który chcesz wysłać do swojego magazynu w Pokémon Sword and Shield po lewej stronie.

przeprowadzka pokemona do domu potwierdź zmiany

Gdy skończysz, naciśnij „+” na prawym kontrolerze joy-con i wybierz „Zapisz zmiany i wyjdź”, aby potwierdzić zmiany. Pokémon Home zapisze twoje zmiany i to wszystko!

Uzyskiwanie dostępu do swojego przeniesionego Pokémona w „Pokémon Sword and Shield”

Zamknij aplikację Pokémon Home, naciskając klawisz „Home” na przełączniku Nintendo Switch na prawym joysticku, i wybierz grę Pokémon Sword and Shield (jakąkolwiek posiadasz wersję), aby uruchomić grę Pokémon Sword and Shield. Gdy jesteś w grze, uzyskaj dostęp do PC Box, aby zobaczyć Pokémona, którego przeniosłeś do swojego magazynu.

pola wyboru miecz i tarcza pokemona

Każdy Pokémon, który umieściłeś tutaj z Pokémon Home, może zostać przeniesiony z powrotem do Pokémon Home, o ile masz aktywny plan subskrypcji Premium, ale nie możesz przenieść tych Pokémonów z powrotem do Pokémon Bank.