Jak przenieść swój profil Netflix na inne konto

Netflix to jedna z największych platform streamingowych na świecie z ponad 200 milionami płatnych subskrybentów. Ale wzrost spowolnił, a firma straciła nawet mnóstwo subskrybentów w 2022 r. Z powodu konkurencji ze strony takich firm jak Disney+, HBO Max, Apple TV Plus i inne. Aby temu zaradzić, Netflix obecnie aktywnie pracuje nad problemem udostępniania haseł swojej platformy, aby wyeliminować freeloaderów, zmuszając ich do kucykowania i uzyskania własnych oddzielnych kont. Mogą też uiścić niewielką opłatę za korzystanie z tego samego konta co poprzednio i być liczonym jako członek tego gospodarstwa domowego. Dla tych, którzy wybierają to pierwsze i uzyskują własne konta, Netflix wprowadził nową funkcję „przenoszenia profilu”, aby nie pozostawiać Cię w zawieszeniu na sucho i wysoko. W tym przewodniku pokażemy, jak przenieść swój profil Netflix z istniejącego konta na inne konto. Zobaczmy więc, jak możesz przenieść swój profil Netflix i zachować nienaruszone rekomendacje.

Przenieś profil Netflix na inne konto (2022)

W tym przewodniku wyjaśniliśmy wszystkie zawiłe szczegóły nowej funkcji przesyłania profili w serwisie Netflix. Ale jeśli nie chcesz zezwalać na przenoszenie profilu na swoim koncie, udostępniliśmy również, jak wyłączyć tę funkcję. Możesz skorzystać z poniższej tabeli, aby przejść do czynności, którą chcesz wykonać podczas korzystania z tej funkcji.

Co to jest funkcja „Przenieś profil” w serwisie Netflix?

Dodatek do bogatego w technologię arsenału Netflix ma postać transferów profili. Ta funkcja, wprowadzona w połowie października 2022 r., została zaprojektowana, aby ułatwić użytkownikom założenie nowego konta bez utraty cennej historii oglądania i rekomendacji. Jak opisano w oficjalnym wpisie na blogu, Przenoszenie profilu to „funkcja, która pozwala osobom korzystającym z Twojego konta przenieść profil — z zachowaniem spersonalizowanych rekomendacji, historii oglądania, Mojej listy, zapisanych gier i innych ustawień — gdy założą własne [Netflix] członkostwo.”

Funkcja przenoszenia profilu jest dostępna dla wszystkich użytkowników Netflix na całym świecie. Ale dlaczego Netflix potrzebuje funkcji przesyłania profilu, pytasz? Cóż, jest dwojaka odpowiedź na to pytanie. Pozwól mi wyjaśnić.

Po pierwsze, oficjalne uzasadnienie, jakie Netflix podał w związku z istnieniem funkcji przenoszenia profilu, jest w 100% słuszne. Nie chcesz udostępniać konta, gdy przenosisz się, kończysz związek lub jesteś bliski wyrzucenia z konta innej osoby. Po drugie, głównym motywem, dla którego firma dodała taką funkcję, jest rozprawienie się z udostępnianiem haseł wśród znajomych i rodziny.

Netflix potwierdził, że poprosi Cię o uiszczenie dodatkowych opłat za udostępnianie konta innym osobom spoza Twojego gospodarstwa domowego. A jeśli nie chcesz tego robić, osoby dzielące konto muszą uzyskać własną subskrypcję Netflix. Tak więc ostatecznie celem funkcji przenoszenia profilu jest umożliwienie użytkownikom zachowania rekomendacji i polubień, gdy zostaną zmuszeni do zapłaty pieniędzy za nowe konto. I cóż, zobaczysz w poniższych krokach, że transfer profilu działa zgodnie z reklamą, więc to dobrze.

Co należy wiedzieć przed przeniesieniem profilu Netflix

Teraz nie wybiegaj przed siebie. Musisz pamiętać o kilku rzeczach, zanim zdecydujesz się przenieść swój profil Netflix i założyć nowe konto.

1. Po pierwsze, musisz wiedzieć, jakie wszystkie informacje z Twojego istniejącego profilu zostaną przeniesione do nowego. Twój nowy profil Netflix będzie zawierał następujące elementy skopiowane z oryginalnego:

 • Nazwa i ikona profilu
 • Przeglądanie historii i ocen
 • Rekomendacje i lista obserwacyjna
 • Wszystkie ustawienia, w tym odtwarzanie, napisy i nie tylko
 • Zapisane gry i uchwyt gry (usunięte z oryginalnego profilu)

2. Następną ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że nie można przenosić profili chronionych kodem PIN. Aby rozpocząć proces transferu, musisz wyłączyć blokadę profilu. Ponadto nie możesz przenieść profilu Kids na nowe konto Netflix.

3. Po zakończeniu procesu transferu Netflix nie usunie oryginalnego profilu z istniejącego konta Netflix. Pierwotny profil będzie istniał jako kopia zapasowa, ale właściciel konta może go w każdej chwili usunąć.

4. Żadne informacje o płatnościach nie będą wymieniać rąk podczas przenoszenia profilu. Podczas procesu przelewu musisz dodać nowe szczegóły płatności, jak wyjaśniono poniżej.

5. Przesyłanie profilu Netflix jest obsługiwane tylko na oficjalnej stronie internetowej, a nie w aplikacjach mobilnych lub stacjonarnych. Musisz uzyskać dostęp do ustawień Konta w przeglądarce na swoim komputerze, telefonie lub tablecie.

Jak przenieść profil Netflix na nowe konto

Po usunięciu podstaw możesz przenieść swój profil Netflix na nowe konto. Oto kroki, które musisz wykonać:

 • Otwórz Netflix i przejdź do swojego profilu. Następnie kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu i wybierz opcję „Przenieś profil” z menu rozwijanego.

 • Możesz też kliknąć swoje zdjęcie profilowe i przejść do ustawień „Konto”. Następnie rozwiń swój profil w sekcji „Profil i kontrola rodzicielska”, aby znaleźć opcję „Przenieś ten profil”. Kliknij „Przenieś”, aby kontynuować.
 • Następnie Netflix poda ci ten sam spisek, który zrobiliśmy w sekcji „rzeczy do zapamiętania” powyżej. Kliknij „Dalej” i wprowadź nowy adres e-mail oraz hasło, aby założyć konto solo. Ponownie kliknij „Dalej”.

Ekran przeniesienia nowego konta z profilu Netflix

Uwaga: jeśli nie masz pewności, który z planów wybrać lub masz wątpliwości co do przejścia na nowe konto, możesz wstrzymać proces przenoszenia profilu Netflix w tym momencie i zakończyć go w późniejszym terminie lub o godzinie. Po prostu kliknij „Zakończ później” w prawym górnym rogu.

 • Następnie wprowadź informacje o swojej karcie kredytowej w polu „Rozpocznij członkostwo” dla nowego konta Netflix.

 • I voila, pomyślnie utworzyłeś nowe konto Netflix i możesz zacząć je konfigurować, aby zakończyć przesyłanie profilu. Najpierw musisz wprowadzić swój numer telefonu, który przyda się, jeśli zapomnisz hasła i będziesz musiał zmienić hasło do swojego konta Netflix, aby je odzyskać.

 • Następnie musisz poinformować Netflix o preferencjach urządzenia. Na przykład zamierzam streamować Netflix na moim komputerze i telefonie komórkowym.

 • Następnie, jeśli planujesz udostępnić swoje nowe członkostwo w serwisie Netflix innym członkom rodziny, możesz utworzyć dla nich dodatkowe profile podczas samego procesu przenoszenia.

Uwaga: jak wskazuje Netflix na tym zrzucie ekranu, możesz udostępniać konto tylko osobom, z którymi mieszkasz. Chociaż może to nie być prawdą w tej chwili, ponieważ udostępnianie haseł jest powszechne, funkcja przenoszenia profilu została zaprojektowana w celu usprawnienia procesu przesyłania danych i możliwości założenia własnego oddzielnego konta (jeśli nie chcesz płacić dodatkowo za hasło dzielenie się).

 • Na koniec musisz ustawić preferencje językowe treści, które w twoim przypadku byłyby zbędne, ponieważ już przenosisz swoje rekomendacje ze swojego starszego profilu.

 • I to wszystko. Netflix zajmie kilka minut, aby skonfigurować konto i wyświetlić ekran wyboru profilu. Tutaj możesz zobaczyć, że moje imię i ikona profilu zostały przeniesione. Ponadto, po otwarciu profilu zobaczysz komunikat na górze z informacją – „Transfer zakończony”.

Uwaga: dla tych, którzy zastanawiają się, jak przenieść konto Netflix na inny adres e-mail, nowa funkcja „Przenieś profil” robi dokładnie to. W tym przewodniku wyjaśniliśmy krok po kroku proces.

 • Co więcej, właściciel pierwotnego konta otrzyma wiadomość e-mail z informacją, że przeniosłeś swój profil na nowe konto. Od teraz zależy to od ich uznania, aby zachować kopię zapasową profilu lub ją usunąć.

Jak przenieść profil Netflix na istniejące konto

Teraz jedno z najczęstszych pytań, jakie zada większość użytkowników Netflix, to – czy mogę przenieść swój profil na istniejące konto Netflix? Na przykład, czy mogę przenieść swój profil na inne konto należące do moich znajomych, siostry lub krewnych? Cóż, niestety odpowiedź brzmi nie. Nie możesz użyć tej funkcji do „przeniesienia profilu na istniejące konto”, mówi Netflix na swoim oficjalna strona wsparcia.

Chociaż Netflix już wspomniał, że nie jest to możliwe na swojej stronie wsparcia, chciałem przetestować ich twierdzenie i potwierdzić je niezależnie. Próbowałem więc przenieść swój profil na konto mojej siostry i dostałem błąd, który brzmiał – „Ten e-mail jest już używany. Możesz mieć inne konto Netflix, korzystając z tego adresu e-mail”.

Teraz, jeśli wpisujesz e-mail, na pewno nigdy nie był używany przez Ciebie do utworzenia konta Netflix, sugerujemy sprawdzenie tego oficjalnego strona pomocy technicznej, aby uzyskać informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Podsumowując, powiedziałbym, że funkcja przenoszenia profilu działa dobrze, ale nie jest dobrze przemyślana. To absurd, że Netflix nie pozwala na przeniesienie profilu na istniejące konto. Wyobraź sobie, że do tej pory dzieliłem konto Netflix z moimi przyjaciółmi, ale postanowiłem przeskoczyć statek, aby dołączyć do konta mojego rodzica, więc nie musiałem płacić dodatkowo za udostępnianie hasła. Ale nie mogę, ponieważ funkcja przenoszenia profilu tego nie obsługuje. Będę musiał założyć własne nowe konto Netflix, aby uniknąć ciężaru łamania haseł.

Co więcej, nie jest tak, że wszyscy członkowie rodziny będą zawsze mieszkać pod jednym dachem. Więc i tak będziesz musiał zapłacić dodatkowe opłaty, aby udostępnić konto Netflix w rodzinie, jeśli mieszkasz osobno, co absolutnie nie ma sensu. Jest to argument, który pojawia się od czasu do czasu, ale wydaje się, że nie trafia do ucha.

Z powodu tych argumentów funkcje przenoszenia profilu i udostępniania hasła zasadniczo wydają się być gotówką. Ale firma nie przejmuje się krytyką i idzie naprzód z pełną prędkością, planując wprowadzenie opłat za udostępnianie haseł do konta na początku 2023 r. Netflix traci subskrybentów, a pierwszy spadek (~200 000 użytkowników) zarejestrowany wcześniej w kwietniu 2022 i jest pod presją. Dominacja firmy w przestrzeni strumieniowej jest atakowana przez konkurentów, takich jak Disney+, HBO Max, Hulu, Apple TV+ i innych. Więc Netflix próbuje wycisnąć pieniądze ze swoich lojalnych klientów.

Uwaga: jeśli nie jesteś zadowolony ze stanowiska Netflix w sprawie udostępniania kont lub sposobu rozwiązania problemu, możesz anulować subskrypcję Netflix lub usunąć swoje konto Netflix. Połączyliśmy oba przewodniki z instrukcjami krok po kroku tutaj.

Jak wyłączyć lub włączyć transfer profilu Netflix?

Funkcja przenoszenia profilu jest domyślnie włączona dla wszystkich kont na całym świecie. Jeśli jednak chcesz wyłączyć przenoszenie profili na swoim koncie Netflix, możesz to zrobić. Wykonaj poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak to zrobić:

 • Najpierw najedź na ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu. Następnie przejdź do ustawień „Konto”.

 • W sekcji „Ustawienia” zobaczysz nową opcję „Wyłącz przenoszenie profilu”. Kliknij na to.

 • Na następnej stronie kliknij przycisk „Wyłącz transfer profilu”, aby wyłączyć tę funkcję na swoim koncie Netflix. Teraz wszyscy użytkownicy korzystający z konta nie będą mogli przenieść swoich profili na nowe konto.

 • Jeśli kiedykolwiek zechcesz włączyć przenoszenie profilu (lub Twoi znajomi również mogą to zrobić, gdy udostępnisz im hasło do konta), ponownie przejdź do ustawień Konta. Następnie wybierz opcję „Włącz przenoszenie profilu”.

 • Na następnej stronie kliknij przycisk „Zezwól”, aby ponownie włączyć przesyłanie profili. Ale jest tu haczyk, więc przeczytaj następny punkt.

 • Funkcja przenoszenia profilu nie jest włączana od razu i musisz poczekać 2 dni, aby była dostępna do ponownego użycia. Jeśli jednak chcesz przenieść profile, przeczytaj następny punkt.

 • Jeśli nie chcesz czekać dwóch dni, przejdź do zarejestrowanego konta e-mail i poszukaj wiadomości „Przenoszenie profili będzie wkrótce dostępne” od Netflix. Następnie kliknij przycisk „Włącz natychmiast”, aby rozpocząć korzystanie z funkcji i przenieść swój profil Netflix na inne konto.

Często Zadawane Pytania

Co się stanie, jeśli wyłączę przesyłanie profilu w serwisie Netflix?

Jeśli wyłączysz funkcję przenoszenia profilu w serwisie Netflix, nie będziesz mógł przenieść żadnego profilu ze swojego konta na inne. Jeśli jednak przesłałeś już profil Netflix, zmiana nie będzie miała na niego wpływu. Ponadto w dowolnym momencie możesz włączyć transfer profili za pomocą ustawień. Szczegółowo opisaliśmy ten proces w tym przewodniku, więc przeczytaj go szybko.

Przenieś rekomendacje Netflix na nowe konto

Jeśli chcesz uzyskać osobną subskrypcję Netflix, funkcja przenoszenia profilu jest niewątpliwie przydatną funkcją. Dzięki tej funkcji nie stracisz swojej historii, rekomendacji i listy obserwowanych. Co więcej, ta funkcja może nie mieć większego zastosowania w obecnym stanie, ale zobaczymy, że będzie szeroko stosowana, gdy w przyszłym roku wejdzie w życie łamanie haseł. W międzyczasie Netflix powinien dokonać przeglądu swojej strategii i znaleźć rozwiązanie, które przynajmniej umożliwi rodzinom mieszkającym osobno, aby nadal móc dzielić wspólne konto. Nie powinni płacić za konta indywidualne.