Jak przenieść wiele ikon aplikacji jednocześnie w iOS 11

iOS 11 nie ma żadnych większych nowych funkcji. Są ulepszenia zarówno drobne, jak i przeciętne, ale nie ma nic szczególnie godnego uwagi. Jeśli korzystasz ze starszego modelu iPhone’a lub iPada, prawdopodobnie następna wersja iOS będzie oznaczać dla Ciebie jeszcze mniej. To powiedziawszy, drobne ulepszenia są zgrabne. Jedno z takich ulepszeń pozwala skanować kody QR w aplikacji Aparat w iOS 11. Jest to pomniejsze i użytkownicy iOS nie byli dokładnie spragnieni tej funkcji, ale dobrze jest mieć domyślną opcję. Kolejną drobną poprawą w iOS 11 jest to, że możesz teraz przenosić wiele ikon aplikacji jednocześnie.

Przenoszenie ikon aplikacji nigdy nie było trudne w iOS. To było tak łatwe, że dziecko mogło to rozgryźć, ale było to trochę uciążliwe. Jeśli chciałeś przeorganizować ikony na ekranach głównych, musiałeś je przenosić jedna po drugiej. iOS 11 umożliwia teraz przenoszenie ich jako pakietu. W chwili pisania tego tekstu iOS 11 jest w wersji beta. Wersja stabilna pojawi się we wrześniu / październiku 2017.

Przejdź do strony ekranu głównego, z której chcesz przenieść ikony. Stuknij i przytrzymaj ikonę i poczekaj, aż zacznie się poruszać. Przeciągnij jedną ikonę z jej aktualnej pozycji, ale nie zwalniaj jej. Trzymając nadal jedną ikonę palcem, stuknij kolejną z poruszających się ikon. Zostanie dodany do przytrzymywanej ikony. Będziesz mieć pakiet rodzajów z plakietką numeryczną, która wskazuje, ile trzymasz aplikacji.

Możesz przenieść ten pakiet na dowolny ekran. Zwolnij go, a aplikacje wskoczą do ich siatki.

Nie jest jasne, w jaki sposób te aplikacje wybrały nowe miejsce na ekranie głównym po ich wydaniu. Nie są przyciągane w kolejności alfabetycznej ani w kolejności, w jakiej zostały wybrane. Wydaje się, że jest losowy, chociaż biorąc pod uwagę, że jest to iOS, jest bardzo mało prawdopodobne. Wygląda na to, że ostatnią ikoną aplikacji, którą dodajesz do pakietu, jest ta, która jest dodawana jako pierwsza, a następnie przedostatnia dodana aplikacja.

Możesz przeciągać i upuszczać paczki do folderów, jednak nie możesz tworzyć pakietów zawierających foldery. Nie ma znaczenia, czy zaczniesz od przeniesienia pojedynczej ikony aplikacji, czy przeniesienia folderu aplikacji. Po prostu nie możesz dodać drugiego folderu do pakietu. W iOS 11 można przenosić tylko wiele ikon aplikacji naraz, a nie wiele folderów lub folderów i ikon aplikacji.