Mac

Jak przenosić karty Chrome między iPhonem, iPadem i komputerem Mac

Możesz ustawić Chrome jako domyślną przeglądarkę internetową na swoim iPhonie i iPadzie i używać go jako jedynej przeglądarki na wszystkich urządzeniach Apple. Podobnie jak Safari, możesz przenosić otwarte karty między iPhonem, iPadem i komputerem Mac. Oto jak.

Jak przenosić karty Chrome między iPhonem, iPadem i komputerem Mac

Jeśli jesteś zalogowany na to samo konto Google w przeglądarce Chrome dla swojego iPhone, iPad, i Prochowiec, możesz łatwo przenosić karty między wszystkimi urządzeniami. Upewnij się tylko, że funkcja „Synchronizacja” jest włączona.

W Chrome na Maca kliknij przycisk „Profil” i upewnij się, że jest na nim napis „Synchronizacja jest włączona”.

Na swoim iPhonie lub iPadzie stuknij przycisk „Menu” i wybierz opcję „Ustawienia”.

Przejdź do Ustawień w Chrome na iPhone'a i iPada

Tutaj, w sekcji „Synchronizacja i usługi Google”, upewnij się, że jest napisane „Synchronizacja jest włączona”.

Włącz synchronizację w Chrome na iPhonie i iPadzie

Ta czynność automatycznie pokaże wszystkie otwarte karty i urządzenia na Twoim koncie Google. Proces przenoszenia zakładek między iPhonem, iPadem i komputerem Mac różni się w zależności od urządzenia.

Przenoszenie zakładek z Chrome na Maca na iPhone’a i iPada jest dość proste.

Otwórz stronę, którą chcesz wysłać, a następnie kliknij pasek adresu URL. Tutaj wybierz przycisk „Transfer”. Z menu wybierz jedno ze swoich urządzeń.

Przenieś kartę na iPhone'a lub iPada z paska URL Chrome na komputerze Mac

Zakładka zostanie przeniesiona na urządzenie. Teraz otwórz aplikację „Chrome” na iPhonie lub iPadzie.

Zobaczysz baner informujący, że otrzymałeś kartę z innego urządzenia. Pozostaje tutaj tylko przez kilka sekund, a gdy zniknie, nie ma sposobu, aby go przywrócić. W tym miejscu dotknij przycisku „Otwórz”, aby otworzyć kartę.

Stuknij opcję Otwórz z karty Otrzymano baner

Przenoszenie karty z iPhone’a lub iPada na Maca (lub innego iPhone’a lub iPada) to dłuższy proces.

Otwórz witrynę internetową, którą chcesz przenieść na inne urządzenie, i naciśnij przycisk „Udostępnij” na pasku adresu URL.

Stuknij przycisk Udostępnij na pasku adresu URL

Tutaj wybierz opcję „Wyślij na swoje urządzenia”.

Stuknij opcję Wyślij na swoje urządzenia

Zobaczysz wszystkie dostępne urządzenia. Wybierz swoje urządzenie, przewiń w dół i kliknij opcję „Wyślij na swoje urządzenie”.

Wybierz urządzenie i dotknij Wyślij do urządzenia

Jeśli wysłałeś kartę na komputer Mac, zobaczysz powiadomienie o tym. Jeśli klikniesz powiadomienie, otworzy się strona internetowa w nowej karcie.

Kliknij powiadomienie, aby otworzyć kartę Otrzymane z Chrome na iPhonie lub iPadzie

Jeśli wyślesz kartę na iPada, w aplikacji Chrome zobaczysz baner „Otrzymano kartę”. Dotknij przycisku „Otwórz”, aby otworzyć witrynę na nowej stronie.

Stuknij opcję Otwórz z karty Otrzymano baner na iPadzie

Jak otwierać karty Chrome z innych urządzeń Apple

Przenoszenie kart jest świetne, jeśli masz otwarte oba urządzenia i uruchomioną aplikację Chrome. Jeśli używasz funkcji „Otwarte karty” w sekcji Historia Chrome, możesz otwierać karty na iPhonie lub iPadzie bez ich dotykania.

Aby użyć tego z aplikacji Mac, otwórz przeglądarkę Chrome i kliknij przycisk „Menu”. Tutaj przejdź do sekcji „Historia”. Zobaczysz tutaj karty ze wszystkich innych urządzeń. Kliknij witrynę, aby ją otworzyć.

Otwórz karty z iPhone'a lub iPada z sekcji Historia w Chrome

Możesz także zobaczyć wszystkie otwarte karty z konkretnego urządzenia w sekcji Historia w menu (użyj skrótu klawiaturowego Chrome Command + Y). Tutaj wybierz opcję „Karty z innych urządzeń” na pasku bocznym.

Karty z sekcji Inne urządzenia w historii Chrome

Na iPhonie lub iPadzie możesz uzyskać dostęp do tej funkcji z innych urządzeń za pomocą przełącznika kart. Otwórz aplikację „Chrome” na iPhonie lub iPadzie i naciśnij przycisk „Karty”.

Kliknij przycisk Tabs w Chrome

U góry ekranu przejdź do zakładki „Urządzenia”. Przewiń w dół, aby zobaczyć otwarte karty ze wszystkich innych urządzeń. Wybierz stronę internetową, aby otworzyć ją na iPhonie lub iPadzie.

Wybierz kartę Urządzenia i kartę Otwórz

Chcesz prostszego sposobu organizowania wszystkich otwartych kart Chrome na komputerze Mac? Możesz użyć funkcji Grupy kart, aby utworzyć różne grupy dla powiązanych kart.

x